Bahar gelirken değişime başlıyorum :)

yagmur0007

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2014
580
514
Arkadaslar kendimi daha iyi hissetmek adına, uzun zamandır yapmak isteyip de yapamadığım şeyleri artık yapmaya karar verdim, bahar gelirken kendime çeki düzen vermek istiyorum. Artık kendimle ilgili yapmak istediğim herşeyi yapmak, hiç bir şeyi ertelememek istiyorum.
3 haftadir yediklerime dikkat ediyorum. 3 kilo gitti. Kaldi 4 kilo fazlam. Saglikli beslenerek atistirma ve abur cuburu hayatimdan cikararak ve her seyden yiyerek kilo veriyorum. Diyetistene falan da gitmedim. Haftada 1 kilo rahatca veriyorum. İstedigim kiloya ulasinca da kilomu korumak hedefim.
Kilo konusunu halletmek uzereyim. Spor olarak sadece Yuruyus yapiyorum simdilik.
Ayrica daha bakimli olmam lazim. Dogalliktan yanayim. Makyajla fazla rahat edemiyorum. Bi göz kalemi, rimel ve dogal bi ruj dan fazlasi beni rahatsiz ediyor. Simdiye kadar makyaji da her zaman yapmadim. Çocuk , iş, yorgunluk falan derken, Aslında istedim ama istikrarlı olamadım bu konuda. Ama artik yapmam lazim. Fazla sadelik de iyi hissettirmiyor bana kendimi.
Saclarim dogal kumral, masayla fonle ugrasmayi seven biri degilim malesef. 30 yasima yaklastım, boya vs. Yok sacimda. Hic beyazim da yok henuz boyamak istemiyorum.
Saçlarım ve cildim sorunlu değil. Ama bakım daha iyi bir hale getirecektir. Saç ve cilt bakımı adına neler yapmalıyım henüz bilmiyorum.
Giyim, makyaj ve saç konusunda artık daha dikkat çekici olmak istiyorum.
Bana katılmak isteyenler eşlik edebilir. Ben yaptıklarımı paylaşarak kendimi de motive etmek istiyorum.

Ben çalışıyorum. çocugum var ve evde de her işimi kendim yapıyorum. Hafta sonu evdeyim. Hafta sonu temizliğini cumartesi yaparım, yarım günümü falan alıyor. Sonra da Bu hafta için kıyafetlerimi kombinlemek istiyorum. Bi de hep düzenli kitap okumak istemişimdir. Okunacak bir sürü kitap var evde. Hafta sonu bi kitaba başlamayı da düşünüyorum.

Uzun zamandır yazmadım. Hastaydım falan. Ancak kendime geldim. Yürüyüşlerimi ihmal ettim. Çok üzgünüm.
Ama diyetimi ihmal etmedim. 2 kg daha verdim. İdeal kiloma 1 kg cık kaldı. Yürüyüşlerimede takrar başlamalıyım.

Saçların için mecitefendi ya da barcelino marka bakım yağını 15 dk diplere masaj yaparak uygulayıp sonrasında streç filmle ve sıcak bi havluyla sararak bi kaç saat bekletip yıkamak yeterli olur. Aktarlarda çok ucuza satılıyo bu bakım yağları.
Cildin için de her duştan sonra mutlaka krem sürüp nemlendirebilirsin. Vaseline'in çıkardığı sprey şeklinde vücut kremini kullanıyorum ben. Hem yağlı hissi bırakmıyo hem de fıs fıs sıkarak hemencecik nemleniyorum :) Sıkı ve canlı bi görüntü için nemlendirmek şart bence. Yüzün için cilt tipine göre bi temizleyici bulup her gün kullanma alışkanlığı edinebilirsin. Aslında bütün bunları yapmak çok vaktini almıyo insanın. Ama kısa sürede etkisini görüyosun hemen. Çevrendeki insanların sana yaklaşımları bile değişiyo. Kolaylıklar dilerim :)

Teşekkürler liloşum..yüzüm için lorealin yüz yıkama köpüğünü ve nemlendirici sini kullanıyorum zaten.
Saç bakım yağlarına hafta sonu bakıcam bildiğim güzel bi aktar var.
Saçımı omuz hizasında kestirdim. Şu anda çok sağlıklı görünüyor. Ben maşa düzleştirici falan kullanmam. Bakımla desteklersem süper olur tabi.
Vücudum kuru değil. Nemlendiriciye gerek var mı bilemiyorum. Ama denemek lazım.

Hafta sonu alışverişe çıkma kararı aldım. Kendimi biraz motive etmeye ihtiyacım var. İnşallah bi aksilik olmazsa Aldıklarımı yazarım sonra.

