ayaklarım yanıyorrrrr??

maytap80

varmı aşktan öte?
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2007
8.731
43
43
merhaba kasım anneleri ve diğer tatlı anne adayları;ilk önce hepinize hayırlı doğumlar sağlıklı bebekler diliyorum.artık yolun yarısını geçtik demii:lepi:

neyse konuma döneyim.kaç gecedir olan ama dün gece tavan yapan bi sıkıntım var .ayaklarım yanıyo geceleri.....nasıl şey anlamadım.bacaklarımda bişey yok ayaklarım tabanlarıyla beraber ateş saçıyor.dün gece sonunda (bikaç saatimi koridorda volta atarak geçirdim kalebodurlar birazdaha serin oluyo ya)bi fikir geldi aklıma havluyu ıslatıp ayaklarımın altına koydum ve hemen sızmışım:lepi:.hatta saat 6 da kalkıp tekrar ıslattım.neyse eşimin mualefetine rağmen ben bunu hergece yapıcam sanırım.çünkü kaç gecedir rahatsızım.benim durumumda olan anne adyları varmıı.merak ediyorum ne gibi çözümler buldunuz.ve dra sordunuzmu.a.s.

evet canım benim seni anlıyorum çünkü aynı sorun bende de var feci şekilde ayaklarımın altında ateş topu var resmen her zaman olmuyo ama oldugu zaman nasıl gecirecegimi şaşırıyorum resmen ama neden oldugunu bilmiyorum işte

gidince dr.a sorucam bakalım burdan yazarım size neler diicek.bide yaptığım şeyin acaba zararı olurmu havlu nun yaani.bide idrar yollarımı falan üşütmesem

olmaz olur mu hem yenı degıl tam 1 ay oncesınden basladı ayak yanmaları
hatta artık ayaklarımın altı atesten derı atmaya bıle basladı pul pul dokulur oldu
bende gecede bırkac kez kalkıp soguk suyla yıkayarak kalebodura basıyorum bıraz olsun rahatlamak ıcın
ama yenı bır cozum buldum hıc dayanamadıgım zamanlarda buzdolabından cıkardıgım maden suyunu dokuyorum ayaklarıma hemen rahatlıyo laelaelaelaelae

aynen yanıyorum ayaklarımdan başıma kadar hayatımda ter nedir bilmezdim alev topu gibi dolanıyorumKötü Kazen

bende hamilelikten önce hiç sıcaklardan bunalmaz terlemezdim.şimdi çok fenayııııııım..
aynen ayaklarımın altı yanıyo...kafamçokkarıştı

ayyy benımde ayaklarım vucudum yanıyor yaza denk geldı hamıslıgımız zorlanıcaz valla sogukların baslamasına 2 ay var 2 ay bu sıkıntıları cekıcez galıba benım gecelerı belım agrımaya basladııııı sızınde agrıyormu uykumdan uyanıyorum bıde bebısımın tekmelerı uyandırıyorrr coksekeriremsu

aynen benim de ayaklarımın altı ateş gibi...acayip yanıyo...
ayrıca bel ağrım da had safhada, gece inliyomuşum, kociş öyle diyo.
ben bacağımın arasına yastık koyuyorum kızlar, daha rahat uyuyabiliyorum.
ama sıcak gerçekten çok fena, bayılacakmış gibi oluyorum geceleri...

ayak yanması bendede var yatmadan soğuk suyla yıkıyorum yanmadan dolayı uyuyamazsam tekrar kalkıp yıkıyorum baya rahatlatıyor.
benim şişlikde çok oluyor ona ne buldunuz?
ben soğuk suya tutup sonra yükseğe kaldırıyorum ayklarımı.Çok soğuk su şişi hemen indiriyor ama başka neler yapılabilir acaba?

belim ağrımıyor henüz o da yakında başlar :))
geçmiş olsun herkese inşallah daha iyi geçirriz

yaa son aylar serine gelicek diye düşünüp sevinirkene şu başımıza gelene bakın yaw.ama ıslak havlu çok iyi geliyo tavsiye ederim ne yıkamak kalebodurlara yaslamak en sonunda oğlumun yatağı duvar kenarında onun yanına gittimayaklarımı duvara yaslayıp yattım yok banamısın demedi valla havluyu ıslatıpkoyuınca rahatlayıp sızdım:KK70:

Bende yanıyorum arkadaşlar, hemde her yanım.
2 gecedir uyuyamıyorum, bir salona, bir yatak odasına, bir mutfağa. (en kötüsüde bu mutfağa gidince boş çıkmıyorum)
Vantilatörü açıyorum, bu sefer onun sesinden uyuyamıyorum. 2 gecedir, saat 3-4 gibi salona yatıyorum açık camın önüne.
Hayatımda dolaptan bile su içmeyen ben günde 2 kez buz kalıplarını dolduruyorum.
Bardağı ağzına kadar buzla doldurup üstüne su koyuyorum nerdeyse günde 10 kez bira bardağındaki su kesmiyor bile.
Daha ağustos var önümüzde dahada sıcak olacak belki.
Ayy birde iç çamaşırının kenarları pişik yaptı bende, elimden bepantene düşmüyor,
canım çok yanıyor, hiç hareket etmek istemiyorum canım daha fazla yanacak diye.
sizdede varmı?

Allahım geçse şu günler başka bişey istemiyorum. 2 sene bile hamile olurum yeterki sıcak olmasın....

Geceleri klimayı açıyorum yatmadan önce, odanın sıcağı biraz geçiyor. Sonra kociş bi geliyo, başlıyo söylenmeye. Buzhane olmuş burası diyo, ama bana hiç de öyle gelmiyo. Mecburen kapatıyorum klimayı. Gece 5 kere kalkıyorum valla, soğuk suyla kollarımı, bacaklarımı, saçlarımı, boynumu bi güzel ıslatıyorum. Islak ıslak yatıyorum, kociş gülmeye başlıyo :)))). Sırılsıklam yatıyorum, ama harika oluyo kızlar.

güzelim bende hamile kalmadan öncede vardı bu sorun ve hamile kalınca tavan yaptı. İyice azıttı yani. Ne yapacağımı şaşırdım. En son bi leğenin içine doldurdum suyu içini buzla doldurdum 1 saat falan durdum. Çok iyi geldi. Bunu yaparken bi yandanda ya idrar yollarımı üşütürsem diye korktum ama çok şükür bişey olmadı. Bende varis var bu yanmalar da o yüzden oluyomuş, doktor öyle dedi. Hepimize geçmiş olsun

X