Bakım konusunda tavsiye bekliyorum

suslucuk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2010
13
1
selamlar..
saç: benim saçlarım kendiliğinden dalgalı ama çabuk kırılıyo ve dalgalar da elektriklenip kötü gözüküyorlar.. yine saçımı kestirmek zorunda kaldım oysa ki uzatmak istiyorum. sampuandan başlayarak ne kullanmam gerektiğini yazar mısınız? özellikle deneyip memnun kaldıklarınızı merak ediyorum..

yüz: sivilcelerimle ne yaptıysam başa çıkamadım öyle ki kullandığım şeyler yüzünden cildim yağlı tipteyken kuru ya yakın değişik bi hale geldi ve gözeneklerim arttı :KK43:( ne yapmalıyım?

tırnak: manikür ve pedikür yaptırmaktan çekiniyorum kullanılan aletlerin hijyeninden dolayı. evde kendim yapmak istiyorum ama tırnaklarımı kesmek dışında bi şey de pek bilmiyorum. video fln var mı bunu öğreten?

bi de yaş 22 çok ağır şeyler de kullanmak istemiyorum; erken yaşlanmaktan korkuyorum galiba :)

şimdiden teşekkürler a.s.

Saçalrın için zeytinyağlı bakım deneyebilirsin.

Manikür olayına gelince uzman tvye gir orada aradığını bulabilirsin cnm.

saçların için şunu diyebilirim saf zeytinyağını ısıtıp saç diplerine masaj yaparak sür sonra uclarına sür sıcak havluyla sar yarım saat dur sonra yıka iyi sonuç alırsın yerimseniben

canim yüzüne zeytinyagli yesil sabun öneriyorum :)

bide Sac Bakim Topigine bi göz at istersen :)

haydi kolay gelsin ..

Ben elidorun morunu kullanıyorum saçlarımi yatıştırıyo bi dene istersen

zeytinyağıyla başlayacağım işe.. bir ara badem yağını kullanmaya çalışmıştım ama gözle görülür bir sonuç alamamıştım inşallah zeytinyağı iyi gelir. o da olmazsa elidorun moruna bakarım.. gliss falan da dedi arkadaşlar ama ben mümkün olduğunca doğal kürleri istiyorum :/

tencere_tava zeytinyağlı sabunu sen denedin mi? ben yine yüzüm kurur diye çekiniyorum kullanmaktan.. sivilcelere iyi gelir mi? bi de saç bakım topiği nedir? nerde bulunur? internetten baktım biraz ama farklı şeyler buldum keratin içeren toz gibi bir şey çıktı karşıma..

hepinize çok teşekkür ederim ayrıca..opuyorumnanaktan

bende sivilcelerin için limonu öneririm canım bi pamuğa 5-6 damla limon sık ve sivilcelerine sür.hergün düzenli olarak..sivilce falan kalmaz.ben hep böyle yapıyorum hiç sivilce kalmıyor.

Saçlarımız çok benziyormuş fakat ben inatla kestirmiyorum çok uzun zamandır. Düzleşmiş halleriyle belime geliyorlar şimdi ama uçlar artık iyice püskül püskül :p :p Bu süreçte en büyük kurtarıcım Elseve'in Nutri Gloss serisi oldu. Yumyumoş pasparlak yaptı saçımı (eskisine göre konuşuyorum tabi), bir de Dove'un boyalı saçlar için saç bakım maskesini aldım DEHŞETTT parlak yapıyor ve parfüm kadar kalıcı bi kokusu var. Benim gibi narin dalgalı saçların varsa işine yarayabilir bunlar. Nutri Gloss'u yaz başından beri memnuniyetle kullanıyorum. Sıkıntı yaşamadım.

Cildin için bişey diyemiyorum çok sivilce problemi yaşamadım ben, ama herkes gibi benim de çok memnun kaldığım, az da olsa etkisini görürsün diyebileceğim bir ürün var; Garnier 3'ü bir arada arındırma, peeling ve maske. Fiyatı da çok çok uygun denemeye değer bence.

Manikür pedikür işini de evde halletmen çok zordur ve daha tehlikelidir. Çünkü sol elle sağ eli yapman çoook zor olur (solaksan tam tersi tabi).. Sonuçta kesici aletler şakaya da gelmez. Bence kaliteli bir güzellik salonunda için rahat ederek yaptır. Oralarda kullanılan aletler özel sıvılarla temizlenip, steril ortamda saklanıyor. Bu konuda sıkıntı yaşaman çok düşük bir ihtimal.

Ha bu arada saçındaki elektriklenme için John Freida Frizz-Ease serumu şiddetle tavsiye ederim. Azcık tuzlu yani (şu an 40tl civarında olması lazım) ama küçük olduğuna bakma çok uzun süre kullanırsın.

X