balayı kabusu

boogeyman_7

Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2013
9
0
merhaba arkadaşlar .
gebelikten korunmak için doktora gittim. yasmin hapını önerdi bana. buraya kadar pek bir sorun yok aslında.
asıl sorun balayımda hasta(adetli) olma ihtimalim yüksek hesaplarıma göre.
ne yapmam gerekli veya siz napardınız...

Tarihi daha önceye yada biraz daha erteleme şansınız yok mu?
Adet geciktiriciler var. Hiç kullanmadım fakat birkaç gün geciktirebiliyormuş. Onu bir araştırın.

canım bence asla gecıktırıcı falan kullanma zararlıdır onlar hem tarıhı değiştirebılırsınız sıkıntı yapma yok değiştirme imkanınız yoksa artık bu şekıl idare edeceksın dıycem ama pek tadı da olmaz be güzelim

Selam canım, adet geciktiriciyi nişanımdan 2 gün önce başlayarak kullanmıştım, Primolut-n vermişti eczacı,ilk ve son defa kullandım, ben bir zararını görmedim hapı bıraktıktan sonra, ama bünyeden bünyeye de farklılık gösterir tabi ki.

ben yaz hapina baslamistim nolur nolmaz diye yaz hapiyla pembe haplari kullanabiliyorsun beyazlara gecmeden yeni kutuyla pembe haplara devam ediyorsun olmak istediginde beyaz haplara basla :) arkadasim 2 ayda bu sekilde regli oluyor kendi oyle istedigi icin :)

canım bende aynı durumdayım balayında hasta olucam, internetten araştırmalarıma göre yasmin hap 21 günlükmüş eğer 21 gün sonunda diğer kutuya geçmek için 7 günlük ara vermeyip 2.kutuya hemen başlarsan adet görmüyomuşsun taki ilacı kesene kadar, benim araştırmalarım o yönde ama öncelikle kadın doğuma gidicem bende önereceği hap ve yöntem doğrultusunda balayında adeti geçiştiricem inşallah

kafanıza göre ilaçları değişik şekillerde kullanmayın zararını görürsünüz
keşke adet tarihini hesaba katarak düğün planı yapsaydınız

Canim bende adet geciktirici kullanmistim balayima denk gelmisti arkadasimin ablasi kadin dogum dr kullan bisey olmaz demisti herzaman degilki bikere kullancaksin

Merhaba canım,
Benim de düğüne denk geliyor. Doktora gittim bana yasmin doğum kontrol hapını verdi düğünden üç gün önce de adet geciktiriciyi kullanmaya başla ama ikisini birlikte kullanma dedi. Adetinin ne kadar gecikmesini istiyorsan o kadar kullanıyorsun bıraktıktan sonra bi iki gün içinde adet oluyormuşsun.
Tavsiyem sen de bir doktora git öğren. Herkes farklı bir şey söylüyor en iyisi birinci ağızdan dinlemek.

peki canım geciktirici kullanıldığı süreçte yasmin kullanılmayacak ya o sürede gebelik felan olmaz dimi

peki canım geciktirici kullanıldığı süreçte yasmin kullanılmayacak ya o sürede gebelik felan olmaz dimi

Uzun süre kullandığın için sorun olmaz dedi doktor ki zaten aynı işlevi görüyo dedi. Eczaneye gidip sorduğumda neden ikisini birlikte vermiş ikisi de aynı şey dediler.

Bir doktora ya da güvendiğiniz bir eczacıya danışabilirsiniz adet geciktirici haplar konusunda.

Ben kullandım , ilacı kullandığınız sürece erteliyor.

Bana tek yan etkisi biraz şişkinlik yapmak olmuştu. Bir kaç güne geçti.

Balayı çok özel bir dönem mutlaka bir önlem almalısınız bence :)

Biraz önce teyzemle konuştum. O da hacca giderken doğum kontrol hapını ara vermeden kullanmış. Adet olmamış bi zararını da görmemiş şişkinlik dışında.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…