ayak kokusu:(

daphnesimon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2011
93
2
son 15 gündür ayaklarım kokuyor daha önceden hiç olmazdı bu koku ter oluyo biraz nasıl vücudumda ter fazla olmuyor koltuk altında önceden olurdu ama ayağa geçmiş şimdi demek ki yardım edin lütfen
fc body care koltuk altı için aldım işe yaramadı ayak içinde olanı da yarayacağını düşünmüyorum lütfen yardım:KK43: ter oluyor sürekli

ayak kokusu terleme sonucumu oluyor yoksa beraberinde mantar vb gibi bir durummu söz konusu?
deotak yeşil renkli olan terlemeyide kokuyuda büyük ölçüde bastırıyor ama ben sana 3-5 Tl ye kibrit kutusundan biraz büyük olan ve uzun süre giden bi taşı önermek istiyorum
geçtiğimiz günlerde burda bahsetmiştim,ilgilenirsen link şöyle;
http://www.kadinlarkulubu.com/terle...u-problemine-dogal-ucuz-alternatif-cozum.html

konu başlığında bahsettiğim şap taşının antibakteriyel özelliğide var,ayak kokusunu ve terlemeyi bastıracağına inanıyorum.
günlük uygulamanın bir seansının mutlaka gece uyumadan önceki vakitte yapılmasını tavsiye ediyorum,terleme faaliyeti uykuya yakın ve uyku halinde iken yavaşlıyor çünki.

Eve geldiğinde ayaklarını antibakteriyel sabunla iice yıkayıp temiz bi havluyla özellikle parmakaraları kurularsan,sonrasında ayak pudrası ya da tazeleyici ayak spreyi flan kullan,tüm gün dışarda kalıyorsan 2 kez çorap flan değiştir sorun çözülmüyorsa bi dr a git bence,mantar vs de olabilir

Eve geldiğinde ayaklarını antibakteriyel sabunla iice yıkayıp temiz bi havluyla özellikle parmakaraları kurularsan,sonrasında ayak pudrası ya da tazeleyici ayak spreyi flan kullan,tüm gün dışarda kalıyorsan 2 kez çorap flan değiştir sorun çözülmüyorsa bi dr a git bence,mantar vs de olabilir

yok ayağımda mantar vb sorunlar yok sadece terleme oluşuyor

Yeni bir ayakkabı, terlik vs aldınız mı? Bir de ben hamilelikte terimin çok iğrenç kokmaya başladığını faketmiştim, öyle bir durum olabilir mi? Mantar olmadığından bahsetmişsiniz ama bunu doktor mu söyledi. Sanıyorum bazı tip mantarlar çıplak gözle farkedilemeyebiliyor.

Yeni bir ayakkabı, terlik vs aldınız mı? Bir de ben hamilelikte terimin çok iğrenç kokmaya başladığını faketmiştim, öyle bir durum olabilir mi? Mantar olmadığından bahsetmişsiniz ama bunu doktor mu söyledi. Sanıyorum bazı tip mantarlar çıplak gözle farkedilemeyebiliyor.

canım bu yaşıma kadar ayağımda hiç koku olmazdı mantar olsa kaşıntı vs olur rengi solar vs ama öyle şeyler yok terden oluyor stresli bi ,insanım terliyorum ondan böyle oluyor yeni bir ayakkabı alıcam ama spor ayakkabıları da koku yapıyor ne alayım şaşırdım kaldım

Aklıma geldi, bir de eczaneye sorsanıza. Asit Borikli su iyi gelir diye aklımda kalmış, eczane bilir herhalde. Yalnız aklınızda olsun asit borik zehirli bir şey. Yanlışlıkla kimse içmesin.

benimde ayağım çok kötü kokuyor sürekli yıkayıp açık ayakkabı giyleye çalışıyorum. ayağım çok terliyormuş dr. öyle söyledi. mantar falan yok dedi. ama tavsiye edeceğiniz bir ürün var sa kış aylarındada kullanmak istiyorum iyi olur..

ayrıca ayakkabılarımda maalesef koyuyor ter geçtiği için ne yapmalıyım ayakkabılarımı nasıl temizleyebelirim.

X