Ayaklardaki şişlikler

ghaneli

^AhmetBarışCanan^
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
1.784
10
MERHABA ARKADAŞLAR

SON BİR İKİ GÜNDÜR AKŞAMLARI AYAK BİLEKLERİMDE VE ÜSTLERİNDE ŞİŞLİKLER OLUYO.SİZLERDE BÖYLE Bİ PROBLEM OLUYOMU? LÜTFEN PAYLAŞALIM.:1closedeyes::1closedeyes:

valla şuan ayaklarım cok şiş oda cok gezip alışveriş yapmaktan eve kendimi zor attım iki gündürde cok gezdim şiş ayaklarım ama normalde şişlik olmuyor bende sadece cok yürüdügümde bu sıralar cok yanma var migdemde :1no2:

bebişlerimizde aynı haftalarda seninle

benim de şişiyo doktor un ve tuzu yasakladı.genelde tuzdan oluyomus ilacı filan yok yani.aksamları ayaklarını yüksek biyere uzat iyi geliyor

Evet Adasu Seninle Ayni Haftadayiz Benimde Hiç Olmuyodu Iki üç Gündür çok Yoruluyorum O Yüzden şişiyo.zaten Tuz Ve Undan Uzak Duruyorum.bugün Yine şişti.ama Napalim Bebişler Için Katlanicaz.allah Daha Kötüsünden Bizleri Ve Bebişlerimizi Korusun

kızlar benimde çok şiş 24. haftadayım ellerim bile şiş albümün böylemi olur

Arkadaşlar benim ayak bileklerimde şişlikler oluyor.
Hamilelik ve şişlikler ile ilgili bir yazı ekliyorum:

"Hamile bir kadının günlük su gereksinimi hamile olmayanlara göre daha fazladır. Suyun hamilelikteki görevlerinden birisi de bebek büyürken ona gerekli desteği sağlamak ve aynı zamanda pelvik eklemleri doğuma hazırlamaktır. Bebek bekleyen bir anne adayı herzaman olduğundan daha fazla su içer ve alınan bu sıvının bir kısmı vücutta tutulur. Hamilelik süresince anne adayının aldığı kiloların neredeyse dörtte birinin kaynağı bu sıvı fazlasıdır. Hamile bir kadının damarlarında dolaşan kan hacmi yaklaşık %50 daha fazladır. Artan kan hacmiyle birlikte damarlarda da bir miktar genişleme olduğundan fazla olan sıvının bir kısmı doku içinde hücrelerin arasında birikir. Bu duruma ödem adı verilir.
ŞİŞLİKLERİ GİDERMEK İÇİN ÖNERİLER

Ayaklarınızı havaya kaldırın: Gün içinde fırsat bulduğunuzda ayağınızı bir sandalye ya da benzeri nesnenin üzerine koyarak bir süre havaya kaldırın. Bunu her fırsatta yapmaya çalışın. Otururken bacak bacak üstüne atmayın. Eğer çalışıyorsanız akşamları evde mümkün olduğunca uzun oturun. Ayaklarınızı sarkıtarak oturmayın

Uzanın: Mümkün olduğunca dinlenmeye çalışın ve sol yana dönüp uzanın.

Sıvı alın: Sanılanın aksine şişlik durumunda su içmek şişliği arttırmaz tam tersine azaltır. Önemli olan suyu kıstlamak değil onu hareket ettirmektir. Günde en az 8-10 bardak su için

Yürüyüş yapın: Düzenli egzersiz ve yürüyüş yapan kadınlarda şişliklerde dahil olmak üzere hamilelikte sık görülen sorunlar daha hafif seyreder. Yürüyüş bacak toplardamarlarınızın daha etkili görev yapmasını sağlarken doku aralığında biriken sıvının dağılmasını kolaylaştırır.

Rahat giyinin: Aşırı sıkan her türlü kıyafetten uzak durun. Lastikleri sıkı çorap ve beli sıkı pantolon giymeyin. Rahat ve topuksuz ayakkabı giyin. Eğer şişlikler çok rahatsız ediyor ve beraberinde ağrıya da neden oluyorsa veözellikle varisleriniz de varsa varis çorabı giymeniz yarar sağlayabilir. Bu amaçla hamileler için özel üretilmiş çorapları tercih edin.

