AVİDİTE TESTİ 😭

HQO

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2017
597
282
31
Merhaba arkadaşlar kan testi sonucu toxoplazma ıgg >650 çıkarken toxoplazma ıgm 1,31 çıktı doktor da avidite testi istedi.Kan verdim ama sonuçlar salı günü çıkacakmış.Nasıl dayanacagım bilmiyorum.Tecrubesi olanlar fikir verebilir mi nolur

Bendede toxo var 5 yildr hatta baktm gecmedi 2. Yilinda cocuk yaptim suan 3 yasinda saglikli bir kizim var takmadm bile aldrmakta istemedm cok zor gunlerdi cunku simdi yine hamileyim yine pozitif cikti yine umursamadm tabiki

Merhaba arkadaşlar kan testi sonucu toxoplazma ıgg >650 çıkarken toxoplazma ıgm 1,31 çıktı doktor da avidite testi istedi.Kan verdim ama sonuçlar salı günü çıkacakmış.Nasıl dayanacagım bilmiyorum.Tecrubesi olanlar fikir verebilir mi nolur

Eklentiler

• 20230303_110244.jpg
    20230303_110244.jpg
    22,2 KB · Görüntüleme: 397
5 yildr bole hic gecmedi yapacak bisey yok napiyim ama hamilelikte bulasmissa sknti diyorlar benimki 5 yil once hamilelikte bulasmisti dusuk oldu 2 yil ara verdm surekli kontrol ettik gecmedi hep ayniydi test sonra umursamadm vala hamile kaldm doktorada solemedm zaten test istiyprlardi kaciyordm baska doktora cnku pskolojm bozulmustu 🤦🏻‍♀️ kimse kimsenin halinden anlamaz ama ben seni cok iyi anliyorm kizim dogdu cok sukur biseyi yok 3 yasini da doldurdu 38 aylik suan .ve yine hamilelik dusunduk tekrar hamile kaldm toxonun bende oldugunu biliyorm tabiki soracaklarinida biliyordm ama yine takmadm suan 7 haftalik hamileyim hersey allahtan doktor istedi benden kan toxoyuda soledm oyle iste

6 haftalık hamileyim tüm gün internette araştırmakla geçiyor.Sonucu beklemek ölüm gibi.Başıma gelirse ne yapacağım bilmiyorum biz de istedik olmadı uzun süre sonra oldu o yüzden canım yanıyor

merhaba benzer bir durumu ben de yaşamıştım. igm değerinizin titresi çok düşük muhtemelen aviditeniz yüksek gelecek içinizi ferah tutun. gelmese de bildiğim kadarı ile antibiyotik tedavisi vs başlanıyor artık eskisi gibi değil sistem. bol bol dua etmekten başka bir şey gelmiyor şu aşamada elden.

merhaba benzer bir durumu ben de yaşamıştım. igm değerinizin titresi çok düşük muhtemelen aviditeniz yüksek gelecek içinizi ferah tutun. gelmese de bildiğim kadarı ile antibiyotik tedavisi vs başlanıyor artık eskisi gibi değil sistem. bol bol dua etmekten başka bir şey gelmiyor şu aşamada elden.
O ne demek acaba bu tarz bir bilgi aradim sürekli bulamadım hangi değerlerde daha yüksek vs gibi

Değeriniz sınıra yakın bir değer onu demek istedim. 1.17 olan. Bana o şekilde söylemişti doktor

Bendede toxo var 5 yildr hatta baktm gecmedi 2. Yilinda cocuk yaptim suan 3 yasinda saglikli bir kizim var takmadm bile aldrmakta istemedm cok zor gunlerdi cunku simdi yine hamileyim yine pozitif cikti yine umursamadm tabiki
Nedemek pozitif olunca hakkında bilgi verebilir misniz lütfen benimde ıgm pozitif 450 değer olarak bu nedemek ve benimde transfere 5 gün kalmış kedim evde

6 haftalık hamileyim tüm gün internette araştırmakla geçiyor.Sonucu beklemek ölüm gibi.Başıma gelirse ne yapacağım bilmiyorum biz de istedik olmadı uzun süre sonra oldu o yüzden canım yanıyor
Merhaba canım
Merhaba canım banada bu konu hakkıda aydınlatırmısın lütfen benimde evde kesim var ve benim 5 gün sonra transferim olacak benimde toxoplazma IGG DEGERİM 450 ÇIKMIŞ ve pozitif çıkmış bu nedemek

Merhaba canım

Merhaba canım banada bu konu hakkıda aydınlatırmısın lütfen benimde evde kesim var ve benim 5 gün sonra transferim olacak benimde toxoplazma IGG DEGERİM 450 ÇIKMIŞ ve pozitif çıkmış bu nedemek
Igg demek daha önce geçirilmiş ve bağılıklık kazanılmış demek oluyor. Igm değeri pozitif gelirse hala sizde var gibi bir anlam çıkıyor. Değer düşükse bazen yalancı pozitif verebiliyormuş. İgm değeri pozitif çıkınca önceden mi geçirilmiş diye öğrenmek için de avidite testi istiyor doktor.

X