Azıcık Moral İstesem Bdv Konusu Olmaz mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

timesinfinity

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2019
3.437
19.030
Merhaba arkadaşlar..

Annem geçen yıl meme kanseri atlattı..Bu yıl Şubat ayında da yumurtalıklarını vs aldılar (rahmi alınamadı çünkü yumurtalıklarla beraber safra kesesi de alınmıştı,doktor daha komplike bir ameliyatı daha aynı anda yapmak istemedi)..Her şey iyi güzel ilerlio derken Mayıs ayı gibi kanaması oldu.Pandemi zamanıydı, doktoru olabilir böyle ,süreç normale dönünce muayene eder bi bakarız demişti.. Şimdi bakıldı işte ve rahimde kanayan ve büyümüş bir polip var..Yine ameliyat olacak..Polip alınacak,kürtaj yapılacak ve film çekilecekmiş vs.

Biraz okuyup araştırınca (tıbbi makaleler-ama keşke okumasaydım)..Meme ca geçmişinden dolayı 5 yıl boyunca ilaç kullanacak annem.Bu ilaç meme hormonlarını bastırırken rahimdeki östrajeni körüklüyor.Büyük ihtimal bundan mütevellit bu polip oluştu. Polip sıkıntı değil ama çok büyümüş olması, menapoz sonrası kanama yapması ve kullandığı hormon ilacı birleşince voltranı oluşturuyor. Kötü huylu bişiler olması ihtimali de var yani.Doktor bunu söylemedi tabi ,onlara göre her şey patoloji ile belli olacak.

Lütfen bana diyin ki muhtemel demek kesin demek değildir. Her şey iyi de olabilir değil mi?? Bu şekilde olup patolojisi temiz çıkan da vardır?? Bana sürekli kötüyü çağırma ,iyi düşün diyolar ama yapamıyorum.Özellikle tekrar kanserse ve kemoterapi alması gerekirse die çok korkuyorum.Annem böyle bir olasılığı da bilmiyor. Et parçasından kurtulcak gitcek sanıyor ama kendi içinde eminim yaşadığı ne korkular vardır onun da..

Hepsini geçtim yahu kadın gencecik yaşında eşinden ayrılmış, anasına babasına köle olmuş ,tek gayesi evladım okusun olan bir kadndı.Kimseye ne zararı oldu ne bişi.Karşı taraf mutlu mesut hayatına devam ederken annemin böyle korkuları yaşaması bile beni mahvediyor.İsyan etmek istemiyorum. Çünkü o onkoloji koridorlarında her şeyin bin beterini gördüm.Biz hastalığı başında yakalamıştık, yine Allah yüzümüze gülüyordur belki.Belki annemin çektikleri üzerine bu yaşadıkları aslında ceza değil ödüldür,yine şükredeceğimdir.Sadece bazen hayat çok zormuş gibi geliyor.

Son konustugumuzda iyiydi annen, cok uzuldum.
Allah sıfasını versin size bagıslasın ınsallah ♥️
Evet iyiden kastım doktor bişi yoktur,gelince bakarız diyip telkin etmişti.Ama varmış.Git özel muayenede falan bi hoca baksın dese hiç durmazdım.Doğrusu bu konuşma olalı 2 ay oluyor,2 ayda cok bişi değişeceğinden değil de ben kendimi suçlamaya yer arıyorum işte.
Belki de boşuna korkuyorumdur ve patoloji temiz çıkar inşallah. Teşekkürler.

Evet iyiden kastım doktor bişi yoktur,gelince bakarız diyip telkin etmişti.Ama varmış.Git özel muayenede falan bi hoca baksın dese hiç durmazdım.Doğrusu bu konuşma olalı 2 ay oluyor,2 ayda cok bişi değişeceğinden değil de ben kendimi suçlamaya yer arıyorum işte.
Belki de boşuna korkuyorumdur ve patoloji temiz çıkar inşallah. Teşekkürler.
İnsallah yoktur, parca mı alınacak simdı?

