Düğün ayrı şehirlere gelin gidenler ne derece zorlandınız ne kadar sürede uyum sağladınız..

p1t1rc1k

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2010
177
0
arkadaşlar ben konyadan istanbula gelin gidicem kısmetse ama çok korkuyorum hadi alışamazsam çok yanlız kalıp mutsuz olursam diye kafamdan atamıyorum bu düşünceyi bana yardımcı olursanız sevinirim...eyvahedigeldismile

bende afyondan osmaniyeye gidicem Allah'ım nasip ederse ne bileyim ben korkmuyorum yaa...onun ailesi ile sürekli telefonda görüşüyorum...sağolsunlar yanlızım diye sıkılmasın diye ararlar...o yüzden ben onlara alıştım..tek korkum onun ailesi baya bi kalabalık...

Ya bu konuda bende okadar bunalmış durumdayımki bende başka şehire gidicem ve açıkcası ben ist den başka şehirde yaşayabileceğimi sanmıyorum ve herşeyden önemlisi ailem burda. Ailem olmadan kimse olmadan başka şehirde başka bir ailenin içinde nasıl yaşıycam bilmiyorum. Ama erkek arkadaşımıda çok seviyorum ne yapayım şaşırdım. Erkek arkadaşımın ist de kalma şansı yok ne yazıkki üstelik annemde kendisini çok seviyorum bu muhabbetden dolayı istemiyor gibi. Ayrıl demiyor ama çok üzülüyor ne yapıcam bende ya of of of diyorum...

kızlar çok zor birşey iice düşünün keşke demeden önce ben karabükde yaşıodum evlendim adanaya ordanda mersine geldim
o ayrılık anını hatırladıkda hala ağlarım annem artık ayakta duramamıştı terminalde bi kaldırıma oturdu öle el salladı ban ağlayarak küçük kardeşimin hıçkırıkları hala kulağımda senağlama bunların dışında hiç bilmediğiniz görmediğiniz biyerdfe yaşamak okadar zorki konuşacak kimsen yok gidebileceğin biyer yok eşin gelsin die 4 gözle bekliosun oda akşama kadar çalışmış yorgun argın ne yapsın adam zaten bi süreden sonra oda yetmio haftasonları annesine gidenlere okadar imreniorumki hastalanıosunuz bi çorba yapacak kimseniz yok doğum yaptım annem 2 gün sonra gelebildin tüm hamileleğim yanlız ve çok sorunlu geçti ben anneme üzülür die gel bile diyemedim şimdi çocugumu bakıcıya bırakıorum mecburen ah annem ah sen beni bırakıp komşuya bile gitmedin bense takıldım bi adamın peşine aramıza dağlar koydum ALLAH tan kocam çok iide pişmanım diyemiorum ama keşke karabükde kalmak için biraz daha diretseymişim

arkadaşlar çok korkuttunuz siz beni yaa ben adandan kırklareline gelin gidiyorum 32 gün kaldı düğünüme, nişanlım teğmen ve görevi kırklarelinde ben ve nişanlım adanalıyız haliyle ailelerimizde adanada yaşıyorlar, ben kırklareline gidicem ve çok yalnız kalıcamm çok üzdünüz şimdi siz beni senağlama

ben adanadan ankaraya ghelİn gİdecem.pÖfff Çok korkuyorum yaaa.hİÇ kİmsem yok ankarada.napacaksam.

korkma canım ya keşke bende ankaraya gidiyor olsaydım yakın olacaksın adanaya, bense taaa türkiyenin diğer ucuna gidiyorum, herşeyde bir hayır vardır. bende korkuyordum önceleri ama düğünüme 1 ay kaldı ve ben şimdi bu bir ayın biran önce bitmesini ve aşkıma kavuşmayı bekliyorum. tabiki zor zamanlarımız olacak ama bide iyi yönünden düşün sabah sevdiğinin yanında uyanacaksın onu işe yollayacaksın sonra ev işi yemek derken bi bakmışsın kocan yanında, sonra belki güzel komşuların olacak. korkma tatlım dua et allahım iyilerle karşılaştırsın. 1 komşu yeter iyi olsun 1 tane olsun. karamsar olma. bak benim nişanlım teğmen ayda 5 kez nöbeti var. yani ben o nöbetteyken evde yalnız kalacam yalnız uyicam (uyuyabilirmiyimki). zamanla herşeye alışıyor insan. korkunun faydası yok. pozitif düşünmek lazım.

kızlar bende sizlerdenim mersinden istanbula gidecem bende korkuyorum üzülüyorum helede babamı bırakıp gitmek ah ah

kızlar bende istanbuldan trabzona gidiyorum. inanın çok beğendim oraları.. kimsem olmayacak kendi ailemden oralarda ama hiç yabancılık çekmeyeceğim kesin.. çok seviyorlar beni inşallah ömür boyu öyle sürer.... tek özlemim annem babam abim kardeşim yeğenim olacak....

