Balayı ikilemim :/

Mutercimmmm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2013
53
0
Merhaba arkadaşlar
Haziran 29'da düğünüm olacak. Ben devlette nişanlım özelde çalışıyor. ankaradayız ama düğün istanbulda olacak. 30 haziran sabahtan bir yerlere uçalım istiyoruz. Tatil açısından cok rahat olamayacağız ama 3 gece 4 gün de olsa bir yerlere gitmek ve bu yerlerde mümkünse yurt dışı olsun istiyoruz. Bakınıyorum ama turlar ya cok pahalı ya tarihi uymuyor. Bi 3 gece 4 gün Prag turu buldum uyuyordu kafamıza yatmıştı ama Anı Tur ile ilgili çok çok fazla şikayet okudum ve anında soğudum bu fikirden :/ İlk defa turla bir yere gideceğiz korkuyorum açıkçası. diğer bir seçeneğim biletimizi falan kendimiz alıp Makedonya ya falan gitmek. Ben çok severim Balkanları hem kontrol bizde olur hem içimiz rahat olur die düşünüyorum. Turlar hakkındaki görüşleriniz, benim aklıma gelmeyen bir fikir veya gidilebilecek uygun başka bir destinasyon... Her konuda görüşe ihtiyacım var :)) Help!! :9

Merhaba arkadaşlar
Haziran 29'da düğünüm olacak. Ben devlette nişanlım özelde çalışıyor. ankaradayız ama düğün istanbulda olacak. 30 haziran sabahtan bir yerlere uçalım istiyoruz. Tatil açısından cok rahat olamayacağız ama 3 gece 4 gün de olsa bir yerlere gitmek ve bu yerlerde mümkünse yurt dışı olsun istiyoruz. Bakınıyorum ama turlar ya cok pahalı ya tarihi uymuyor. Bi 3 gece 4 gün Prag turu buldum uyuyordu kafamıza yatmıştı ama Anı Tur ile ilgili çok çok fazla şikayet okudum ve anında soğudum bu fikirden :/ İlk defa turla bir yere gideceğiz korkuyorum açıkçası. diğer bir seçeneğim biletimizi falan kendimiz alıp Makedonya ya falan gitmek. Ben çok severim Balkanları hem kontrol bizde olur hem içimiz rahat olur die düşünüyorum. Turlar hakkındaki görüşleriniz, benim aklıma gelmeyen bir fikir veya gidilebilecek uygun başka bir destinasyon... Her konuda görüşe ihtiyacım var :)) Help!! :9

Yunan adalarına gitmelisiniz. kuzenim ve eşi gittiler geçen yaz 5 günlük bütün adaları gezdiler. Yemek kalıcak yer falan dahildi ve kişi başı 900 TL falan verdiler sanırım

Tura giderseniz gezmekten birbirinize vakit ayiramazsiniz ya

Turlar cok cok yorucu oluyor ben cok gittim tura

Gruppal, grupanya, groupin fln buralardan cok tur ayaladin da cok gittim yurtdisina

Dedigim gibi yurtdisina gitmek turla cok yorucu oluyor

En iyisi mi siz mustakbel esinle olimpos, adresan, cıralı taraflarına gidin

Birbirinizle guzel guzel vakit gecirin :KK16:

