Ateşli havale ve epilepsi

ordinary person

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2023
2
0
Merhaba arkadaşlar. 14 aylik kızım var. 11 aylik iken bogaz enfeksiyonu nedeniyle ateşli havale geçirdi, hemen hastaneye götürdük. Havalesi uzun sürmedi hemen kendine geldi. Hastaneye git gel yapa yapa iyileşti çok şükür. Kızım 14 aylikkende ateşi olduğu için sabah erkenden hastaneye götürdük ve hastanede ikinci havalesini geçirdi. Bu seferki komplike ateşli havale idi ve 40 dakika gibi bir süre çırpındı yavrum. Doktorlar hemen müdahale etti ve once yoğun bakım sonra da normal servis derken 10 gun kadar hastanede kaldik. Hastanede keppra ve antibiyotik tedavisi uygulandı. Eeg çekildi ve temiz çıktı. Taburcu olurken yine epixx ilaç verdiler sabah akşam kullanılacak dendi. Epilepsi teşhisi konmadi. Şimdi sorum şu kullandığım bu ilaç kızımın tekrar havale geçirmesini engeller mi? Yoksa ileride epilepsi hastası olmaması için mi verildi? Ilaç kızımda çok halsizlik ve sinirlilik yaptı. Yan etkilerinin maşallahı var, yok yok yani. Ben açıkçası kullanmak istemiyorum. Başka bir doktora götüreceğiz fakat eminim o da aynı ilacı tavsiye edecek. Benimle aynı derdi yasayan tecrübeli anneler var mi? Belki farkli doktorlardan farkli tavsiyeler almışsınızdır. Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Merhaba benzer durumları yasamısız merak ettm naptnz ılaca basladnz mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…