Ayağa Kalkmayı Öğrenmekti Her Düşüşte Yaptığımız....

HeartLess

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2007
12.735
40
52
Neden düşeriz; tekrar ayağa kalkmayı öğrenmek için değilmi?
Hayat yolunda her düşüş bizi kimi zaman yıktı, kimi zaman isyan ettirdi, kimi zaman dünyadaki en şanssız adam olduğumuzu düşünmemizi sağladı. Oysa asıl mutluluk ve ahenk o her düşüşten sonra kendi başarımızı görüp ayağa kalkmayı deneyecek azmi içimizde hissetmekti. Bunu ya başardık yada bekledik birinin bize elini uzatmasını... Öncelikle şunu kabul etmedik; hayat adil değil, hiç birimiz, hiç bir canlı eşit yaratılmadı. Başımıza gelenlerde eşit değil elbette. Önce hayatın adil olmadığını kabul etmeliyiz, işine akıl erdirebilldiğiniz bir Tanrı, Tanrı değildir.
Jack Nicholson'unun ''Guguk Kuşu'' filmini izleyenler varsa hatırlar; Jack Nicholson akıl hastanesindeki çok ağır bir mermer havuzu kaldırabileceğine dair diğer hastalarla iddiaya girer.Yüklenir ve havuzu kaldırmaya çalışır, ama başaramaz. Diğerleri onunla alay ederken, o derki; '' Ben en azından denedim''. Şİmdi sormak lazım kendimize biz acaba denedikmi?
Nasıl istersek, neye karar verirsek hayat orada var.Güneş her sabah günü ve bizi aydınlatmaya devam ediyor, ve umut veriyor her gün bize. Yeterki biz gözümüzü açtığımızda, düşmüş olsakta yere, en büyük dertler bizi sıkıştırmışken bile köşeye; ''bugün benim günüm'' diyebilelim.
Her düşüşten sonra, kalkmayı öğrenmekle başlar herşey ve hayatı anladığınızda çoktan gitmiş olursunuz bu yer küreden.

alıntı...

çok şükür çok tökezledim ama düşmedim galiba songülcüm...
ama her tökezlediğimde daha sağlam bastım yere...inancımla...sevdiklerimle...
ne tökezlemelerimiz ne ayağa kalkmalarımız bitmez bu hayatta...
galiba bu da güzel tarafı yaşamanın...
güzel bir alıntıydı teşekkürler...

Nasıl istersek, neye karar verirsek hayat orada var.Güneş her sabah günü ve bizi aydınlatmaya devam ediyor, ve umut veriyor her gün bize. Yeterki biz gözümüzü açtığımızda, düşmüş olsakta yere, en büyük dertler bizi sıkıştırmışken bile köşeye; ''bugün benim günüm'' diyebilelim.

aslında hayat felsefemiz bu yorumda olduğu gibi olursa,belki yaşamayı daha çok severiz...
insanları daha çok severiz diye düşünüyorum...
sevgiler...

emegıne saglık canım..
her kelımesı dogru...bende cok duşuşler yasamadım...ama hayat ne gosterır yada ne hazırlıyor bılemem
ama buyukerımden duydugum yada ogrendıgım şu ki....
her duşüş.... ınsanı olgunlaştırdıgı gıbı ayaklarını dahada saglamlaştırıyor...
her duşüş.... hayatın zorlugunu ve caba harcanması gerektıgını gosterıyor...cunku hayat kımseye kolay degıl ve hıc kımseye altın tepsılerde sunulmuyor....
her düşüş...hem hayata baglıyor hem azmı artırıp hırslandırıyor....
her düşüş...allaha ınancı kendımıze guvenı ve ne kadar guclu oldugumuzu gosterıyor...
her düşüş...dosttunu düşmanını bılmenı saglıyor...

canım...her düştugumuzde ayaga kalkarsak yukardaı yazım gıbı hayata yenıden sarılıyoruz...
ama dustuk deyıpte kendımızı bırakırsak...ne hayat nede kımse elımızden tutar..
hanı düşenın dostu olmaz derler...
ıste oyle....her düşüş bızı olgunlastırıyor ve o her sabah dogan gunese
gulerek bakmamızı saglıyor...a.s.a.s.

Her düşüşün bir kalkışı vardır.
Bir daha düşmemeye özen gösteririz daha dikkatli daha temkinli adımlar atarız.
Aynı hataları tekrarlamazsak, olgunlaşmış saymalıyız kendimizi
Çok güzel bir yazıydı Songül...

X