Yediklerinize dikkat edin: Tuz kısıtlaması ilk planda şişlikleri azaltabilir ancak uzun dönemde bir işe yaramayabilir. Uygun miktarda tuz alın. Yemeklere ekstradan tuz eklemeyin bununla birlikte tuzsus gıdalara da yönelmeyin.

Kontrollerinizi ihmal etmeyin: Şişlikler çoğu zaman zararsız olmasına rağmen preeklempsinin ilk belirtisi de olabilirler. Eğer şişlik aniden gelişir ise veya çok aşırı ise, sadece ayaklarda değil yüzde ve elde de oluyor ise altta yatan ciddi bir durum olabilir"

kızlar yaa ayagıma kramp girdi dün ölüyorum sandım acıdan hala dünkü kramp ağrılarım duruyor

Kizlar sizin sislikler cok erken baslamis ya yormayin kendinizi dinlenin

Ben 34 haftalik hamisim hala sismez benim bir yerim dikkat edin ilerde daha cok sorun olur allah korusun

sevgiler..

Evet Adasu Benimde Bi Kaç Defa Oldu.ayy Birde Geceleri Uykudayken Bile Beni Uyandiriyo öyleki Kötü Bir Aci.ve Sabah Uyandiğimda Gün Boyu Sürüyo Bu Aci.eşim Bacağimi Düzeltmek Istiyo Ama Acidan Dokunduramiyorum.ama En Iyisi Kramp Giren Bacaği Yavaş Yavaş Düzeltmek Ama Pek Mümkün Olmuyo Acidan.ama Napalim Bebişler Için Değer

Kizlar sizin sislikler cok erken baslamis ya yormayin kendinizi dinlenin

Ben 34 haftalik hamisim hala sismez benim bir yerim dikkat edin ilerde daha cok sorun olur allah korusun

sevgiler..

EVET CANIM KENDİMİ YORUNCA DAHA FAZLA ŞİŞİYO.EK OLARAK TUZU AZALTTIM.BU ARALAR DAHA FAZLA DİNLENMEYE ÇALIŞIYORUM.SAĞOL CANIM ALLAH EVLATLARIMIZI SAĞLIKLA KUCAĞIMIZA ALACAĞIMIZ GÜNLERİDE GÖSTERİR İNŞALLAH

arkadaşlar kramplar için en iyi çare süt
yeteri kadar süt ve süt ürünü tüketiyor musunuz? günde iki bardak süt ve iki kase de yoğurt sabah kahvaltıda ve gece yatarken süt öğlen ve akşam yemeklerinde de yoğurt tüketin lütfen bakın azaldığını göreceksiniz krampların. sevgiler

Bende 2 Gün Süt Içmeyi Unuttum Ama Desimi Aldim Artik Süt Ve Yoğurdu Lokur Lokur Içiyorum

sagol canım yaa ne zamandır yoktu bende böyle bişi bir kac gündür süt icmeyi unutuyorum dün akşam birden kramp girince yere yıgıldım canımın acısından hala hafif bir sancı var ayaklarımda

Evet Canim Bazen Onlar Bizim Canimizin Kiymetini Bizden Daha Iyi Biliyolar

canım keşke eşim yanımdayken kramp girmiş olsaydı evde kimse yoktu banyodan cıktım ayagıma kramp girmesiyle yere yıgıldım acımdan kıvrandım eşim olsaydı en azından masaj yapardı canımızın acısında nasıl ovuşturdugumuzu bilmiyoruz bidaha öyle bişi olunca bence eşine bırak inan daha iyi yapıyorlar

arkadaşlar konu ile ilgisi yok ama şu alttaki cetveli nasıl yerleştirebilirim?

www.baby-gaga.com u tıkla canım ordapregnancy bölümüne en son regl tarihinin ilk gününü yaz canım sonra get my ticker de çıkan linki profil ayarlarındaki boy kilo kısmına yapıştır canım sonra oalacak eğer yapamazsan bana tarihi ve bebeğinin cinsiyetini ver ben sana linki yolarım

canım doktorlar evde kimse yokken duş yapmamızı önermiyor...ben banyoya bile tek basıma girmiyorum...basım felan dönuyor,bazen dengemi kaybediyorum...eşime diyorum beni arada kontrol et diye...allah göstermesin ne olur ne olmaz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…