Ben Gaziantepten İzmire geldim. 8 ay oldu. Öyle karmaşıkki kızlar anlatmak mümkün değil.Hem çok mutluyum hem hala ailemi çok özlüyorum. Düğünüm ağlamakla geçti zaten hiçbişey anlayamadım.Eşimi çok seviyorum ailesi aydında gidip geliyoruz onlarlada problemim yok seviyorum onlarıda. Ama ben sanki öldüm ve başka biri olarak yeniden doğdum. Bekarlıktan kalma hiçkimse yok etrafımda ne ailem ne arkadaşlarım, resmen yeni bir hayat başladı. Çok isterdim annemlerinde bizimle aynı şehirde yada en azından daha yakın bir yerde olmalarını. Hala ağlıyorum zaman zaman. Ama eşimlede öyle mutluyum ki dedim ya karmakarışık diye. :2:

ben de izmirden konyaya gidicem allah nasip ederse, tam 60 günüm kaldı , bazen düşününce afakanlar basıyo bana da, annem yok, kimse tanıdığım yok, benm de eşim subay, ama mesela izmirden konyaya yine bizden 1 ay önce evlenecek olan bi arkadaşı var eşimin, sonra birkaç yeni evli daha var kimi manisadan gitmiş konyaya kimi başka yerden, şimdilik onlarla inşallah muhabbetim iyi olur diye avutuyorum kendimi,yoksa yalnız napcam bende bilmiyorum :a015:

Ben de Ankaradan Manisaya gelin gidiyorum kısmetse eylül ayında..çook heyecanlıyım,stresliyim,mutluyum karışık duygular...birkaç kez gidip gördüm çok beğendim MAnisa çok güzel ama ben şimdiden başladım ağlamaya,sürekli dopdoluyum,hep ağlamaklıyım,ne yapacaksam,gerçi çalışıyorum,tayinle gideceğim,ama ailemden ve arkadaşlarımdan uzaklaşmak çoooooooook zor çok...umarım çok mutlu olurum da alışması kolay olur..

korkma canım zamanla herşeye alışıyorsun ben evleneli 3 ay oldu adanadan kırklareline geldim, evlendim 10 gün sonra eşimin nöbetleri başladı hemde 1 gün arayla ben bilmediğim bir şehirdeyim ne yapacam tek başıma diye ağlarken evde geceleri bile yalnız kalmaya başladım, yadırgıyosun tabiki yerini yurdunu korkuyosun bazen ama zamanla alışıyosun. asker eşiyiz biz cesur olmamız şart. yoksa hiçbişeye katlanamayız. korkma cesaretli ol. bak nöbetleri olacak evde yalnız kalmam diyemiceksin kalmak zorundasın çünkü o görevini yerine getirmek zorunda sen korkarsan aklı sende kalır oda rahatsız olur sende. alışırsın zamanla canım hiç düşünme. bak ben geleli 3 ay oldu ama hala bi tanıdığım yok burda ne bi komşu ne bi arkadaş. olur elbet birgün.

şimdi okuyorum da buraya evlenmeme 2 ay varmış yazarken, ama şimdi evleneli 20 gün oldu ve bu gece eşim nöbete kalacak. aynen herkesin anlattıkları doğru, ne bir komşum var burda ne de bir arkadaşım, insanlarla konuşmaya hasret kaldım, uzağa evlenecekler çok iyi düşünsün,, bir erkek için her şeye değer mi? gerçekten değip değmeyeceğine iyi karar verin, zira çok zor!!

bir erkeğe değermi derken ??? sence evlenmene değmedimi? alışacaksın bak daha 20 gün olmuş ben 3 aydır evliyim bi arkadaşım bi komşum yok ama eşim var ve bence seviyorsan sevdiğinle heryere gitmeye değer.

ben ist yasıorum ama nişanlımın tayini gereği evlendiğimizde muş a gidcez..annemden babamdan kardeşlerrimden ayrılmann zor olcanı biliorum helede sizin su yazdıklarınızı okudukça daha bi fena oldum..kendime moral veriorum muştan ist ucakla 1saat çok hasretlik çekmeyizz...anlıycanızz evlenmeme daha aylar olmasına ragmen bu ayrılığın düşşüncesi bile yetio..herseye ragmen muş bana sempatik gelio çünkü oraya gitme sebebimi çıok seviomm..

Son düzenleme:
kısmetse benim düğünümde hazirada bende erzurumdan anakaraya gidicem sadece 2 tane arkadaşım var üniversite dönemlerinden başkada kimsem yok.bakalım nasıl alışıcaz.ben anneme çok dşkünüm inşallah çok sıkıntı çekmeden alışırım.6 ay var ama şimdiden sıkıntısı içime oturdu resmen.

sonunda nişanlandım kızlar konuyu açmışıma ama hiçte yazmamışım bu yaz kısmetse düğün bendede acayip bi stres var alışmam ne kadar sürer ailemi çok özliycem herzaman onların özlemiyle yaşıycam biliyorum ama buda kaderimiz demekki allah utandırmasın keşke dedirtmesin inş. hep mutlu olalım iyiki yapmışım iyiki evlenmişim diyelim çok seviyorum nişanlımı saygımda sevgimde sonsuzdur ona ruh eşim gibi hatta gibisi fazla öyle çünkü inşallah çmür boyu birbirimize aşık sadık saygılı kalırız bu dileklerim herkez için......amin

bende normailde konyalıyım ama ankara oturuyoruz eşimin iş ve okul sebebiyle ankarada arkadaşlar dışında hiç kimsemiz yok :S

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…