babam ile kayınbabamın ismini koymayı düşünüyorum bana fikir verin..

seherb

Benim Küçük Beylerim.
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
1.915
3
yaa ksılar bebişlerimise arda ile furkan ismini koymayı düşünüyoduk sonra benim aklıma babam ile kayın babamın ismini koymak geldi babamın adı kemal kayın babamınki amil yaa şimdi napsamkii amil ismi yüsünden çekindim biras sizce nedersinis siz napardınıs bu durumda koyarmısınıs:uhm:ölee kaldım yanii herkes onu ahmet die çagırıyo die ahmet olur die düşündüm eşimd eolursa amil olur ancak dedi bende terettüt ettim koysammı koymasammı :1ninca:

bence babalarınızın isimlerne bağlı kalmanza gerek yok cnm, ikinizin de beğendiği isimleri de karar verip koyabilirsiniz ..

seherciim eğer çok istiyorsan bence ikinci isi olarak koy senin bulduğun isimler güzel çünkü.......

dimi yaa bend e caymaya başladım saten bu fikirden git gide:) ben yine düşündüklerimisi koyim şimdi oglumunki saten berkay onlarda arda ile furkan olsun :))inşallah sag saglim dogarlarsa:)

amin cnmcım hayırlısı ile alacaksın bebişlerini kucağına :)) isimleri gibi güsel ömürleri olsun!!!

merhaba cnm,
benim ikizlerimin ikisi de erkek ve bizde ilk başta dedelerinin isimleri olsun dedik fakat sonra onların yanında çağırırken zor olur yada neden ben diğer dedemin isini almasım filan gibilerinden ayrım olmasın diye vazgeçtik fakat komik olan benim erkek kardeşim olmadığı için anneme babama bir erkek evladı olasa idi ne koymak isterdi, koymamızı istediği bi isim var mı sorsana demiştim (direk soramıyorum ayıp diye) babamın verdiği cevap tam fıkralıktı:)
biri hasan diğeri gençay olsun (babamın adı hasan soyadı gençaydır:))

ben ce eger kimse mecbur tutmuyosa uyuyan devi uyandirma derim :) kendi istediginiz ismi koyun cocuk sizin tadini cikarinnnnn:)

valla bende eşimin babasının ismini koymak isterim ilk oğluma çok istedim görümcelerim boşver eski isim koyma dediler istemediler bizde koymadık şimdi ikinciye kayınabbam çok istiyormuş bende baştan onlar istemedi diye kocamın ikinci ismini koymayı düşünüyordum hatta hep öyle çağırıyorduk ama şimdi caymak üzereyiz sanırım kayınbabamın ismini koycaz ama hep farklı bir isimle 7 ay çağırdık şimdi ismi değiştirmek bana tuhaf geliyor

ben caydım onların isimlerini koymıcamm.. arda ile furkan olucak bebklerimizin ismi allah izin verise...

Ben 3 aylık hamileyken eşimin annesini kaybettik. Kızımıza Lina koyacağız, nüfus cüzdanında öyle görünecek ama göbeği kesilirken ve kulağına okunurken kayınvalidemin ismi olan Hadiye Lina diye okunacak. Benim ve eşimin iki ismimiz var ve ikimizde hiç hoşnut değiliz. Benim hayatım boyunca ikinci ismim hep dert oldu, aynı şekilde eşiminde öyle olmuş o yüzden 2 isim koymuyoruz ama kulağına 2 isim okunacak inşallah.

allah rahmet eylesin canım eşinin annesine .... benimde iki ismim var evet benimnde başima dert oldu ama bis iki ismide nüfusa geçiriyorus sadece göbek adı olarak kullanmıyoruz ama koymayı düşünmüyorum çünkü ben çagıramam onların isimlerinde agzımdan ters bi laf çıka bilir die basen sinirlenince nededigimi bilemiyorum...

Sağol canım. Bizde 2. ismimizi kullanmıyoruz ama başkaları bana 2. ismimle hitap ettiğinde hiç üzerime alınmıyorum :))) Bu bebekler sizin tatlım yaa içinize hangisi siniyorsa onu koyun derim ben ama 2 isim koyacaksan da kendin ne zorluklar yaşadın 2 isimle onu düşün öyle koy. Bak benim 2 ismim olmasaydı kızlık soyadımı da kullanmak istiyordum ama çok uzun oluyor diye yapamadım. Gerçi seninkiler erkek ama örnek için söyledim :))

yeşilcigimmmm allah senii emii kamil mii ii güldüm hee :)))))))))) yok yaa düşünmüyom bendaa anam ne bilem kayın pederin felan davranışlarınıda görünce soguyom saten ilerde bana bi kötülük neyim ederler valla hırsımı çocuklardan almım :)))))))))))))))) benim ardam ve furkanım ii bence die düşünüyom... ama hakket ksım olsaydıı annemin ismini, koymak isterdişm osman koca popolu kaynana baş çıkardı hayır olamazzzzzz oglum sana sütümü helal etmem die:)))))))))))))) hersaman kullanırda bu lafı :))) bıktım yanii:) en isii hiç birine bulaşmamak bisimkiler ii:))

Seher son durum nedir kız, koyacakmısınız sizinkilerden isim? karar verdiniz mi bence göbek adı koyun büyüklerin isimlerini :)

mrh.ben eşimle daha çıkarken eşim ve ben oglumuz olursa ertuğ olsun dedik.o gün bu gündür oglumuz olursa ertuğ olacaktı.çok şükür evlendik 2 buçuk yıl oldu ve allahım bize evladımızı verdi .inş.kucagımızıda almayı nasip eder rabbim. ERay ve TUĞbadan olma ERTUĞ valla kızlar hayat bizim ve bebegimizin hayatı ben şahsen kendi istedigimi koydum.kimsede karışmadı bize hatta nasıl buldunuz nerden aklınıza geldi dediler.laelaelaelaelae

Harika bi isim olmuş canım hayırlısı ile kavuşursun inş sende,

bebisimizin cinsiyetini ögrenmeden önce esimle anlasma yaptik. erkek olursa ismini o koyacakti ve kiz olursa ismini ben koyacaktim.. esim babasini cok sevdigi icin babasinin adini koymak isterdi hep. Mehmet Mahsum, kayinbabamin iki ismi var.. erkek oldugunu duyunca esim mehmet mahsun olacak dedi, ama esimin abisi izin vermedi :))) benim oglum olursa ben koyacam ilk hak bende dedi..

sonra internette isim aradik, ve Aras Alpaslan ismini koymaya karar verdik.. insallah esimin fikri son ana kadar degismez cunku Aras ismini cok begendim..

arkadasim sana gelince, bence kendi begendiginiz isimleri koyun bebisinize :)

teş.ederim ecenas cım inş.günler geçmiyo uyku kalmadı heyecandan beende ya.olsun ogluşuma deger.allahım hepimize kolay dogum nasip etsin.ertuğ cumu çok merak ediyorum nasıl bi bebek olcak acaba allahım gelseydi şu dogum tarihim iyi pazarlar hamişler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…