Kanama devam ediyor mu peki
Ara ara da olsa hıc yeniden kanama oldu mu
Maalesef evet.Mayıs ayında birkaç gün,Haziranda da birkaç gün kanamıştı,snra kanamadı.Biz artık bitti sandık çünkü görünürde kanaması gelmiodu..Hoca muayene esnasında polipi aletle tutmuş falan, kan gelmiş gene.Hoca da polip içerde hala kanamaya devam ediyor dedi.

Kötü huylu olsa bile (ki kesin değil) çok erken, çok başında yakalamış olacaksınız. Ama sanmıyorum, büyük ihtimalle haplar annenin hormon dengesini yerinden oynattığı için böyle bir polip oluştu. Bizim bile normal bir zamanda aldığımız sıradan bir hap günlerce kanama yapabiliyor. Doktorlar her zaman tüm olasılıkları söylerler. Korkmayın olur mu 🙏 Allah anneciğinize uzun ömürler versin 🍀

Maalesef evet.Mayıs ayında birkaç gün,Haziranda da birkaç gün kanamıştı,snra kanamadı.Biz artık bitti sandık çünkü görünürde kanaması gelmiodu..Hoca muayene esnasında polipi aletle tutmuş falan, kan gelmiş gene.Hoca da polip içerde hala kanamaya devam ediyor dedi.
İnsallah temiz cikar sonucları. Polipleri alınınca kanamalarda biter.
İnsanlar tam rahat edeceklerı yasta Cocuklarını buyutmus arkasına yaslanıp oh diyecek genel de hastalıkla uğraşıyorlar
Allah dermansız dert vermesin yeter ki, birlikte aşarsınız siz.

Kötü huylu olsa bile (ki kesin değil) çok erken, çok başında yakalamış olacaksınız. Ama sanmıyorum, büyük ihtimalle haplar annenin hormon dengesini yerinden oynattığı için böyle bir polip oluştu. Bizim bile normal bir zamanda aldığımız sıradan bir hap günlerce kanama yapabiliyor. Doktorlar her zaman tüm olasılıkları söylerler. Korkmayın olur mu 🙏 Allah anneciğinize uzun ömürler versin 🍀
Şubat ayında patoloji temiz çıkmıştı. 6 ayda çok bişi olmuş olamaz,her şey yolundadır dimi? İnşallah öyledir.Teşekkür ederim,Allah razı olsun.

İnsallah temiz cikar sonucları. Polipleri alınınca kanamalarda biter.
İnsanlar tam rahat edeceklerı yasta Cocuklarını buyutmus arkasına yaslanıp oh diyecek genel de hastalıkla uğraşıyorlar
Allah dermansız dert vermesin yeter ki, birlikte aşarsınız siz.
Aminnn,Allah razı olsun.

Haklısın özellikle yaş aldıkça çıkıyor bişiler.İnsan bedeni de yoruluyor ister istemez.Her şey insanlar için.Allah bugünümüzü aratmasın inşallah.

Şubat ayında patoloji temiz çıkmıştı. 6 ayda çok bişi olmuş olamaz,her şey yolundadır dimi? İnşallah öyledir.Teşekkür ederim,Allah razı olsun.
Olamaz diye düşünüyorum.
Bir yakınımdan dolayı sürece aşinayım. Teyzemde de vardı ve sürekli kanama yapıyordu. Sonra aldırdı o da bir bekleme süreci geçirdi, sonuç temiz çıktı. İçiniz rahat olsun.. Bakın evet menopoz sonrası kanama tehlikelidir ama bu sebepsiz değil sonuçta. Polip var ve polip genelde kendini kanama şeklinde belli ediyormuş. Biz küçük bir hap içtiğimizde bile düzenimiz şaşıyor olur olmadık kanamalar yaşıyoruz, annenizin kullandığı haplar ağır ve polip yapmış. Kötü birşey değildir merak etmeyin,üzülmeyin olur mu? 🙏

