Bakır spiral sonrasi ara kanama

neriklitrk

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2023
19
10
28
Merhaba kizlar ben birsey sormak istiyorum 1 sene önce bakır 10 yıllık spiral taktirdm adetim biteli 1 hafta oluyor ama ara kanama oluyor çok koyu renkli birde cinsel iliski sonraları kanama oluyor bazen böyle bi sorun ile karşılaşan varmi ne yapmaliyim bilmiyorum

Merhaba ben de iki yıldır bakırlı spiral kullanıyorum. Önceleri sorun yasamıyordum ya da belki farkında değildim bilmiyorum ama bu son üç dört aydır yoğun adet görüyorum kasiklarim çok ağrıyor. Adet öncesi ve sonrası birkaç gün lekelenmeler kahverengi akıntılar oluyor. Bende de bazen ilişki sonrası lekelenme oluyor ama bu tamamen vajinanın ıslaklık durumu ile ilgili bence spiralle ilgisi yok. Eğer yeteri kadar ıslanırsam ve istekliysem ilişki sırasında ve sonrasında bi sıkıntı yaşamıyorum. Ama isteksizsem ya da ıslanamadıysam hem ilişkide canım yanıyor hem de sonrasında akıntı oluyor. Beni asıl rahatsız eden şey artık iki adet süremin kısalması ve adet süremin uzaması. Bir ayda 7 gün adet oluyorum. Iki hafta boşum. Sonra 7 gün tekrar adet bi de adet başı ve sonundaki lekelenmeler kasik ağrısı pms sendromu vs. derken artık iyice psikolojim bozuldu. Eşimle de iyice uzaklaştık yani ilişkiyi unuttuk resmen ayda bir anca yapabiliyoruz. 😪 Bakırlı yerine hormonlu mu taktirsam acaba araştırma asamasindayim şuan. Konu ile ilgili fikir ve önerilerinizi bekliyorum

X