Aile Planlaması Bakir Spiral

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Devys

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2014
281
224
merhaba kizlar,

Ben 4 yildir evliyim ve hic hap vs kullanmadim, farkli yontem kullandim, ama hormonlara karsi cok etkileniyorum, kilo, su toplama vs
Ikinci hamileligimde prezervatif kullaniyorduk ve kayganlastirici sayesinde kaydi, biz farkina varana kadar is isten gecti ve hamile kaldim :) Dogumdan bir ay sonra koluma implant(plastik cip) taktirdim, hic adet olmadigim icin felaket sistim ve cok rahatsizlik duydum. 6 ay sonra cikarttim ve 5 yillik bakir spiral taktirdim.
Adetler biraz uzun suruyor ve kanama normalden fazla fakat 3 ay sonra duzene giriyormus.
Bunun disinda baska sikayetim yok.

Ben yaklasik 3 aydir kullaniyorum. Fakat icten ice tam guvenemiyorum, ya yine yanlislikla hamile kalirsam diye?
2 aya yakin dusundum bakir spirel icin, butun olumlu ve olumsuz yonlerini okudum, fakat 3u cocugu dusunmedigimiz icin icten ice korku var. BU yuzden ek olarak prezervatif kullanmaya devam ediyoruz.. ama tahmin edersinizki boyle korkuyla sevismek hic zevk vermiyor :) Insan kaygisizca iliskiye girmek istiyor, prezervatifsizz

Aranizda bakir spiral kullanan varmi? Ne kadardir kullaniyorsunuz?
memnunmusunuz vs ?
Yada spirale ragmen hamile kalan varmi?

Son düzenleme:
Bende yeni taktırdım nisan 27sinde 30 da adetim bitti Mayıs 2 de ara kanama başladı hala devam ediyor bakalım bana bir şey olmazsa iyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…