Bebek Beslenmesi Bᴇʙᴇᴋ Kᴏɴᴀᴋʟᴀʀıɴᴀ Sᴏɴ 👼🏻

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

kkarems

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Mart 2015
1.268
982
Her annemizin telaşlandığı ve her bebeğimizi illa ziyaret eden bu konuklara son basit bir çözümüm var arkadaşlar.🧚🏼‍♀️

Karbonat...

Evet çoğumuzun evinde olan birşey. Bunca zaman bende zeytinyağını bildiğimden sürer bekletir kökünde olup yapışan konaklarını tarakla çıkartmak için uğraşır dururdum ki sonuç tamamını yok etmez tekrarlardım.
Ama karbonat bebeğiminde benimde en ustaca çözümüm oldu diyebilirim.👼🏻

Gelelim mutlu ve kolay uygulamaya
Ilık su ile göz kararı koyacağımız karbonatla birlikte karıştıralım.
Bebeğimizin kafasına pamuk ile birlikte nazikçe masaj yaparak uygulayalım ve ardından hafif dokunuşlarla aralıklı tarak ile tarayalım.
Su bitene kadar bu işleme devam edelim.​
🧖🏼‍♀️Veee banyo zamanı🧖🏼‍♀️
İnanın konaklardan eser kalmıyor ve tekrarlamıyor bile.
Pratik kolay uygulamayı sizlerde bilin istedim.🙏🏻

Banyo öncesi deneyeceğim. Zeytinyağı badem yağı hiçbir şey geçirmedi. Tarayınca gidiyo 2 gün sonra tekrar çıkıyo

Banyo öncesi deneyeceğim. Zeytinyağı badem yağı hiçbir şey geçirmedi. Tarayınca gidiyo 2 gün sonra tekrar çıkıyo
Geçireceğinden eminim. Sürüp tarayın karbonatlı su bitene kadar. İnşallah fayda eder bebişinizede 🤗

Aslında inatçı konak tekrarlaması Alerji belirtisi olabilir. Doktorunuza danismanizda fayda var.

Aslında inatçı konak tekrarlaması Alerji belirtisi olabilir. Doktorunuza danismanizda fayda var.
Doğru söylüyorsunuz ama her muayenede söylüyorum küçük bebekte alerji olmaz zeytinyağıyla tara deyip gonderiyolar. Sanki karbonat iyi geldi gibi 1 hafta oldu daha çıkmadı bakalım 😂

Evet bu şekilde alerjik dediğiniz gibi bizde o yüzden karbonatı denedik ve geçirince şükrettim çok şükür kökten çözüm

Doğru söylüyorsunuz ama her muayenede söylüyorum küçük bebekte alerji olmaz zeytinyağıyla tara deyip gonderiyolar. Sanki karbonat iyi geldi gibi 1 hafta oldu daha çıkmadı bakalım 😂
Yaa çok sevindim çıkarmayacaktır eminim 🙃

Yorumunuzu daha yeni gördüm,bu işlemeiyaptıktan sonra konuklarımız terk etti bizi. Yoksa bende alerjik bir reaksiyon olmasından korkmuştum. Tesekkurler

Sonucun olumlu olmasına sevindim.Geçtiyse demek ki bebeğinizin alerjisi yok..Sağlıkla büyütün kuzuyu💙🍀

Benim bebeğimin kafasında değil ama kaşlarında konak oluştu ve temizlesem de tekrarlıyor. Aynı yöntemi kaşa da uygulayabilir miyim acaba? Ben kantaron yağı sürüp temizliyorum 2 gün sonra yine aynı

Benim bebeğimin kafasında değil ama kaşlarında konak oluştu ve temizlesem de tekrarlıyor. Aynı yöntemi kaşa da uygulayabilir miyim acaba? Ben kantaron yağı sürüp temizliyorum 2 gün sonra yine aynı
Bebeğiniz ne kadarlık ?

Ben mustelanin vucut masaj yagini ust uste 3,4 gun sac diplerine 5-10 dk masaj yaparak surdum ve taradim. Her masajdan sonrada banyo yaptirdim banyodan sonrada 1 dk gecmeyecek sekilde yine hafif hafif taradim bu sekilde gecti.

X