Düğün Bakin lütfen kafam karisikkk:(

GuL1990

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2010
220
0
34
Merhaba kizlar,

ben almanyadanim. biz seneye 10. ayda dügünümüzü düsünüyrouz Allahin izniyle.. Dün nisanlimla begendigimiz salona gittik hem tarih konusmak icin hem ücret ögrenmek icin.. sonrada ailelerin onayi ile tutucakdik..
malesef bütün tarihler dolu dediler.. ben dügünümü cumartesi günü istiyorum nisanlimda öyle.. Cumartesi icin bi tarih bos dedi sadece oda 23.11.2013.. cumartesi fiyati ise 12.500 EURO hersey dahil orkestra yemek vs. ve cuma yada pazar günleri 8.000 EURO. simdi öyle kararsizimki.

tek bir gün icin 4.500 EURO degermi?? evet erkek tarafi ödücek banane ama biz o parayla tatile gideriz yada evime esya alirim ne biliyim bi bilezik fazla olabilir.. tek derdim acaba cumada cumartesi kadar gelen olurmu?
siz ne düsünüyosunuz..? nisanlim karari bana birakdii..

oncelikle hayirli olsun bir gun icin o kadar paraya degmez canim cumartesi gelecek olan cumayada gelir sonucta ertesi gunu tatil

bence pazar daha iyi zaten yaa.
hem de 4500 euro fark varmış.
pazar gününe alın ne güzel :)

dügün pazar günleri saat 2de basliyor. yani gelin sabah 7de kuafrde olmali sonra resim falan derken hersey üst üste acele oluyo.. cuma günü daha rahat daha stressiz olur diye düsünüyorum. cuma günleri ise cumartesi gibi 5de yada 6da baslayip gece 12-1 kadar sürüyor.. yani insanlar uzun oturabiliyo.. pazar da taki takildikdan sonra herkes kalkyio ertesi gün is günü diye..

o yüzden pazardansa cumayi tercih ederim dedim.. insanlar daha rahat oluyor ertesi günü is okul yok diye ve gelin alma cuma günü 3-4de olabilirken pazar günü en gec 12.30da oluyor..

Eğer mekan davetlilere yakın bi yerdeyse cuma akşamı da pazar günü de herkes gelir
Ancak uzak ve ulaşım zorsa insanlar tereddütte kalabilirler

Pazar en mantiklisi bence...ama cevreniz deki insanlara bakin ona bore karar verin..
Mesela amcamin oglu antalyada oturuyor...dugununu sali gunu yapti..oldukca da kalabalikti...nedeni, orda herkes sera ile gecimini sagladigi icin aksamlari musait oluyorlar...bu yuzden dugununu hafta ici tercih eden daha cok..

davetlilerinizin salona ulaşımları sıkıntılı olmayacaksa (iş çıkışından dolayı filan) bence cuma daha telaşsız olur sizin için.

davetlilerinizin salona ulaşımları sıkıntılı olmayacaksa (iş çıkışından dolayı filan) bence cuma daha telaşsız olur sizin için.

uzakdan gelecek olan misafirlerimiz var.. ama onlarda bi gün icin izin alabilirler diye düsünüyorum. mutlaka geliceklerdir bi sekilde.. babam da cumartesi olsun diyor.. cumartesi icin parayi birak zaten bos yer yok..
sadece 21.12.2013 var ama oda kar kis.. uzakdan gelicek olanlar kisin daha cok zorlanir öyle degilmi?

kararsizim yaa.. hayirlisi bakalim..

saolun cevaplar icin kizlar..

X