Azalan reglim ve hamile kalma çabam

gecemavi

Endam’ın yetmez beyin şart!
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2013
258
357
Merhaba hanımlar. Yaşım 39 ve bebek istiyoruz. 3 aydır korunmayı bıraktık henüz bir gelişme olmadı. Ve şöyle bir durumda var ki 4-5 aydır da adetim çok azaldı. Öncesinde çok yoğun adet gören ben artık bir sabah bir akşam ped değiştiriyorum ve 5-6 günlük adet sürem 3 güne düştü neredeyse. 4 ve 5. Günler açık pembe leke şeklinde geliyor. Sizce bu ne olabilir? Dr gittim amh testi yaptırdım bu akşam sonucu alacağım. Kafamda binbir türlü soru işareti acaba menepoza mı giriyorum

bende bu durumu yaşadım çoğu doktor bunun sorun olmadığını söyledi ama meğerse östrojen düşüklüğü varmış bu da rahim inceliği yapıyor ve bebeğin tutunmasına engelmiş doktora görün canım....

Teşekkür ederim dün amh sonucumu aldım baya düşük çıktı 0.29 bir dizi testler yapılması gerekiyor muş ama hiç içimden gelmiyor açıkçası nedenini bilmiyorum biraz daha müdahalesiz denemeye devam edeyim diyorum. Bir taraftan da yaşın ilerliyor zaman kaybetme daha fazla diye düşünüyorum off karmakarışık durumdayım.

Merhaba benimde amh dusuk bu civarlarda
Doktorlar tup bebek dediler
Aylarca tedavi haplar asilamalar denedik
Iyi bir doktor bulup baslayin derim

Bu şekilde amh düşüklüğü olupta hamile kalanlar da varmış fakat zaman daralıyor o yüzden tedavi ye başlayacağım. 22 sine randevu aldım. Aslında özel ve devlet hastanesi arasında kaldım ama oradaki doktorlar da çok iyi bakalım ne olacak. Bu arada çakşır kökü suyunada başladım ve 3 ay öncesinden folik asit te kullanıyorum. Son olarak şunu da belirteyim içimden bir ses akışına bırak diyor…

selamlar hanımlar. 10 Mayıs itibarıyla soğan kürü başladım. 13 ünde leke geldi ve forumda araştırdım bazılarında kanama olabiliyormuş.rahim temizlenmesi diyorlar ama pembe temiz kandı gördüğüm aklımda sorular sorular ??? Gecesinde ilişki oldu ve çok sancım oldu akabinde küçük pıhtılı kanamam oldu. Ertesi gün azalarak durdu. O yüzden devam etmeye karar verdim küre. Ara ara kasıklarımda sancı da oluyor durum bu şekilde. Soğan küründe bugün 6. Günümü tamamlayacağım inşallah bakalım ne olacak

Merhaba son durum ne oldu küre devam ettiniz mi ? Benim de bugün 6. Günüm ve kanama biraz arttı. Tedirgin oluyorum ama devam etmek de istiyorum.

Merhaba acaba küre devam ettiniz mi gelişme oldu mu merak ettim ben çok kararsız kaldım bu kürü uygulamakta

Adet kanamanızın azlığı bir arkadaşın yukarıda dediği gibi rahim duvarı kalınlaşması ile ilgiliyse soğan kürünü tavsiye etmem. Soğan kürü adet söktürüyor. Zaten rahmi de bu şekilde temizliyor. Adet olmak demek rahim duvarının incelmesi demek. Siz soğan kürüyle daha da inceltmiş olursunuz.

Selamlar Bugün Dr randevum vardı alttan da muayene oldum. Azalan reglim için menepoz öncesi evre dedi hormonlarıma bakmak için kan testi istedi onu verdim yarın sabah 10 da sonucu alıp gideceğim doktora bakalım ne olacak Bu arada bebek istediğimi söyledim ama yaşım ve çocuğum olması sebebiyle tedavi yapmadıklarını söyledi.

Bnımde yaşım 39
Bi evladım var çok şukur ama zaman daralıyor
Eger ilk çocugunuz olacaksa özel bi hastaneye gdıp, ona göre yumurta geliştirici vs.. gbi tedavi olmanızı önerırım
Genelde tüp bebek öneriyorlar boyle durumlarda

Merhaba 6. Gün bıraktım çünkü sürekli kanama yapıyordu.
Anladım herhalde temizledi rahimi devam etseydiniz iyice sökecekti muhtemelen ama dikkat edin soğan kürü rahimi inceltir Buda gebe kalmakda zorlayabilir bebeğin tutunmasını zorlaştırır bu sefer kalınlaştırmak için uğraşırsınız genel olarak kızlara söylüyorum burda :)

2 kızım var şimdi 3. Yü istiyoruz ama biraz geç kaldık sanırım inşallah hayırlısı ile olur. Ben gerekeni yapacağım takdir Allah’ın hormon sonuçları çıksın yarın ondan sonra özel hastanede tedaviye başlayacağım bakalım.

Evet hamilelik ihtimali sebebiyle bıraktım ben de çünkü düşük yaptırır diye düşündüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…