Bu arada Yunan Adalarına ben de gittim cok guzel gemi turuydu

Ama dedigim gibi yorucu iste

Hem yunan adalarinin 3-4 gun olacagini zannetmiyorum 7-8 gun oluyor

Ben yurt dışı turlarla ilgileniyorum.Hatta bura açılmış bir konum var,bakın.1 haziranda turla orta avrupaya gideceğim.Budabesşte viyana prag 7 gece 449 euro jolly turla gideceğiz.Bu firmenın methini duydum.Hem d efiyat ets ve prontkadar pahalı değil.Tabi toplamda vize ücreti pasaport ücreti ,birkaç extra tur veya orda kendin gezme ,harcama ,akşam yemeği ,istanbula uçak bileti şeklinde min:2250-max 2500 arası maliyetle gezilir ,ama değer,bukadar güne ve yurt dışı ucuz bile....Siz de prag 'a 3 gece turla gidebilirsiniz.Orası romantik bir şehir,size uyar:)Bu turu kullanabilrsiniz(jolly).Ben de anıyla gidecektim,şikayetleri çok olunca vazgeçtim.iki kişi olduğunuz için oda farkı vermezsiniz daha iyi olur.Ama aynı yerden birlikte rezervasyon yaptırmalısınız.Farklı konumda oda farkı alıyorlarmış..ikinizinde imzası olacak ,aynı odada kalmak için.Sizin soyisim aynı olunca belki buna da gerek kalmaz.Benim açtığım konuya bakabilirisniz,orda bilgiler var..pasaort 1 yıllık 207 milyon cizdan bedeli+pasaport harcı.Vize için evrakları tur şirketine veriyorsunuz,onlar ilgileniyor.TyURT DIŞINA İLK DEFA ÇIKACAKLAR İÇİN KONSOLOSLUK BİR kezliğine çağırıyormuş görüşme için. konsolosluklar istanbul,ankara ve izmirde.Hangisine yakınsanız ,oraya gidiyorsunuz.
Bakalım ben memnun kalacakmıyım..
Mutluluklar ve iyi eğlenmeler..

Pasaport için biyometrik foto çektiriyorsun.pasaporttan ve tur şirketiyle anlaşmaktan başlıyorsun..

shengen vize eiçin gereken vrakları da araştırın.Mesela 3 aylık gelir döküm,hesabında 5000tl civarı kullanılabilir vadesiz hesap,maaş bordro ,çalışma kağıdı,izin kağıdı,giden ikinci kişinin işi yoksa onun masraflarını diğerinin karşılayacağına dair belge falan isteniyor.Birkaç madde daha var sanırım,ben ilgimi çekenleri söyledim..

Pasaport için biyometrik foto çektiriyorsun.pasaporttan ve tur şirketiyle anlaşmaktan başlıyorsun..

shengen vize eiçin gereken vrakları da araştırın.Mesela 3 aylık gelir döküm,hesabında 5000tl civarı kullanılabilir vadesiz hesap,maaş bordro ,çalışma kağıdı,izin kağıdı,giden ikinci kişinin işi yoksa onun masraflarını diğerinin karşılayacağına dair belge falan isteniyor.Birkaç madde daha var sanırım,ben ilgimi çekenleri söyledim..

Ev tutuyoruz falan derken tatil işini biraz savsakladık, aslında aklımızda kendimiz viyanaya gidelim hiç turla fln uğraşmayalım vardı bir kişi gidiş dönüş 635 ten 750 e cıkmış dün baktığımda gördüm. Yani yine kararsız kaldım. Normalde yurt dışı fırsatı mı atlardım üstüne ama balayı ve evlilik üstü olunca vize pasaport bile gözümde o kadar büyüyor ki. Ne yapacağım hala bilemiyorum. Yunan adalarına da baktım uyan tarih yok ya. Olsaydı süper olurdu :')

Merhaba arkadaşlar,
en son yazdığımda balayı için yurtdışı düşünürken şimdi yurt içine yönelmiş bulunmaktayım :) Hem kafam rahat etsin hem daha uygun olsun hem de biraz daha keyif yapabilelim istiyorum ve bunun için yurt içinde güzel her şey dahil bir otel bulsak sanırım yeterli olacak bu isteklerimizi karşılamak için. Türkiye'den ise aklıma en çok Fethiye yatmış durumda. Herkesten olumlu yorumlar gördüm. Sizden de yorum almak isterim, önerileriniz varsa alayım. Özellikle fethiye ve çevresi ile ilgili. Doğru dürüst bir otel var mıdır mesela. Yemekleri falan da güzel olan. Lütfen yardım :)))

Bence balayında kültür turu yapmak biraz anlamsız oluyor. Ne gittiğiniz yerin hakkını verirsiniz ne de balayının. Prag mesela çok güzel mimarileri ve gezilebilecek onlarca yeri olan bir memleket. Sabah erken saatlerden gece geç saatlere kadar gezsen bile bitmeyecek bir tur. Balayı için sanki benim "yatış tatili" diye tabir ettiğim tatiller daha uygun. Düğünün yorgunluğunu atmada da birebir. Ama tabi herkesin kendi zevki.

X