Bahar kozmetiklerinde renk cümbüşü

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.066
66
Bahar kozmetiklerinde renk cümbüşü
$8D8486AA315FD34B9B1E26DCb.jpg
Değişiklik yapmaya hazır mısınız! Karanlık ve kasvetli kış günlerini geride bırakmamıza çok az zaman kaldı! Elinizi çabuk tutun ve makyaj çantanızda pembe, mavi ve sarı gibi canlı renkli kozmetiklere yer açın!.
$7651995691024A4F880BE7CBb.jpg
Japon kadınlarının dudakları gibi..!
İlkbahar makyajının altın kuralı; sade, canlı ve taze bir görünüme sahip olmak. Bunun için ten renginize uygun bir fondötenle işe koyulun. Ardından mat bir görünüm için cildinize pudra uygulayın. Artık gözünüzde sadece aynı rengin farklı tonlarını kullanmaktan da vazgeçin. Daha iddialı görünmek için fuşya, yeşil ve mavi renkli farları birlikte kullanmayı deneyin. Göz kapaklarınızın ve kirpik diplerinizin yarısına pembe renkli far uygulayın. Göz çukurlarına doğru ise uçuk renkli yeşil farınızı sürün. Göz pınarlarınıza doğru mavi far sürerek kirpik diplerinizi belirginleştirin. Son olarak kirpiklerinize bolca maskara sürün.

Beyaz far sürün
Bu sezon dudaklar ise geleneksel Japon kadınlarını anımsatıyor. Bu etkiyi sağlamak için dudaklarınızı, sağ-sol kenarlarına gelmeden, dudak kalemiyle çerçeveleyin. Çerçevenin içini fuşya rujla belirginleştirin kenarlara ise beyaz far sürün.

Kirpiklere neler oluyor!
Geçtiğimiz yıl, incecik yay gibi kaşlar, tarihe karışmıştı! Onun yerine; doğal, hiç alınmamış kaşlar moda olmuştu. Ancak ünlü modacıların 2007 İlkbahar- Yaz defileleri gösterdi ki, bu sezon kaşlar çok hareketli... Kimi zaman kaşlar fondötenle tamamen gizleniyor, kimi zaman da en doğal haliyle makyajı tamamlıyor. Sezonun en çarpıcı akımı ise klasik siyah maskaraların tahtını sallayacak cinsten... Bu sezon sarı, yeşil ve lila gibi canlı renklerde upuzun takma kirpikler takmak çok moda!

Gökkuşağı gibi bakışlar
İlkbahar makyajında gözler çok büyük önem taşıyor. Kozmetik markalarının sunduğu far renkleri de bu iddiayı destekleyecek cinsten... Ünlü markaların koleksiyonlarında yeşil, mor, sarı, lila, fuşya, turkuvaz, dore ve lame gibi aklınıza gelebilecek her türlü rengi bulmanız mümkün. Gökkuşağını anımsatan renkli bakışların yanı sıra bu sezon 60'lı ve 80'li yılların göz makyajı da çok popüler... Bu makyajları uygularken hedefiniz buğulu bakışlar elde etmek olsun! Dore ve lame rengi farları siyah eyeliner'la tamamlayabilirsiniz.

ya ben 16 yaşındayım makyaj markası olarak nıvea mı iyi flormar mı? cevap verirsen çok sevinicem

heyyy nie bu topicte kimse yok yaren_76 hanfendi nerdesiniz açıyosunuz böle sayfaları bırakıp gidiosunuz kimseyede yardımcı olmuyorsunuz !!!!!! madem öyle bidaha sayfa mayfa açmayın lütfennn !!!!!

makyajda niveanın farlarını tavsiye etmem hiç renk vermiyor. :1no2: digerlerini denemedim.
far almayı düşünürsen pastelin ikili farları var onları denemelisin bence =) ben memnunum. flormardan da var bir iki farım fakat bazsız kullanılacak gibi degil hemen ucuyor.

Son düzenleme:
makyajda niveanın farlarını tavsiye etmem hiç renk vermiyor. :1no2: digerlerini denemedim.
far almayı düşünürsen pastelin ikili farları var onları denemelisin bence =) ben memnunum. flormardan da var bir iki farım fakat bazsız kullanılacak gibi degil hemen ucuyor.

nivea daha iyi canım kaydirigubbakcemile3
saqolun canlarımmm ama galiba makyaj markalarından anlıyosunuz o yüzden bişey sorcam size bi kaç kişide yaşım 16 olduğu için maybelline kullan dediler o küçükler için iyimişCADIARZU siz ne dersiniz sizce kullanayımmı

X