Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Ataşehir de aile sıcaklığı tadında anaokulu

cansinozge

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2016
2
0
43
Merhabalar sevgili kadınlar kulubü üyeleri ,

36 yaşında evli , çalışan , 7 yaşında bir erkek çocuk sahibi anneyim . Özel hayatımda çoğu zaman Cansın 'ın annesi , iş hayatında ise insan kaynakları yöneticisi Özge 'yim. :)

Hayat bu ya hepimiz için dönem dönem zorluklarıyla yüzleştiriyor bizi . Bir de çalışan anneyseniz vay halinize .. Sistemi kurana kadar .

Biz oğlumla çok zorlu süreçlerden geçtik . 2,5 yaşında iken kreşe vermek durumunda kaldım . Her sabah ağlayarak işe giden ben ve hıçkırıklara boğuurcasına ağlayarak arkamdan el sallamak durumunda kalan oğlum . Bu süreç ortalama 1 yıl kadar sürdü . Kreşe vermekten başka şansım yoktu ilk etapta . Bakıcak kimse yoktu çünkü . Bu süreç içerisinde de evde oğluma bakabilecek güvenilir bir abla , teyze arama sürecine girdm tabiki . Zor oldu ama buldum . Sonra oğlumun yüzü gülmeye başladı . Artık evdeydi okul fobisi yapıştı bir kere üzerimize . Bu arada iş değişikliği ve semt değişikliği ile birlikte Ataşehir 'e taşındık . Eyvah dedim !! Yine zor zamanlar geliyor , nasıl olacak . Derken çalıştığım şirketin karşısında bir inşaat bitti bitiyor . Camları süslü , püslü ..Balıklar , yunuslar ,çiçekler vs. Gittim bir öğlen sormak için , burası ne olacak diye . Tabiki de anaokulu çıktı .Bir mutluluk ve tebessüm belirdi yüzümde . İçeriye girip tanıştığım insanlar ise sahipleriymiş . % 80 biten okulu gezdirdiler . Anneanne , dede , anne ve torun ... Kaç kuşak bir arada ... Kışın ortasıydı ama yüzlerinde ki ifade , konuşmaları , yemekhane , sınıflar , uyku odası için yaptıkları ... İşte dedim burası . Annelik içgüdüsüyle .

Diyeceğim şu ki çok basite indirgeyerek yazdım ama çalışan anneler için okul sürecinin ne kadar zor , ne kadar önemli olduğunu o kadar iyi biliyorum ki . İstedim ki bizim gibi zor zamanlarınız olmasın . Eğer ki anaokulu araştırıyorsunuz 2-6 yaş arası ve Ataşehir 'de ikamet ediyorsanız " DENİZİN İNCİLERİ ANAOKULU ' na gitmenizi , Deniz hanım yada Naciye ananemizle tanışmanızı gönül rahatlığıyla tavsiye ederim . Gidip , görüp konuştuğunuzda yazdıklarım daha bir anlam bulacak . Biz şimdi neredeyse 8 olacağız . Anaokulumuzdan ağlayarak mezun olduk ama yaz aylarında tüm gün yine anaokulumuza gidiyor , her hafta Naciye ananemizi , Tufan dedemizi , Deniz hanım 'ı , öğretmenlerimizi ziyaret ediyoruz .

Evinizde ki sıcaklığı , saygıyı , sevgiyi , Atatürk 'ü , yeme - içme düzenini , bayram adetlerini , özel günleri , gelenek ve görenekleriyle bir bütün olarak ve daha niceleri elbette çocuğunuzun huzurlu , mutlu şekilde koşarak okula gitmesini sosyalleşmesini , eğitim alırken öğrenmesini istiyorsanız mutlaka tanışın derim .

Sevgiler ,
Özge

X