aylık gideriniz

naughty_girl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2008
181
1
36
Orta gelirli bir aile olarak aylık gideniz ne kadar kızlar elektrik mutfak dışarda yemeğiniz vb. sadece kıyafet hariç tabi

valla ben bi öğrenci olarak hiç bişeyi saymıyorum sadece oraya buraya harcadığım para yemek vs gibi ayda 250-300 ytl gidiyo

aylık giderimiz, elektirik,su ,teller,yol,gıda,yakıt=850 civarı ama kredi ödememiz buna dahil değil onuda sayarsak kredi=5800 depresyona giricem yakında ya sabır :bbo:
Kendime ait hiçbir özel harcamam yok tasarruf etmeye çalışıyorum Allah yardımcımız olsun arkadaşlar hayat çok zor...

Arkadaşlar bilmiyorum böyle bir konu olup olmadığını varsa pardon yanlışlık oldu.
Ciğdem arkadaşım sana Rabbim yardım etsin gerçekten zor olmalı bi yandan ihtiyaçlar borçlar insan kendinede bişeyler almak istiyo. Kenarada biraz koymak istiyo o da ayrı tabi

aylık bazen çok gidiyor bazen az belli olmuyor...gündüz herkes çalıştığı için akşamları işler bizim ev..
ortalama 500 gidiyordur heralde...

Hmmmm CADIARZU bi hesaplıyalım bakalım...

Her ay düzenli ödenen eşimin eski eşine 450 ytl nafaka
ortalama 80 ytl elektrik
ortalama 30 ytl su
ayda ortalama hipermarket alışverişi 130 ytl
ıvır zıvır 60 ytl
cep telefon faturalarımız benim 35 ytl eşimin 75
ev telefonu ve adsl 50 ytl

toplam 910 ytl....:1shok: vay anam vayyy:1no2: yuvarlak hesap extralarla 1000 ytlsenağlama

oooo her ay bi kere ekstradan şeyler çıkıyo mesela elektirik su doğalgaz bu faturalar bi kere zamlara göre değişkenlik gösterebiliyor mutfak masrafı derseniz 150-200 arası değişiyo bazen markette ayırdığınızdan fazlasını harcıyosunuz ek olarak kredi kartlarını düşünün onlarda bazen uçabiliyo yani bizim en ucuz atlattığımız ay 2.000 ytl yani net gider tutamazsınız her ay değişkenlik gösteriyor çünki faturalar

yok abla okadarda değil 9 sene daha bekleyemezdi eniştemm hem bak ben varım daha dicektim ama bu giderleri gördükten sonraa ben bi 3 4 sene daha beklesemmi hazır 5 yıl oldu biraz daaha beklim 9 yıl olsun :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…