Erkek İnfertilitesi AZOSPERM DE HANGİ DOKTOR

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

haleeeeee

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2020
20
8
34
merhaba arkadaşlar bir defa tese olduk sonuç sıfır. tekrar tedaviye başlamayı düşünüyoruz bir yandan da çok korkuyoruz bizim gibi olup tedavi olanlar varsa hangi doktorda oldular sonuçları ne oldu yardım eder misiniz ?

biz de daha olmadık, olmamız lazım, sizin gibi sonuçları duyunca çekiniyoruz. siz ilk operasyonu nerede hangi doktora oldunuz? biz de doktor arıyoruz.

Merhaba çok geçmiş olsun. bizde eylül sonu olucaz. ameliyata girmeden önce hangi testleri yaptırdınız? azosperm nedeni belli mi?

Merhaba çok geçmiş olsun. bizde eylül sonu olucaz. ameliyata girmeden önce hangi testleri yaptırdınız? azosperm nedeni belli mi?

Merhaba bize suanda ilaç tedavisi uygulanıyor, tıkanıklıga baglı azosperm var eşimde. Bugune kadar yapılan testler hormon tahlilleri - doppler usg - elle muayne- genetik test- inhibin b testi. Eylül 5 te eşim tekrar hormon tahlili ve spermiyogram yaptırıcak. Sanırım bundan sonra Baska tahlil istemez doktor. Sizde neye baglı azosperm var acaba?

Merhabalar, isim yapmış doktorlarla önce mail üzerinden sonra içinize sinenle yüzyüze görüşmenizi tavsiye ederim.Tansel Kaplancan da bu isimlerden birisi ve ben öneririm. Tedavi ile tese yapıyor. Eşim önce tedavi sonra ameliyat oldu. Sperm bulundu çok şükür ama hareketsiz falan derken kısmetimizde yokmuş denedik henüz olmadı. Beklemedeyiz şu an. Sizden hormon ve genetik testleri artı spermiogram sonucunu istiyor bir de doopler usg istiyor. Usg için gidince yönlendiriyor. Ancak gitmeden önce mutlaka kan testlerini ve genetik testleri yaptırın.

Merhaba bize suanda ilaç tedavisi uygulanıyor, tıkanıklıga baglı azosperm var eşimde. Bugune kadar yapılan testler hormon tahlilleri - doppler usg - elle muayne- genetik test- inhibin b testi. Eylül 5 te eşim tekrar hormon tahlili ve spermiyogram yaptırıcak. Sanırım bundan sonra Baska tahlil istemez doktor. Sizde neye baglı azosperm var acaba?
Bizimki tam belli değil ya. Doktor kanal tıkanıklığı dedi büyük ihtimal. 5 yıl önce varikosel ameliyatı olmuş büyük ihtimal o zaman küçük kanallar zarar görmüş dedi. Hormonlarımız normal. Ama ben genetikten korkuyorum. Eşim kendisi 7yıl sonra olmuş. Genetik testine gerek yok dedi doktorumuz. Ama tüp bebek doktorumuz gerek görür mü bimmiyorum. Bizde sperm testinde 2-3tane hareketsiz sperm çıkışı oluyor.

Bizimki tam belli değil ya. Doktor kanal tıkanıklığı dedi büyük ihtimal. 5 yıl önce varikosel ameliyatı olmuş büyük ihtimal o zaman küçük kanallar zarar görmüş dedi. Hormonlarımız normal. Ama ben genetikten korkuyorum. Eşim kendisi 7yıl sonra olmuş. Genetik testine gerek yok dedi doktorumuz. Ama tüp bebek doktorumuz gerek görür mü bimmiyorum. Bizde sperm testinde 2-3tane hareketsiz sperm çıkışı oluyor.

Bizde de iki taraflı 2 ayrı zamanda fıtık ameliyatı yüzünden ince kanallar hasar görerek tıkanıklık oluşmuştur dedi doktorlar. Benim kendi şahsi görüşüm ve tavsiyem genetik test yaptırmanız. Zaten geç cıkıyor genetik testin sonucları, oyuzden yaptırın zamanınız varken bence. Bizde hiç cıkıs yok maalesef. Herşey normal ama cıkıs yok 😥

X