Avukatlardan yardım

Morzambaklar

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2019
46
17
36
Fiat Bayiden aldığım sıfır Fiat Fiorino araç bir km gitmeden arıza yaptı. Aracı 28Ağustos 2024 te teslim aldım. Aracı teslim aldıktan yarım saat içinde araç motor ısındı diye uyarı verdi. Aracın iadesini aynı gün içinde talep ettim Fiat genel merkezini arayarak. Sonrada fiat taki satışçı hanıma da iade talebinde bulundum. Acil dönüş bekliyorum diye aynı gün içerisinde iade talebi oluşturdum. Lütfen bu konuyla ilgili bana sahip olduğum haklarla ilgili yardımcı olun iki gündür başım çatlıyor beynim durdu sanki bayinin umru değil araçta sigorta değişimi oldu baya ağız kavgasıyla bunu belgelendirdim ,ama çok üstten ve nahoş davrandılar.Başına gelen var mı ya da avukat olandan akıl almak istiyorum.Aracı da babama hediye almıştım(((

Son düzenleme:
Bir platforma böyle bir haber okumuştum adam aylardır hakkını arıyordu, kesin cevap alamiyordu.
Birkaç gün önce de tvlerde vardı, sıfır almış bayiden araç kullanılmış değişenli cikmis,ilgilenmiyormus bayi.
Biraz zorlu bir süreç anladığım kadarıyla.

Acilen fiat italya'ya yaziyorsunuz, onlar cozerler. Bizim ayni markada basimiza gelen sorun icin Italyan bir muhendis gelip arabamizi iade alip bizzat ozur dilemisti. Gerci bizim satin aldığımız bayide sahane bir bayiydi o ayri mesele.

Bence yanlış yönlendirmeye maruz kalmamak için bir avukata danışın.Telde ücretsiz yardımcı olan avukatlar da var

Aslında yanlış ifade ettim avukattan çok böyle bir tecrübe sahibi olan birileri var mı avukatlık olan ya da kendi çözen

Tüketici hakem heyetine gittiniz mi ? Bayi ne diyor ?

Ben ikinci el aracımı aldığım gün bozuk olduğu ortaya çıkmıştı.Adami aradım bende öyle değildi dedi sonra da beni engelledi.Avukatima anlattim kusurlu mal satmaktan dava acabilecegimi fakat 3 yıl fln süreceğini,bu süreçte aracı satamayacagimi söyledi boşver dedi,ikinci elde olur böyle şeyler dedi ama sıfır alıp bozuk çıktığını duyduğum ikinci kişisiniz.Direksiyon hocam da aynısını yaşamış,sorunu tespit edememisler iade de almamışlar diye hatırlıyorum ama yarın sorarım yine sizin adınıza.

Çok memnun olurum bekliyorum cevabı sağ olun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…