Babam yoğun bakımda ve hamileyim

Seni o kadar iyi anlıyorum ki ben de hamile olduğumu öğrendim 11 haftalıkken bebeğim ense kalınlığı v.s down sendromlu olabilir dediler ben o dertle boğuşurken babacığım rahatsızlandı ve son evre akciğer kanseri dendi bütün vücuda neredeyse metastaz yapmış hem hamilelik hem bebeğim bir de babamın haberi babam şuan beynine ışın ciğerine kemoterapi görüyor evleri yüksek olduğu için kendi evimi anneme ve ona bıraktım baba evimde kalıyorum aylardır babamı öyle görmek üstüne bebeğimin durumu evimden uzak sürekli ağlıyorum dediğin gibi herkes bebeğini düşün diyor ama elimde değil yüreğimiz ağzımızda bekliyoruz acaba babam bebeğimi görecek mi diye düşünmeden edemiyorum seni en iyi ben anlarım Rabbim babanıza da bebeğinize de sağlık sıhhat versin senin de yüreğine ferahlık versin.

Babanıza acil şifalar dilerim, ama sadece şunu düşünmenizi isteyeceğim sizden..
Bir an olsun ve durun kendinize sorun, bugün yada o an hamile olmasaydınız babanız için o an olandan farklı ne yapabilirdiniz. Yapabileceğiniz farklı bir şey varmıydı.. vicdanen hamile olmasam şunuda yapardım diyebilirmisiniz..
Fikrime gelirsek yoğun bakımda bir insana şuan dışarıdan siz hiçbirşey yapamazsınız.. şuan olabilecek en doğru yerde, hastanede eve çıkartamazsınız.
Hamile olduğumuzda acımızı yaşayamayız diye bir şey yok, acımızı üzüntümüzü yaşayacağız.. ağladığımız günlerimiz de olacak.. Ve emin olun evladınızda baba sevginiz için ağladığınızı hissedecek.. Burada dikkat edeceğiniz şey bu esnada kendinizi yıpratmamak.. yemeğinizi eksik etmeyin.. riskli hareketler yapmayın. Babanıza bol bol dualar okuyun.. annenize destek olun..

Öncelikle çok çok geçmiş olsun çok zor bir durum acınızı anlayamam ama bir nebze olsun içinize su serpebilirim belki. Kendinizi rahat bırakın ağlamak istiyorsanız ağlayın bebeğinize de allahın izni ile hiçbir şey olmaz asıl siz kendinizi sıkarsanız üzüntünüzü içinize atıp çok güçlü görünmeye çalışırsanız daha da çok üzülürsünüz acınızı tam yaşayamadığınız için. Bir güzel evladınız da varmış anneniz ablanız yanınızda hep birlikte bu zor dönemi el ele verip atlatırsınız umuyorum. Babanız da kısa bir sürede sağlına kavuşur bol bol dua edin kötüyü düşünmemeye çalışın ben de edeceğim sizin için.

Canım benim aynı gruptaydık hatırlıyorum seni çok dua etmiştim senin için ama dediğin gibi bazen ne yaparsan yap bazı şeylerin önüne malesefki geçemiyorsun. Annem hep derdi küçük yaşta baba acısı yaşadım genç yaşta anne acısı yaşadım üstüne evlat acısı yaşadım evladımın acısı hepsini unutturdu bana diye. Allah sana sabırlar versin rabbim nerde şifa dileyen varsa hepsine şifa nasip etsin

Ağladım okuyunca. Çok üzüldüm. Allah acil şifa versin babacığınıza. Bana bile dokundu ki sizin çok üzülmeniz normal. Korkmayın bebeğinize Allahın izniyle bir şey olmaz. İnsanlar hamileliklerinde çok şey yaşıyor. Her şey bizim için. Acınızı yürekten paylaşıyorum

Allah razı olsun çok teşekkür ederim rabbim kimseyi sevdikleriyle sınamasın haklısınız içime attıkça daha büyük dert olarak dönüyor insana. Saçımda 2 tel beyazım çıkmış.. Yavrumu Allahıma emanet ediyorum Rabbim neylerse güzel eyler. Dua edip şifa dilemekten başka çaremiz yok

Allah razı olsun arkadaşım inşallah Rabbime emanet evladım da babamda allah kimseyi sevdikleriyle sınamasın çok zor gerçekten. Helede çok düşkün olduğun kişiler olunca dahada zorlaşıyor. Tekrar teşekkür ederim

Bu arada yazmayı unuttum. Sizin yerinizde olsam yanına giderdim tekrar. Beni bırakma demiş eğer bir daha gitmezseniz ve kaybederseniz çok pişman olabilirsiniz. Allah yardımcınız olsun

Bu arada yazmayı unuttum. Sizin yerinizde olsam yanına giderdim tekrar. Beni bırakma demiş eğer bir daha gitmezseniz ve kaybederseniz çok pişman olabilirsiniz. Allah yardımcınız olsun
Ah gitmem mi hiç. Dünbem girdim bugün annem girdi yarın ablam giricek allah izin verirse pazartesi ben gireceğim yine. Yineöpüp koklayacağım seveceğim konuşacağım. Bugün annem girince ağzından sadece benim ve ablamın adı çıkmış

Amin canım öyle gerçekten evlat acısı çok zor rabbim kimseyi bu acıyla sınamasın babacığına da acil şifalar

Kıyamam ya. Allah babacığınıza yardım etsin. Babanız için dua edeceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…