B12 iğnesinden sonra adetimin duzeni bozuldu..

Doktor b12 eksik diye igne verdi ve vurulduktan sonra 2 aydir adetim cok gecikiyor aranizda boyle olan varmi :KK43:
igneyi vurdurdugun icin oldugunu sanmiyorum. Bu b12 nin eksikligi kansizlik yapar hatta adet duzensizligi de. Ben hic duymadim boyle bibyan etki. B12 rezervin olmasi gereken seviyeye geldiginde degisir yuksek ihtimal

Beslenme uzmanı olarak söylüyorum B12nin öyle bir etkisi uzaktan yakından yok, aksine hem kansızlığa hem de sinirsel sistemlere iyi gelir. Ama tıpta plasebo etkisi dediğimiz birşey var, kendini B12den dolayı adetinin geciktiğine ikna etmişsen beynin o şekilde vücuduna etki gösterir. İstersen B12 nin vücuttaki fonksiyonlarını bir araştır, googledan bile bulabilirsin, o bilgileri okuduğunda sen de göreceksin kafandaki yanlışları sileceksin.

Ve reglim gecikti .Menopoza mı giriyorum diye paniklerken durumu paylaştığım arkadaşım ilaç falan kullandın mi diye sordu yoo dedim geçtim B12 iğnesi vitamindi sonuçta ilactan saymak aklıma gelmedi bile.Bu konuşmanın üstüne beş gün geçti hala tık yok. Aklıma geldi acaba iğneden mi diye.Araştırırken bu konuyu buldum.

Yani kesin emin oldum ben artık.Ohhh bee...

X