balayı: 7 eylül adriyatik (ist-dubrovnik-venedik-bari-katakalon) cruise?

kloypatra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2011
24
0
epeydir araştırıyorum msc nin 7 eylüldeki magnifica gemisiyle ist. çıkışlı katakalon, dubrovnik, venedik, bari limanlarında duran tam pansiyon cruise turunu düşünyorum balayı için.
Bu turu veya başka bir cruise turunu tecrübe eden var mı???? tavisyeye çok ihtiyacım var, mesela penceresiz odalar nasıldır, yemekler nasıl, venedik hariç (venedikte 8 saat) hepsinde şehri gezmek için 5 saat zaman var, yeterli oluor mu??? mesela katakalon durağında olimpia antik kenti gezilebiliyor mu? gemide gündüz neler yapıalbilir, havuzları epey küçük. akşam animasyonlar nasıl???? herşeyi merak ediyorum:)) nolur biri bilgilendrisin beni:)
bu arada pencereli kamaralar iki kişi (tam pansiyon) 4000 tl gibi bir meblağ çıkıyor, fakat su veya diğer içecekler ücretliymiş gemide. ekstra harcamalar oluyor mu? zaman kısıtlı, şehirleri rehberden bağımsız gezmek mümkün oluyor mu????en önemlisi tavrsiye ettiğinz türkçe rehber hizmeti veren bir tur var mı bildiğiniz?
1 hafta içinde bilet almayı düşünoyrum her tülü tavsiyeye açığım. tşkrler, herkese mutlu balayılar:)

bu turu merak eden varsa mesaj atabiir (türkiyede tur şirketleri cruiselar konusunda çok bilgisiz), tecrübe ettim, çok güzeldi, balayına uygun bir tatilll..

tecrübe ettiniz madem ilk msjınızda sorduğunuz sorulara cevap verir misiniz size zahmet :)

Benim evlnememe bayağ var ama sevgilimle hep adriyatik druise turuna çıkalım diye konuşuruz. Bu sene balayı için araştırdık fakat ücret konusu çok karışık geldi, otel gibi parayı ödeyip işin içinde çıkamıyorsun sanırım, yok çiecek ekstra, karta para yükle, biterse tekrar artarsa çıkışta veriliyor, bahşiş olarak günlük bilmem kaç euro. Birde mutlaka tuvalet ve smokin getirilmesi gerekiyor dedi, birde onu mu taşıyacağız yanımızda diye düşündüm.
Şu giyim kuşam ve ücret konusunu açıklayabilir misin? Birde havuz o kadar kişiye yeterli oluyor mu? Tıklım tıklım mı oluyor?

bu tura 2010 eylül sonu ekim başı katılmış biri olarak ben cevap vereyim. Bunda da aynı şekilde otel gibi parayı önceden anlaştığınız tur şirketine ödüyorsun. Sadece gemide günlük kişi başı 7 euro bahşiş veriliyor. Bunu çıkış yaparken sizden alıyorlar. Ekstr içecekleri bir tek akşam yemeğinde alıyorsunuz. Diğer öğünlerde böyle bir şeye gerek yok çünkü her restaurantın giriş kapılarında self servis su sebillleri var; gidip ordan kendiniz alabiliyorsunuz. turda iki önemli gece var; birincisi kaptanla tanışma gecesi diğeri de gala gecesi iki gecede de üstünüze şık bir şeyler giymeniz gerekiyor. Havuz yüzmek için küçük evet kalabalık oluyor. Biz 2500-2600 euro civarı bir ücret ödemiştik; 10. kategorideki balkonlu bir oda için (ancak erken rezervasyonluydu). diğer turlara göre gemi çok daha rahat oluyor yük açısından; herhangi bir sınırlama yok.

gemide yemekler nasıl aç kalırmıyız farklı kültür yemekleri denemediğim için ve odalarda jakuzi falan var mı balayı için ekstra ne gibi özellikler var.tur haricinde ne gibi harcamalara ödeme yapmak zorunda kalınıyo.bahşiş harici?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…