kilo nasıl verdın canım :)
Kilo vermeyi yaklaşık 1 yıldır isteyip bi türlü başlayamamıştım. Daha doğrusu diyete sabah başlayıp akşama bozuyordum. Yemeği çok yemesemde Özellikle çayla abur cubur veya atıştırma çok yapıyordum. Her acıktığımda mutfaktaydım. Gece geç saat acıktım diyelim. Hemen bi tost veya sandviç yapıyodum. Bunlar benim yaptığım hatalardı. 6 kilo fazlam vardı.
Gelelim nasıl kilo verdiğime. Öncelikle ekmeği azalttım. Her öğünde 1 dilim kepek veya tam buğday ekmeği. Zaten ben çabuk doyarım. Ama sık sık acıkırım. Kahvaltı mutlaka yapıyorum. Çalışıyorum zaten. Öğlene kadar dayanmam lazım. Öğlen yemek yiyorum yine ekmeğe dikkat ediyorum. Pirinç pilavı makarna ve tatlı hiç yemiyorum. Akşam da normal yemek yiyorum bu şekilde.6 dan sonra hiç bir şey yemiyorum artık. Bu şekilde 5 kilo verdim. Bi de yürüyüş haftada 3 gün falan yaptım. Başta biraz zorlandım. Şimdi kilomu koruyorum. Gün içinde biraz daha fazla yiyorum. Kuruyemiş falan yiyorum acıkınca, yada bi küçük dilim kek falan:) Akşam 6 dan sonra yine hiç bişey yemiyorum. İşte böyle tatlım, bana kilo aldıran alışkanlıklarımı değiştirdim

Süper

Nerde kalmıştık Cumartesi biraz alışveriş yaptım kendime baharlık. Ödül diyelim. Hafta sonu rutin ev işleri ve market pazar alışverişini yaptım.
Yarında kuaföre gideceğim inşallah.

Bu aralar bahar yorgunluğum var üzerimde. Bi de işler de çok yoğun gidiyor. Ve çok da uyumak istiyorum. Hiç zamanım yok gibi hissediyorum. Ama ipin ucunu da komple bırakmadım.
İnsan kendine her zaman ve her durumda değer vermeli. Her durumda önemli olduğumuzu hissetmeli ve hissettirmeliyiz. Biz kendimizi nasıl hissedersek ve nasıl görürsek hem fiziksel hem de ruhsal yönden, başkalarının da bize bakış açısı o yönde olur diye düşünüyorum. Biz kendimize değer vermezsek inanın başkalarını geçtim, ailemiz bile değer vermez.

yagmur0007 neler yaptın bu süreçte fazla yazmamıssın...hala devam ediyormusun...birde yaş,boy,kilo,iş ve medeni durumun nedir,ona göre yazalım...

yagmur0007 neler yaptın bu süreçte fazla yazmamıssın...hala devam ediyormusun...birde yaş,boy,kilo,iş ve medeni durumun nedir,ona göre yazalım...
Evt cnm fazla yazmadım. Neden bilmiyorum. Aslında günlük gibi yazsam diye düşünmüştüm. İstediğim düzeni hemen hemen yaptım sayılır. Boy 1.60 kilo 53. Açken 52 hatta. Kilo sorunum kalmadı şükür. Ama bakım konusunda hala istediğim gibi değilim tam olarak. Üşengeçlik maalesef başa bela.Spor ve bakım konusunda eksiğim.

asena87 sen neler yapıyosun kilo, bakım, spor.vs.
Ben 28 yasindayim...162 boy ve 65 kilo...bende artik kilo vermeye basladim hedefim 60 li sayilari gormemek artik

Uzerime olu topragi atilmis gibi okdar usengec,caresiz,koltuktan kalkamayan hissediyorum ki kendimi bakim falan zaten birakmisim...
Oyuzden okurken gordum basligini...
Bos vakit buldugumda neyi nasil yaparim ne alip nereden baslamaliyim tarzinda internetten arastiriyorummm

Kilo verdikce zaten giyim tarzim falan derken bir hareketlenme olacak buyuk ihtimal...
Suan ramazandan dolayi bi hareket yok makyaj yapmiyorum.
Evde gunluk bakim sadece...
Ben daha cok ogrenmek amacli baktim aslinda buraya

Hmm. Senden 2 yaş büyüğüm. Hem çalışıyorum hem anneyim hem ev işleri derken yoruluyorum. Böyle düşününce üşengeç sayılmam aslında. Ama herşeye koştururken kendimi ihmal ediyorum işte malesef. Ama ben bi azimle kilo konusunu 2 ayda falan çözdüm. Yazmıştım neler yaptığımı. asena87

Kac kilo verdigini htirlamiyorum ama evet okumustum...cok guzel o sikintinin olmamamasi.

Bakim herkesin icinden gelen bisey heralde.bir suru isinin gucunun yaninda surekli sikir sikir olan arkadaslarimda var,yasadigi olumsuzluklardan etkilenip hersyeden vazgecen arkadaslarimda var...
Biz orta noktadayiz sanirim oyuzden iki tarafada meyillenmemiz kolay.
Evde cilt bakimi,giyim ,sac vs onem veriyorsak,kiloda olmayinca tarzimizida olusturabiliriz.

Oncelikle sunu anlamak lazim...bakimdan kastimiz krem surmek sac boyatmakmi yoksa sanki bizden faekli varliklarmis gibi surekli bakimli duran ne giyse yakistiran ve ilgi ceken biri olmak mi...
Giyim,makyaj,sac ve taki dedigimiz olay bu da.
Valla ben herseyi takip ederim bilitim uygularimda ama suanki hedefim kilo ne yalan soyleyim sadece onu dusunebiliyorum.

Çok fazlam yoktu ama 6 kiloyu 2 ayda verdim. Benim şu anki düşüncemse kilo fazlalığı asla güzel ve bakımlı olmaya engel değil. Yani tek bi noktaya odaklanmamak lazım. Kendimizde sürekli kusur aramayı bırakmalıyız. Herşeyin başı özgüven.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…