Avukat olanlar bakabilir mi? Bitmeyen boşanma

Halhala

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2015
1.433
895
34
Merhaba

2.5 sene. Önce çekişmeli boşanma davası açtık karşılıklı boşanmak istiyoruz şahitler dinlendi tam bitti dedik hakim gelir durumu beyan etti oda tamamlandı tam bitti dedik bu seferde hakimin aklına bişey takılmış onu sordu ve erteledi artık hiç hiçbir pürüz kalmadı 15 gün sonra bitecek inşallah . Peki dava sonunda taraflar tekrar dilekçe yazacakmı ?

İki tarafta karşılıklı dava açtığı halde 2.5 yıl

1.5 yıl oldu, bizde de karşılıklı davalar açıldı. Modum düştü şuan Allah yardımcısı olsun tüm bu durumda olanların

Dava sonunda hemen boşanmış sayılmıyorsunuz maalesef. Önce gerekçeli karar yazılacak(bu maksimum 1 ay sürer) UYAP vatandaştan kontrol edebilirsiniz. Tabi kanun yoluna başvurulursa yani karara itiraz edilirse bir süre daha dava uzamış olur.

Hakimin gerekçeli kararından her iki taraf da memnun kalırsa yani kimse istinafa gitmek için başvurmayacaksa tekrar dilekçe falan yazmanıza gerek yok. Olsa olsa ileride soyadınızı değiştirmek için nüfus müdürlüğüne dilekçe yazarsınız bu tarz işlemlerden ibaret.

Soyadi degisikligi edevletten yapılabiliyor

Ben yazmadım nüfus müdürlüğüne o yuzden kendi soyadımı almak çok uzun sürdü.. siz kesinlikle bu ayrıntıyı es geçmeyin..

E devlette kendiliğinden değişiyor zaten ama ben 3 aya kadar bekledim..nüfus müdürlüğüne dilekçe verildiğinde işlemler hızlanıyor..

Gerekceli karari almaya gittigimde kaleme nufusa ne zaman düşer diye sordum. Biz bildirince duser dedi. Biz istinafa gitmeyecegimize dair baska bir dilekce verdik. Ardindan 1 hafta içinde nufusa düşmüştü. Bu kadar uzun sürdüğünü bilmiyordum ben

Iste siz hizlandirmissiniz cok da iyi yapmışsınız ben avukat kısmıyla ilgilenmediğim için bekledim 3 ay surdu nüfus müdürlüğüne iletilmesi..

Iste siz hizlandirmissiniz cok da iyi yapmışsınız ben avukat kısmıyla ilgilenmediğim için bekledim 3 ay surdu nüfus müdürlüğüne iletilmesi..

Eski eşle beraber gerekceli karari almaya gitmistik. Uyaptan indirdigimiz karae açılmıyordu.
Mahkeme kalemi soyledi bize bunu, dilekce ornegi bos kagit verdi, yazdik imzaladik verdik. avukat aracılığıyla olmadi. Belki konuyu okuyan bosanma asamasindaki arkadaslarda gorur diye yazmak istedim

Avukatınız da olsa davanızı şahsen de takip etmenizi tavsiye ediyorum. Ben bir de avukatımın beni zarar ugratması ile ugraştım altı ay. Nufusa geç yazılma olabiliyor kalemden. Eger öyle bi durum var ise avukatınız veya siz şahsen gidip dosyayı işletin. Ben de o yüzden soyadım değişsin diye üç ay beklemiştim. Öyle rahatlamıştım ki o adamın soyadından kurtuldum diye.
Senin gibi k*hpe karım olacağına öleydim diyordu, sonra da beni bırakma diye ağladı. Daha çok ağlatıcam onu ben!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…