ayağımdan indirince uyumuyor bebeğim yardım edin

cocostar

azimli,sabırlı,kararlı
Kayıtlı Üye
10 Mart 2008
3.081
83
kızlar 2008 kasım annesiyim. bebeğim önceden sabahları uyuyordu. bir ara ishal oldu sonra huyu değişti. şimdi ayakta sallıyorum. ayağımdan ndirince en fazla 3-5 dk bekliyor emen uyanıyor ne yapmalıyım kızlar başına böyle bişey gelen var mı? tavsiyelerinizi bekliyorum.

benim oğlanlardan biride öyle ilk başta ayaktan indirince uyanıyordu ama şimdi düzeldi.. şimdi hem iyice uykuları geldiğinde sallıyorum hemde dalınca indirip yerlerine koyuyorum...

özel birşey yaptın mı arkadaşım alışması için ne yapmalıyım?

yok canım biraz oynuyorum onlarla yoruluyorlar iyice uykuları geliyor. ozaman gözleri küçülüyor iyice sallıyorum ve dalmalarını bekliyorum dalınca yerlerine...
bugün çokyoruldular mama yedikten sonra bir baktım uyumuşlar.. bir hafta bile farkediyor değişmeleri için..

cnm ya aynı sorun bizdede var ayaktan indirmeyi bırak sallamayı yavaslatıyım hemen gözünü acıyor saatlerce uyutmadıgım oldu ama yinde sallanmadan uyumuyo nasıl vazgeçtirebilirim

Bizim de öyleydi kızlar gecen haftaya kadar ama bu hafta evde kaldığım günlerde düzelttik çok şükür. Bence birkaç noktası var bilmem sizde de işe yarar mı. Birincisi mutlaka uykusunun gelmesini beklemek. Mesela akşam 8 gibi uykusu geliyor koyuyorum yatağına uyuyor ama 45 dk. Uyanıyor sonra 11 gibi geliyor uyku bu kez önce yanında yatıyorum baktım biraz ağlıyoruz az direniyorum. Mıkırdanma ağlamaya dönerse o zaman sallıyorum zaten hemen uyuyor. Bir de bence en önemlisi bebeği aynı odada, loş ikinizden başka kimsenin olmadığı bir odada yatırmak. Yani bir rutinin olması. O odaya gidilince ben ninni söyleyince kızım biliyor ki uyku saaati geldi. Bir de ara sıra da onu yapıyorum yatağına yatırıyorum eğer ağlarsa emziğini veriyorum kucağa almadan elimi tutup yanında olduğumu hissettiriyorum sonra gidiyorum ve uyuyor. Tabii ilk zamanlar yanından gittiğimde kıyamet kopuyordu gelip tekrar aynı şeyi yapıyordum. Böyle böyle alıştı. Umarım işinize yarar kızlar.

sağol canım yaaa umarım düzene girer yoksa sürekli ayakta nereye kadar yani :) deniycem tüm önerilerinizi. önceden ne gzel uyurdu ne oldu anlamadım ???

canım uykuya dalınca sallamayı kes bide daldıktan sonra çok fazla ayakta tutma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…