Bakımlı olmak istiyorum :(

MiSS_GoTHiC

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2011
806
320
Merhaba arkadaşlar. 28 yaşındayım ve bekarım(sözlüyüm yani).168 boyunda ve 90 kiloyum.Kilomun çok olmasına bakmayın,çok kilolu görünmüyorum,etlerim çok sıkı (Ya da kendimi avutuyorum )
Ben de bakımlı bi bayan olmak istiyorum.Bakımsız mıyım?Aslında pek de sayılmaz ama daha bakımlı olmak istiyorum.Vücuduma göre giyinirim,saçımı boyarım,temizimdir vs ama her sabah durakta gördüğüm o kız gibi neden olamıyorum?Kıskançlık değil,imrenme benimkisi..
Hiçbir zaman cilt problemim olmadı,hep gergin ve parlayan bir cildim var.Çok fazla makyaj yapmayı sevmem.Göz kalemi ve rimel yeterlidir benim için.Bir ay önce fondötene merak saldım ve şu bb kremlerden aldım.Ama alışkın olmadığımdan mıdır nedir,cildimde bi ağırlık hissediyorum.
Tırnaklarımı uzatmam ve oje sürmem mesela..Genelde doğalımdır..
Nasıl bakımlı olunur? Bazen çok özeniyorum öyle her hafta kuaföre gidenlere,süslü püslü gezenlere ama sonra geçiyor
Yaş 28 oldu,artık kırışma vakti geldi ve ben kırışmak istemiyorum.Bi yerden başlatın beni yaa

iştebu söylediklerinin tam tersini yapacaksın canım benim. malesef ilk olarak kilo vermelisin. şişman durmuyor bile olsan boyuna göre kilon biraz fazla ama sağlıklı bir diyetle bunu verebilirsin ki bu bile yüzüne yeni bir anlam kazandıracaktır. ikincisi cildinde herhangi bir problem yoksa ona daha fazla müdahale etme. cildine uygun bakımlarla günlük temizliğini yapsan yeter. kilo verme sürecin boyunca da stilini belirlemeye odaklan.zayıflayınca ne giymek istediklerini düşün. makyaj ve moda için forumda da internette de birsürü öneri ve videolar vvar deneyebilirsin. ama ilk önce kendine uygun bir diyetle başla derim... kolay gelsin:)

Canim benim, evet bence de her ne kadar kilolu degilim desen de kilon boyuna gore fazla, vucudunun daha guzel sekil almasi icin kilo vermelisin. Ikincisi ben de cok bakimli bi bayanim inanmayana facebook adresimi vereyim baksinlar :-D

Evet maddler halinde siraliyorum bakimli olman icin neler yapman lazim:

Madde 1: bakimliligin olmazsa olmazi epilasyondur canim. Epilasyon yapmazsan ne yaparsan yap bakimli olamiyosun cildin de parlamiyo bacaklarin benek benek oluyo. Parlak bacaklar ve parlak cilt icin epilasyon.

Madde 2: bol su icmek ve surekli nemlendiriciyle cildi nemli tutmak. Suyla icten nemlendiriciyle cildi distan nemlendirmelisin. Bide yagsiz beslenirsen cok cabuk yaslanirsin, cok yemene gerek yok ama yag yiyceksin ben yagi yemedigimde cildim bile mat.

Madde 3: Sacin ve cildin icin en uygun urunleri bulmalisin, sakin tester denemeedn hicbi urunu alma. Once urunu dene sonra al, eger cildine uyduysa al. Kimseden krem ya da losyon tavsiyesi isteme cunku birine uynan urun sana uymayabilir, cilt tipine uygun urunler kullan.

Madde 4: icerden destek verici guzellik haplarini kesinlikle tavsiye ederim ben biotin kullaniyorum saclarimi cok guzel uzatiy ve sac dokulmesi son buldu.

Madde 5: Makaj yapmayi sevmiyorum demissin ama malesef makyajsiz bakimli kadin olunmaz. Kendine yakisan ten rengine uyan urunleri alicaksin ve makyajsiz, ojesiz bakim urunsuz kalmayacaksin, ben hic dudagi rujsuz bakimli kadin gormedim mesela. Makajsiz olmaz bu is.

Madde 6: Benim en favori maddem de bu, vucudunda begenmedigin ne varsa gideceksin doktora kizim :-D doktorlarin yapamadigi sey yok. Ben burnumu yaptirdim, dudaklarima dolgu vurdurdum, goz alti torbalarim da dolgu, bu sene goz kapagi estetigi icin de gidicem. Anliycagin sarkan, burusan, bozulan neren varsa iyi bi doktora duzelttireceksin. Sarkmis kadin bakimli durmaz ayrica estetik yasli kadinin isi de degildir. Cogu insan estetik icin 30 yasin gecmesini bekle dese de inanma, neren bozuksa git yaptir.

Simdilik aklima bu kadari geldi, daha fazlasi gelirse yazarim )))

Bana bu konuda danismak isteyenler email atabilir oziranches@hotmail.com

Tesekurler

Duraktaki kızı merak ettim nasılmış. biraz kilo fazlalığınız dışında başka sorun göremedim gayet bakımlısınız

merhaba
forumda yeni yeni aktif olmaya başladım. burada baya ortak derdimiz olan kişilere rastladım.Yalnız olmadığımı hissetmek güzel:) ben yoğun tempoda çalışıyorum. Bazı ailevi problemler de yaşayınca bunalıma girdim galiba ama pes eden ya da bunalıma kendini kaptıracak bir yapım olmadığından hemen bakıma merak sardım fakat içimden gelmiyor(galiba bunalım bir gidip bir geliyor) bakımlı olmak güzel görünmek istiyorum. Mühendisim çok fazla ortama girip çıkıyorum.Şiketimi temsil ettiğim için herkesin benden iyi olumlu bahsetmesini istiyorum. Nasıl bakımlı olabilirim? basit fakat faydalı tüyolar bilen paylaşırsa sevinirim. İlk başta biraz kilo vermeye karar verdim. Ellerimin güzel görünmesine dikkat etmeye karar verdim. Siz mesela nelere dikkat edersiniz:)

bakımlı olmanın ilk şartı uyumlu ve yerine göre giymedir bir kalem etekle nasıl pazara gidemeyeceksen kot pantolonla da işe gidilmemelidir... demode olmayan tarzda giyinmek önemli ve aksesuarlarla ojelerle makyajımızla bunu tamamlamalıyız...
her kıyafete her saç gitmez bazen topuz bazen açık kullanmalıyız....
bunlar benim önerilerim

bakımlı olmak ile ilgili youtubeda birçok video var. bazı toutuberları takip edebilirsiniz. bence bakımlı olmanın olmazsa olmazı temizlik ve cilt bakımıdır. kıyafet de çok önemli tabi

Siz bakımlı olmakla yapay olmayı karıştırmışınız bence..
Madde 6 herkesin yapabilecegi bir şey mi sizce?
Sanki sıradan bir şeymiş gibi bahsetmişsiniz.Bakımlı olmak isteyen birine bu tawsiye gereksiz ötesi gereksiz yani.
Günümüzde kaç kadın estetik operasyon için doktora gidebiliyor ya da buna maddi durumu yeterli ki?
Biraz gerçekçi olmakta fayda var bana kalırsa
Onun dışındaki maddelere katılıyorum

Yalnızca 2 ve 3. maddeyi doğru buldum. Bol su, sağlık için spor, ve en en en önemli etken olan kendini sevmek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…