Mezeler - Ordövrler AsO dan 'kremalı,soslu,kaşarlı patatez'(resimli)

E

EU2

Ziyaretçi
sadece pişmesine odaklanın ve çıkar çıkmaz afiyetle yiyin=)

fırını açın ısınsın önce..
patatezleri iyice yıkayın ve ortadan ayırmadan yuvarlak şekilde kesin..ne çok ince,nede çok kalın..
kremayı geniş bir kapta çatalla çırpın
sarımsağı bıçakla doğrayın,sütün içine atın karıştırın...
sütü kremaya dökün(süzgeçle dökün,sarımsaklar karışmasın kremaya)
karışıma biraz tuz atın yine karıştırın iyice..sonra patatezleri atın içine ellerinizle karıştırın bi güzel=)elinizin lezzetide geçsin:KK66:
azcık yağladığımız borcama yine azcık tuz atın ve patatezleri boca edin..
fırına verin
fırından almanıza 15-20 dakika kala kaşarları atın üstüne..tekrar fırına verin ve kaşarlar kızarmaya başlayınca alın ve doyasıya yiyin afiyet olsun=)

patatez(7-8 adet)
1 paket krema
1 su bardağı süt
4-5adet sarımsak
tuz
azcık ayçiçek yağ(tepsiyi yağlıcaz)

ben kaşar koymadan yapıyorum kendim yiyiceğim zaman,ama ev ahalisi kaşarlı seviyo..sizde isterseniz kaşarsız yapabilirsiniz..sosu MÜKEMMEL oluyo..sarımsak ve krema süt karışımı leziz..benim special limdir bu tarif..

ayyy canim.eelerine saglik.bunu bende yaparim ve bayilirim.cok nefis .

teşekkür ederim azeri kızıhihoyyyt
az önce yaptım:kedi:denemeni tavsiye ederim tatlımkaydirigubbakcemile5

ayy canımı çektirdin heee bende yapayım ellrine saglık canımmkaydirigubbakcemile2 can bogazdan gelir yin gariicokacimcoook

minel aşkçım,hiç durma koş mutfağa kooşş:eek:can boğazdan gelir tabi ya işte bu:lepi:

hayır tatlım hazır krema..ama evde olmadığı zamanlarda kendim yapıyorumyerimseniben

süt,tereyağ,kaymak,azcık un,miksere at..ama değişiyo yaptığım kremaya göre..bi ara topic açarımzemuszemus

patatese bayılırım,en kısa zamanda deniycem canım saolcokacimcoook

bende çok severim patatez,daha aslında bir sürü kendimce uyduruk tariflerimde var:lepi:teşekkürler minelnecim

valla pek bi güzel görünüyo,bence o uyduruk tariflerinide yaz bi an öncekaydirigubbakcemile5
tarifin için teşekkürler canımvereliniortak

fırınım yok ki yapayım..:çok üzgünüm:..memlekete bir döneyim hemen deneyeceğim...naniknanik

bende kasarlısı veee sarımsaksızını yapıom ve tepsiyi tereyağ ile yağlıom ama beyim hiç vemio bu yemeği zevksiz :eek:lmaz: ben bayılıom zemuszemus
saol yevrimm

asom ben onun yerine seni yesem olurmu hayatımellerine sağlık kızım seninki evlenince iyi kilo alır ya yapıcam bendeŞeniz

1 paket 200 ml olanmı oluyo çiğ krema dimi süt gibi hani

valla pek bi güzel görünüyo,bence o uyduruk tariflerinide yaz bi an öncekaydirigubbakcemile5
tarifin için teşekkürler canımvereliniortak
kaydirigubbakcemile3tamam canım yazarım sen iste yeterkisositososito
fırınım yok ki yapayım..:çok üzgünüm:..memlekete bir döneyim hemen deneyeceğim...naniknanik
dene tabikaydirigubbakcemile5
bende kasarlısı veee sarımsaksızını yapıom ve tepsiyi tereyağ ile yağlıom ama beyim hiç vemio bu yemeği zevksiz :eek:lmaz: ben bayılıom zemuszemus
saol yevrimm
sarımsak ve süt karışımı nası bi lezzet veriyo biliyomusun:1rolleyes:
asom ben onun yerine seni yesem olurmu hayatımellerine sağlık kızım seninki evlenince iyi kilo alır ya yapıcam bendeŞeniz

1 paket 200 ml olanmı oluyo çiğ krema dimi süt gibi hani

:roflol:ye anam istediğin kadar ye beni canın saolsuncokacimcoookkaydirigubbakcemile3
bebişim,çiğ krema pakette hani..küçük süt kutusu görünümünde,yerimseniben
hepinize teşşekkür ederim canlarımŞenizopuyorumnanaktan

cok kolaymis ..ellerine saglik tatlim ..
bende yarin yaparim belki boyle kolay tariflerini bayiliorum..
zemuszemus

:roflol:ye anam istediğin kadar ye beni canın saolsuncokacimcoookkaydirigubbakcemile3
bebişim,çiğ krema pakette hani..küçük süt kutusu görünümünde,yerimseniben
hepinize teşşekkür ederim canlarımŞenizopuyorumnanaktan[/QUOTE]

ok tatlişim anladım bende onu demek istedim işte ŞenizŞenizŞeniz

cok kolaymis ..ellerine saglik tatlim ..
bende yarin yaparim belki boyle kolay tariflerini bayiliorum..
zemuszemus
aynen şirinecimyerimsenibençok basit yapımı vede leziz..pratik tarifleri bende çok seviyorumhihoyyytsaol canımın içiŞeniz

ok tatlişim anladım bende onu demek istedim işte ŞenizŞenizŞeniz
yapar yapmaz yorumlarını bekliyorum:nazar:

X