Ayak büyümesi!

Pinkie Pie

Goodness is godness.
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2020
267
702
36
Hamilelikte ayağım resmen 1 numara büyüdü.
Zaten 40 giyiyordum, resmen 41 oldu.
Sınırda olmasam bu kadar takmazdım ama çoğu marka serisini 40'ta bitiriyor, kendimi ucundan da olsa 40'ta kalabildiğim için şanslı hissediyordum ama artık hiç bir ayakkabımın olmamasına mı yanayım artık istediğim, beğendiğim ayakkabıları giyemeyecek olmama mı yanayım bilemedim.
Yumuşak dokulu spor ayakkabı ya da birkenstocklar dışında bir şey giyemez oldum:KK43:
Ödemlerden sanırım ama doğumdan sonra eskiye dönecek mi?
Tecrübelilerin yorumlarını bekliyorum.
Hep ayak numaram böyle kalmaz değil mi? :KK43:(

Benim büyümedi ama bir arkadaşımın öyle olmuştu, kilo verdi gayet eski ayakkabı kıyafet vs kullanıyor.
Sağlıklı doğumlarınız olsun da, derdiniz bu olsun boşverin :)

İlk gebeliğimde ayaklarım 5 numara birden büyüdü Doğumdan sonra eşimin spor ayakkabılarını giydim hastaneye gidip gelirken. Şimdi 1 numara büyük ayaklarım var
İkincisinde hiç bir değişiklik olmadı

ödem de var vücudunuzda, bütün vücutta bir şişme oluyor.
bence doğum sonrasını bekleyin, eski haline geri döner diye düşünüyorum.

Bende 37 den 38 e ciktin ilk gebelikte oyle kaldilar.. sonraki gebelikte buyumedi bi daha

Benim 38.5 dan 40 a çıktı ama hala 40 genişledi resmen eskiden topuklu vs giyerdim simdi hep duz taban babet giyiyorum

Ayak bileklerim ayaklarım falan şiş aslında ama giyecek bişey bulamamak çok sinir bozucu.
Bi de öyle oturduğu yerde duramayan biriyim, akşama kadar ayakta, hareket halinde takılıyorum genelde uyuma dışında pek uzatmıyorum bile ayakları akşama spor ayakkabılar bile girmez oluyor ama sabah en inmiş hali bile normal babetlerime bile giremiyorum topuklular zaten hayal:KK43:
Umarım dediğiniz gibi vücuttan ödem gidince ayaklarım da eskiye döner.

ödem de var vücudunuzda, bütün vücutta bir şişme oluyor.
bence doğum sonrasını bekleyin, eski haline geri döner diye düşünüyorum.

Benim 38.5 dan 40 a çıktı ama hala 40 genişledi resmen eskiden topuklu vs giyerdim simdi hep duz taban babet giyiyorum

Eyvah eyvah!
Sizin gene üst sınıra mesafe varmış ama ben sınırdayım böyle kalırsa çok çok çok fena.

Eyvah eyvah!
Sizin gene üst sınıra mesafe varmış ama ben sınırdayım böyle kalırsa çok çok çok fena.
Ya ayak yapin nasil bilmiyorum ama hiçbir ayakkbiyla rahat değilim cok narin değildi ayaklarim simdi dana gibi oldu. Insallab sizinki iner düzelir ayakkabi bulmak zor oluyor benim ayakkabilar rsmen yayılıyor

Sınırda olmasam bu kadar takmazdım ama çoğu marka serisini 40'ta bitiriyor, kendimi ucundan da olsa 40'ta kalabildiğim için şanslı hissediyordum ama artık hiç bir ayakkabımın olmamasına mı yanayım artık istediğim, beğendiğim ayakkabıları giyemeyecek olmama mı yanayım bilemedim.
Yumuşak dokulu spor ayakkabı ya da birkenstocklar dışında bir şey giyemez oldum:KK43:

ben hamileligimde bir bayram günü ayakkabısız kaldım çünkü denediğim 41ler bile olmadi :halay:güldüğüme bakma kilolar gitmedigi için ayakta büyük kaldı.eskisi kadar değil ama hala 40 olmuyor.buyuk numara satan tek yer var benim aldığım bildiğim decathlon

Kalmaz canım merak etme.
Muhtemelen hamilelikte aldığın kilolardan ve ödemlerden ayakların şişti. Fazla kilon yoksa bol bol su iç malum havalarda sıcak gidiyor, su tüketimini ihmal etme.
Bende de aşırı şişlik vardı. Elim , yüzüm ayaklarım düşün eşimin terlikleriyle geziyordum, bırak ayakkabı giyinmeui. Doğumla beraber geçip gidiyor.
Ha birde tuz tüketme , tamamen kes tatlım. Hayırlı doğumlar dilerim...

Kizmayin ama derdiniz gulumsetti beni.dert olarak gormemekten degilde cok sevimli geldi.ama uzulerek yaziyorumki sanirim dogumdan sonrada ayni kalacak.bellide olmaz tabii.hamilelikten once 37 numara olan ayaklarim hamilelikte 39 oldu ve cocuklarim su an 31 ayliklar ama ayaklarim hala 39 numara.topuklulara elveda diyeli ise cok oldu

Benim öyle şişliğim olmamıştı. Normalde 35.5 36 giyerdim gebelikle 37.5 38 oldu ayaklarım.. doğumdan sonra yine eski halini aldı. Gebelikte giydiklerim şu an ayağımda battal boy duruyo :)) gerçi ben gebelikte aldığım tüm kiloyu vermiştim belki de ondan dolayı her şey eski haline döndü

Hamilelikten dolayi odem olusuyo butun vucutta benim de cok kilo almamama ragmen 1 numara buyumustu ayaklarim. Ama dogumdan bir sure sonra normale dondu, senin de doner

Kilolu iken 41 olan ayaklarım kilolarımı verince 38 oldu. Hiç kafanıza takmayın 39-40 doğumdan sonra garanti düşer kilolarınızı-ödemlerinizi verdikçe.

Tabiki böyle kalmayacak :) hamileyken aldığım bı botum vardı doğumdan 6 ay kadar sonra büyük gelmeye başladı kilolarimin tamamen gitmemesine rağmen. Bir sene sonra eski kiloma döndüğümde bot giyemeyecegim bı haldeydi. Hamilelikte ne kadar şiştiğimi o zaman anladım.

Aynı beni anlatmışsınız. Ben de hep 40 giyerdim. Kızım olduktan sonra 41 oldu. Halbuki aynı kilodayım. Beğendiğim bir çok ayakkabı modelin 40dan büyük numarası yok. Çok büyük dert.

iki hamileliğimde de 12-13 kilo aldım
doğumdan sonra eski kiloma döndüm
fakat ayaklarım toplamda 0,5- 1 numara büyük kaldı:KK45:

X