Balayı Planımız.. Fikir olsun ;)

snmsrkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2011
168
12
Düğünümüz 18 ağustos tarihinde ve 1 haftalık plan yaptık. Rezervasyonlarımızı yaptırdık, uçak biletimizi aldık. Biz hazırız... :)
İlk olarak Fethiyede kabak koyunda Shambalaya gidiyoruz. Burda özel evler var hepsinden bir adet. Biz en güzelini balayı konseptine en uygununu seçtik. Sadece 1 adet olduğu için çok erken rezervasyon yaptırdık. İşte odanın fotoğrafları..

Burdan ayrıldıktan sonra Marmaris'e geçiyoruz. Buradada balayı konseptli otelleri araştırdık ve en uygun olarak Martı La Perla yı seçtik.

Balayı paketi;
Hoş geldiniz mektubu
İlk sabah odaya kahvaltı ve günlük gazete servisi
Odaya mum ve tütsü set-up
Giriş günü odaya şarap veya şampanya ikramı
Giriş günü odaya canlı çiçek
2. gün odaya meyve set-up
Bornoz, havlu ve terlik
A La Carte Restoranlarda rezervasyon önceliği ve bir gece özel set-up ile ücretsiz yemek
Masaj servisinde indirim Müsaitliğe bağlı olarak oda upgrade
Müsaitliğe bağlı olarak odadan geç çıkış imkanı
Giriş günü odaya taze çiçek gönderimi
Odaya VIP set-up ve ekstra buklet malzemesi (diş seti, traş seti,tarak, havlu, kese gibi ekstra buklet malzemesi)
Çiçek yapraklarıyla doldurulmuş banyo

Yıllar yıllar önceydi..13 yıl önce :) fotoğrafları görünce o günler geldi aklıma..
Alalh tamamına erdirsin , mutlu , huzurlu günler beklesin sizleri...

Biz de tam 1,5 yıl önce balayımızı Marmariste yaptık, balayı için harika bir yer marmaris çok güzel bir seçim yapmışsınız.
Allah içinize sindirsin

canım öncelikle hayırlı uğurlu olsun inş
benim düğünümde 24 ağustos inş
bende yer bakıyorum şu ilk resimlerinş koyduğun bugalow olanı beğendim ama biraz sapa biryer gibi duruyır
birde fiyatlar nasıl aşağı yukarı bir fikir verirsen çok seevinirim

Orası bir işletme aslında çok değişik çadırları odaları minik evleri var.Hepsininde bir adı var. Ama hepsinden birer tane var. Biz ilk olanı Ocak ayında tuttuk kişi başı 220 liradan ama sadece kahvaltı ve akşam yemeği veriliyor. Diğer öğlen yemeği ve tüm içecek yiyecekler ayrıca ücretli.

anladım canım çok sağol
ama çok gğzel bir yer baayında çoook sesli yorucu bir yere gitmek mantıklı gelmşyor bana açıkçası
burası harikaimiş
birde neresi burası bir link falan var mı bakmak için

demekki shambalayı bilen başkalarıda varmış:):):)
ben burayı görür görmez aşık oldum geçen yıl ..
bizde balayında gitmek istedik ama sonra sıkıntılı olabilme ve yorulup işe başlama ihtimaline karşı vazgeçtik.
ulaşımı biraz sıkıntılı oranın birde öyle bir yere gideceksen gerçekten dış dünya ile bağlantını keseceksin .
biz kendimizi shambalaya gitmeye hazır hissetmedik nedense ama gerçekten aşık olduk büyülendik resmen..
inşallah önümüzdeki yıl gideceğiz.

ayrıca martı la perla bizimde balayı otellerimizin arasındaydı uzun zaman gerçekten güzel ve köklü bir tesis..
seçimleriniz çok iyi.
zaten bizde bunları düşünmüştük hatta martı otel balayında bizim için bankoydu aslında ama ne olduysa oldu ve biz başka yere karar verdikk. RIXOS TEKİROVA/KEMER e gidiyoruz kısmetse balayına.
umarım herşey sizin için mükemmel olur.

Güzel dileklerin için teşekkürler. Ulaşım problem değil çünkü shambalaya ait özel bir araç bizi havaalanından alacak. Aynı şekilde bende büyülendim. O odanın atmosferi çok başka.. :) Birde şimdi balayını uzatıp bodrum alternatifi arıyoruz.

Döndükten sonra fikirlerinizi yazarsanız çok sevinirim.
Çok merak ediyorum bende burayı

Harika, çok güzel mekanlarda tatil yapmışsınız çok çok beğendim.

Martı La Perla için ne kadara anlaştınız ve kaç gün kaldınız? Bizde Mayıs, Haziran gibi düğün yapacağız. Bilgilendirirsen çok sevinirim

giden arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim Shambala'ya bayıldım!Ama benim için tatil demek deniz demek,havuzdan pek hoşlanmıyorum.Acaba denize ulaşımı nasıl çok mu uzak kalıyor?Balayı için nasıldı mekandan keyif aldınız mı?Herhangi bir dönemde dinlenmek,tatil yapmak için muhteşem görünüyor ama balayı olunca insan daha çok didikliyor..

Martıyı şiddetle tavsiye ederim. biz 5 gün martıda kaldık. Çokta memnun kaldık. Ama fiyat hakkında benim bir bilgim yok. İnternetten detaylı bilgi alabilirsiniz. Fiyatları standart herhangi değişiklik yapmıyorlar.

Denize yakın çok yakın ama orman içinden aşağıya doğru inmeniz gerekir. Dağlık bölge malum :) Balayı için en uygun yer diyebilirim. Normalde çok tercih etmem çünkü çok marjinal bir yer insanlarda öyle çok farklı :) Ama kimseyle muhattap olmuyorsunuz. Biz en güzel evi Balayı için en uygun olan evi The one da kaldık. Bağımsızsınız herşeyden. kendinize ailt büyük balkonu var zaten. Çok keyifliydi.

Balayı otelleri listesine ekledim :) Teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…