Az daha vuracaktim dedi....

sevdam1980

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2010
11
0
Selam size bir konu hakkinda danismak istedim. Esimle disarda yürürken bana "Askim ben sana kac defa söyledim öyle kisa etek giyinme diye" söyledi. Bende buna karsilik "Hic acik giyinmedimki dedim ve etegimi biraz üste dogru cektim bak bu kisa etek olurdu dedim". Etegim dizlerime kadardi biraz üste dogru cektim iste. Onun bir anda yüz ifadesi degisti ve "Sen ne yapiyorsun birdaha görmim böyle sacma hareketleri". Evdeykende bana "O hareketin cok yanlisdi kendimi zor tuttum az daha vurcaktim sana" dedi. "Ok yapmamam gerekirdi ama ben etegimi fazla yukariya cekmedim ve sakadan takildim orda iste. Zaten özür diledim ama onunda bana bu sözü söylemesinede cok kizdim. Ben sok oldum yani 6 aydir evliyiz tamam kiyafetlerime biraz karisir cok acik olmasin der ama onun az daha vuracaktim demesini hic hos bulmadim. Sizce abartiyorummu?! Sizin basiniza buna benzer seyler geldimi?! Sizin tepkiniz ne olurdu?!

daha öncede başka durumlar için böyle tepkiler verirmi? belki o anlık kızgınlığıyla birden çıkmıştır ağzından...

Eteğinizi dışarda o şekilde kaldırmanız hoş değil aslında sinirlenmekte haklı adam :umursamaz:
Bilemiyorum yine de mirmirmirmir

evdeykende o hareket yanlış demesi bi tuhaf bence evde kim görecekmiş bacağınızı hem evde rahat olmayacağızda nerde olcaz peki:umursamaz:

evet sinirlenmekte haklıda ...söylediği laf çokda kötü bişiy sayılmaz bence ....olur arada öyle şeyler tadı biberi diyelim biz ona..

Bazen dusunce ve prensiplerimizde ne kadar ciddi oldugumuzu belirtmek icin boyle ekstrem tepkilere verebiliriz. Bende yapiyorum sinirlendigim zaman..Esim hala isin ciddiyetini anlamiyor, soyle bi laf edeyimde anlasin gibisinden.. Ani bisey. Genelde bi anlam ifade etmez. Bence uzerinde durma, ta ki siddete egilimi oldugunu gorene kadar.. Oyle birsey yoksa zaten kafana takma derim.

yapı itibariyle kıskanç bi insan bu etek kaldırma hareketinden sonra kendini tuttuysa, ve olayı büyütmeyip evde konuştuysa şiddete eğilimi yoktur. korkmayın. bir daha da öyle indirme kaldırma işlemlerini evinizin içinde yapın kaydirigubbakcemile3

Sokak ortasinda etegi kaldirip bak kisa boyle olur diye gostermek cok abes bir kere. Kocayi birak, benim yanimda arkadasim bile yapsa bu hareketi sinirlenirim yani. Esin sinirlenmekte hakli, ve o dedigi seyi de ne kadar cok sinirlendigini gostermek icin bir anlik demis. Ben olsam ustunde durmazdim herhalde.

özür mü diledin, ha bi de üstüne özür diledin, aferinakannehirakannehir

az daha vurcaktımlar yarın bi gün gerçek olur, bana vurmasın diye susup özür dilemek...

daha çok alttan alırsın böyle gerekli gereksiz

eşin etek boyunu beğenmiyorsa birz daha uzun giyebilirsin cnm. hem dışarıda etek kaldırman hiç hoş olmamış. erkekler bu tarz şeyelre çok kızarlar. benim eşimde istemez etek giymemi çok nadir giyerim. yani sonuçta biz eşlerimizden istemediğimiz şeyleri yapmamasını istiyorsak bizlerde onların istemediklerini yapmamalıyız.