Çok geçmiş olsun.
Inşallah kötü huylu değildir.
Çabucak atlatacağı bir durumdur. Ne güzel siz desteksiniz ona. Güzel haberlerinizi duymak dileğiyle.:KK200:

Olamaz diye düşünüyorum.
Bir yakınımdan dolayı sürece aşinayım. Teyzemde de vardı ve sürekli kanama yapıyordu. Sonra aldırdı o da bir bekleme süreci geçirdi, sonuç temiz çıktı. İçiniz rahat olsun.. Bakın evet menopoz sonrası kanama tehlikelidir ama bu sebepsiz değil sonuçta. Polip var ve polip genelde kendini kanama şeklinde belli ediyormuş. Biz küçük bir hap içtiğimizde bile düzenimiz şaşıyor olur olmadık kanamalar yaşıyoruz, annenizin kullandığı haplar ağır ve polip yapmış. Kötü birşey değildir merak etmeyin,üzülmeyin olur mu? 🙏
Teyzeniz de menapozda miydi peki bu kanama sorununu yaşadığında?
Doğrusu annem yumurtalıkları alınarak cerrahi olarak menapoza sokuldu ve 7 ay oldu daha bu olalı.Yıllardır menapozda değil yani.Dediğiniz gibi hormonları falan da düzene girememiş olabilir bu süreçte.İnşallah bizim de temiz çıkar.🙏🙏🙏

Teyzeniz de menapozda miydi peki bu kanama sorununu yaşadığında?
Doğrusu annem yumurtalıkları alınarak cerrahi olarak menapoza sokuldu ve 7 ay oldu daha bu olalı.Yıllardır menapozda değil yani.Dediğiniz gibi hormonları falan da düzene girememiş olabilir bu süreçte.İnşallah bizim de temiz çıkar.🙏🙏🙏
Evet evet menopoza girmişti.
Hatta bi kesilip bi düzensiz kanaması olmaya başlamıştı doktora gittiğinde hem menopoza girdiğini hemde polipi olduğunu öğrendi. Sonra o da ameliyat oldu yumurtalığını falan aldırdı. Hormonlardan dolayı olmuştur içinizi ferah tutun, birşey yoktur Allahın izniyle. 🙏 Hem 6 ay önce baktırmışsınız, kötü birşey olsaydı o zaman sinyallerini verirdi diye düşünüyorum. 🙏

Evet evet menopoza girmişti.
Hatta bi kesilip bi düzensiz kanaması olmaya başlamıştı doktora gittiğinde hem menopoza girdiğini hemde polipi olduğunu öğrendi. Sonra o da ameliyat oldu yumurtalığını falan aldırdı. Hormonlardan dolayı olmuştur içinizi ferah tutun, birşey yoktur Allahın izniyle. 🙏 Hem 6 ay önce baktırmışsınız, kötü birşey olsaydı o zaman sinyallerini verirdi diye düşünüyorum. 🙏
Evt 6 ay önceki yumurtalık ameliyatında patoloji temizdi.

İyi ki konuyu açmışım yaa.Siz beni çok rahatlattınız 🙏🙏 İyi bir örnek duydum yaaa içim umut doldu.Çok teşekkür ederimmm yazdığınız için..İnşallah bizim de teyzeniz gibi temiz gelir..Allah razı olsun🙏🙏💕💕

Evt 6 ay önceki yumurtalık ameliyatında patoloji temizdi.

İyi ki konuyu açmışım yaa.Siz beni çok rahatlattınız 🙏🙏 İyi bir örnek duydum yaaa içim umut doldu.Çok teşekkür ederimmm yazdığınız için..İnşallah bizim de teyzeniz gibi temiz gelir..Allah razı olsun🙏🙏💕💕
İnşallah. İçinizi ferah tutun annenize de moral verin. 🥰 Çok geçmiş olsun. 🍀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X