Selülit Aspirini Bir de Böyle Deneyin-Denedim Onayladım :)

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

Slit

back to vegan
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2009
127
0
39
Aslında şu son yıllarda çıkan "Sağlığınız için günde 1 bebe aspirini" tavsiyesine uymaya başlamamla farkettim durumu, selülitlerimden kurtulacağım diye çıkmadım yola. Hali hazırda selülitlerim için birçok krem vs deneyip başarılı olamamış, denemeyi bırakmıştım.

Yaklaşık bir ay önce her gece yatmadan önce 2 bebe aspirini içmeye başladım(200mg). Geçenlerde görmek istemediğim bacaklarımı bakayım ne durumda benim selülitler diye incelememle nasıl büyük bir sevinç yaşadım anlatamam. Çok daha iyi gözüküyor bacaklarım! Bacaklarımda zayıf olmama rağmen, ayakta durduğumda her türlü belli olan selülitler zar zor seçiliyor, kalçamdakiler oldukça iyileşmiş... :lepi:

Biliyorsunuz selülitin kanı inceltici etkisi olduğundan kalp damar hastalıklarında koruyucu olarak tavsiye ediliyor. Selülit de bir dolaşım problemi. Suna Dumankaya'nın selülit tedavisi için önerdiği aspirinli tarifi de biliyorsunuzdur, bu mantıkla hazırlandığını düşünüyorum(deneyip sonuç alamamıştım ben gerçi).

Günde 30 dk bisiklete de biniyorum ve hiç su sevmeyen ben su içmeye başladım. Bunların dışında değişen hiçbir şey yok. Kesinlikle denemelisiniz, bana hak vereceksiniz.

Günde 200 mg aspirini geçmemenizi öneririm, fazlası ters etki yapıyormuş. Bir de benim gibi ince hassas tenliyseniz bir yere çarptığınızda daha kolay morarıyor. Onun dışında sağlığıma da olumlu yönde etki ettiğini düşünüyorum. Özellikle sigara içiyorsanız şiddetle öneriyorum aspirini. Bırakamadık gitti şu mereti de.

Herkese sevgiler opuyorumnanaktan

bebek aspirini iyi fikir olabilir..normal aspirin benim burnumu kanatıyo...

bepantene kremin içinde de aspirin var galiba..bebek aspirini kokuyo dikkat ettiniz mi?..:kedi:

Nemlendirici olarak bepanthene krem kullanıyorum ama hiç dikkat etmemiştim. :]

Normal yetişkin aspirinleri 300 mg, bebe aspirini 100 mg. Her gece 100 mg alsanız sorun yaratacağını sanmıyorum.

yarın gidip alayım..saç için ampul de alıcaktım bunu da alayım güzel kız olayım:):) p

bebek aspirini çok mantıklı ya kan daha sıvı hale geliyo ya hızlı olur kan dolaşımı...

kızlar mrb.ilginç bi yöntem gerçekten ama etkiliyse yaşadık dıyorumm.deneyen varmı acaba baska??

annem de kan sulandırıcı kullanır
gerçekten selilütü yok

asprin kullanmak ülseri ya da gastriti olanlarda zararlı kafanıza göre kullanmayın lütfen!

asprin kullanmak ülseri ya da gastriti olanlarda zararlı kafanıza göre kullanmayın lütfen!

bu şikayetleri olanlar için film kaplı minimum zarar veren asprinler var
kan sulandırıcı kullanan insanların gastrit ve ülserden daha ciddi problemleri var çünkü

kızlar aman dıkkat ben sağlıkçıyım 4 sene unıversıtede bunun eğıtımını aldım lutfen doktora danışmadan aspırın falan almayın önce vucudunuxu tanıyın sonra alın özellıkle söluyorum tamam aspırın kanı cıvıtır fakat cıddı kalp sorunlarına yok açar hastaneye gelen hastalarımızdan bılıorum aman kaş yapayım derken göz çıkarmayın sağlık bu şakaya gelmez hele kı böyle ilaçlarla falan kfanıza göre selulıtlerım gıdecek dıye yapmayın .bol su ve spor sorununuzu çözecektır zaten .

[ı]akıllı olun kızlar allah gÖstermesın anı bı kaza geÇırsenız kanamadan gıdersınız[/ı]

aslında kısaca kurtuluş yolu, spor yapmak ... her yöntem denenirse denensin spor yapmadan olmuyor ne yazık ki!!

bu şikayetleri olanlar için film kaplı minimum zarar veren asprinler var
kan sulandırıcı kullanan insanların gastrit ve ülserden daha ciddi problemleri var çünkü

ne kaplı olduğu önemli değil ki. zaten kana karışıp mideye öyle zarar veriyor.
ayrıca aspirin verilmesi gerekiyorsa bi hastalıkta mide koruyucu da birlikte verilir
kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyorsunuz
ama siz ne dersem kullanıcaksınız zaten
aman selülitleriniz gitsin gerisi önemli değil

bari sizden duyup da kullanmaya kalkışmasın insanlar..

adamın tekı hergun kanserı onlemek ıcın asprın ıcmıs bıgun doktora gıdıyo dıs cektırmeye cekıldıkten sonra kanı durduramıyolar ve adam kan kaybından oluyo...eskı bı haber...bazı ılacları dahılen ve harıcen almak arasında farklar vardır.aspirini erıtıp surmek ve agızdan alıp ıcmek gıbı.bırı dıs mudahale bırı ıc mudahale

Son düzenleme:
her gün kullanım için değil ama, midede değil, bağırsakta emilimi gerçekleşen aspirinler var.

Allah Allah. ben normal asprini bilmem de. bebe asprininin zararlı olabileceğini hiç düşünmemiştim.. araştırmak lazım aslında. selülit derken kurban gitmeyelim. spor,bol su,sebze ağırlıklı yemek falan ilk yapılması gerekenler aslında..

bence doktora danışmadan kullanmayın ben hamilelik öncesinde kan pıohçtedavisinde bebe aspirini içiyordum hergün .. ama doktor tavsiyesiyle ve belli bir sağlık sorunu dolayısıyla..
bir selülitten kurtulayım derken başka sorunlarla karşılaşabilirsiniz

asprin deyip geçmeyin arkadaşlar asprin içip beyin kanamasından giden var mesela bende kan sulanması olduğu için asprin veya içinde fazla kan sulandırıcı bulunan ilaçları içemem selültm geçicek diye dr önermediği sürece içmeyin böyle şeyler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…