Ne olmuş eteğinizi bir iki cm kaldırınca ? Adınız mı çıkarmış? Hayret doğrusu... 6 aylık evliymişsiniz.Daha şimdiden hoşuna gitmeyen bir durum karşısında şiddetten bahsediyorsa,ileriki yılları düşünemiyorum.Özür dileyeceğinize tavrınızı ortaya koymalıydınız.Yanlış yapmışsınız.bayanssulusmile

sevdacım dıyelımkı bı cafede oturuyosunuz esınle arka masadakı ıkı hatun resmen bakıslarıyla esını yıyıyor ve sen rahatsız oluyosun esıne bu tarafa donermısın arkadakılar sana bakıyo dıyosun oda sankı senı ıplemıyomus gıbı ınadına yapar gıbı sandalyesını ıyıce hatunlara dogru cevırıyor ne yapardın tepkın ne olurdu buyuk ıhtımalle surat asar trıp yapar belkı aglardın bayan oldugun ıcın.ama erkekler bızım bu verdıgımız tepkılerı vermezler bılıyosunkı soz konusu eslerı olunca onlar korumazsa bızım namusumuz elden gıdıcekmıs gıbı hıssederler.Sana sunu sormak ısterım esının gıydıgın boya bıle tepkı gosterdıgını bıldıgın halde neden sokagın ortasında bıraz daha kısalttın etegını(bak esının yaptıgı dogru demıyorum ben senın bunu neden yapıop olayı bu raddeye getırdıgını merak edıyorum)

Vurunca herşey düzeliyormuymuş..Hatalar konuşarak anlatılamazmıymışş ...
Eşiniz hatalı konuşmuş bu lafının üzerine özür dilemezdim ben olsam .Hatalıda olsam.
Sanki vurmasını normal karşılamışsınızda bir dahakine izin veriyorum gibi olmuş...

Tepkinizi belli etmeliydiniz daha 6 aylık evlisiniz nasıl başlarsanız öyle gider

sevdacım dıyelımkı bı cafede oturuyosunuz esınle arka masadakı ıkı hatun resmen bakıslarıyla esını yıyıyor ve sen rahatsız oluyosun esıne bu tarafa donermısın arkadakılar sana bakıyo dıyosun oda sankı senı ıplemıyomus gıbı ınadına yapar gıbı sandalyesını ıyıce hatunlara dogru cevırıyor ne yapardın tepkın ne olurdu buyuk ıhtımalle surat asar trıp yapar belkı aglardın bayan oldugun ıcın.ama erkekler bızım bu verdıgımız tepkılerı vermezler bılıyosunkı soz konusu eslerı olunca onlar korumazsa bızım namusumuz elden gıdıcekmıs gıbı hıssederler.Sana sunu sormak ısterım esının gıydıgın boya bıle tepkı gosterdıgını bıldıgın halde neden sokagın ortasında bıraz daha kısalttın etegını(bak esının yaptıgı dogru demıyorum ben senın bunu neden yapıop olayı bu raddeye getırdıgını merak edıyorum)

katılıyorum.ben şiddet içerikli bi cümle olduğunu düşünmüyorum bunun ,üstelik tepkisini dışarda değil evde söylemiş.doğru bir cümle değil ama biraz empati yaparsanız eşinizide anlayabilirsiniz.

yapı itibariyle kıskanç bi insan bu etek kaldırma hareketinden sonra kendini tuttuysa, ve olayı büyütmeyip evde konuştuysa şiddete eğilimi yoktur. korkmayın. bir daha da öyle indirme kaldırma işlemlerini evinizin içinde yapın kaydirigubbakcemile3

süpeerr vereliniortak

Ya bence erkeklerin üzerinede fazla gidiyoruz bazen...
Yapılmayacak hoş olmayan,tutarsız hareketleri yapıp,sonrada söz işitince rahatsız oluyoruz...
Ama onlar bize bişey yapsalar.bağıra bağıra burundan getiriyoruz doğruya doğru...

Eşiniz haklı bence.
Birisi orda kalkıp laf atsa yada göz atsa adam tutamaz kendisini,dalar karşıdaki adama.
Yada yutsa eşiniz,beni kıskanmıyomusun v.s. denir.
Uygunsuz hareket bunlar......

evden çıkmadan niye söylememiş size acaba,ayrıca ''eteğim diz kapağımda diyorsunuz''onada kısa diyorsa yani bilemicem.ne demek elimi kaldıracaktım zor tuttum,kibarca sizi uyarıyor galiba bi daha elim kalkabilir diye,dikkat edin.

X