askolsun kaynanacim

E

Elis

Ziyaretçi
arkadaslar dun kaynanamda yemek yiyecektik aksam yemegi....normalde altida yemek yerler ama esim henuz isten gelmedigi icin eee onu bekliyoruz gitmek icin cocuklar ben haziriz esim gelsin hemen cikicaz 20 dakkalik yol.saat 5 bucuk gibi kaynanam telefon etti ,,daha evdemisinizde ben sofrayi hazirladimda,, bende dedim anne oguz gelsin cikicaz hemen 2.ye gene aynilarini dedi sanki benden bekliyo siz yiyin dememi bende dedim zaten siz yiyin o zaman hic olmaz siz gelin hep beraber yeriz filan demedi tamam dedi kapatti....orda yiyecegiz diyede yemek yapmamistim o sinirle hazir corba yaptim bari cocuklar yesin diye o sirada esimde geldi...anlattim ama genede gittik...tabi yemisler yemek ben yemedim ..esime hazirladim bi tabak o yedi dedim benim canim istemiyo.....yani ne diyim gucume gitti ben olsam oyle yaparmiyim beklerdim bi kac dakka daha ne olacak....siz olsaniz ne yapardiniz....

haklısın ben de üzülürdüm...ben de orada yemezdim...hoş değil ama kırıcı bir davranışta bulunmuş ve anlamalı.

Ayip etmis yani hem yemege davet ediyo, hem misafirden once yiyip kalkiyo,
oyle sey mi olur, hem oglunun isten gelecegi saati bilmiyomu, bekleyebilirdi sonucta
keyfi gecikmemissiniz...

slm sulee ayıp etmiş herzaman yaptıkları şey bu benim eşim 3 kardeş kardeşlerin en küçüğü kaynanam büyük oğluna çok düşkünnn o gelmeden saat kaç olsa yemek yemez ama bize gelincede tansiyonum çıkıyo filan başlar bende siz yiyin anne diyorum ve allahtan burda değiller bide burda olsalar ben deli olurum herhalde benim kaynanamda bu ne yaparsın...

ayip etmis ama.. salla gitsin, buyuk sorunlar olmasinda,bøylesini kafana bile takma

haklısn hemde çok haklısın kırılmakta.ama ben olsam hiç belli etmez yemeğimide yerdim afiyetle tatlısına kadar karnımı tıka basa doyururdum.inan en iyi yöntem bu.böyle yapsaydın asıl hınçlanan o olacaktı.kız beni takmıyor bile diyecekti kendi kendine.bence üzülme ve hiç kimse için kendini üzme.ben hiç takmam.lokmalarımı sindire sindire yerdim.eline sağlık annecim sizi beklettik ama kusura bakmayın istemediğimiz nedenlerden dolayı biliyorsunuz oğlunuz bu saatte eve geliyor.lafımıda vururum yemeğimide yerim vallahi.çok ayıp vallahi yemeğe çağırıyorsan benim bildiğim misafir gelmeden sofra kurulmaz.

Son düzenleme:
eee ben burda dert edilinecek bisey goremedim, acikip yemislerdir ne var bunda

nolcakk düşüncesiz insanlar aynı şeyi biz yapmış olsakk ooooo dmeedikelrini bırakmazlar...

Sanırım sizi misafirden görmemiş yani yabancı olmadığınızı düşünmüş ve yemeklerini sıcakken yemişler...

ama oğullarının işten o saatte geleceğini biliyolar kayınvalidede ona göre sofrayı kursun
bnede acıkmışta yemişler ne var bunda diyemeyeceğim kusura bakmayın yani

3 yıllık evliyim..
Bir defa bile kayınvalidemlerle aynı sofrada oturmadık..Hep bizden önce yemiş oluyorlar..:1shok:
İlk zamanlar aynı şaşkınlığı ben de gösterirdim.. Kendi kendime düşünürdüm.. Neden böyle yapıyorlar ki derdim.. Hiç anlamazdım..fisfisfis
Şimdi artık cevabını buldum,"aile kültürü ve terbiyesi"..yerimseniben
Benim ailemde herkes sofraya beraber oturur,beraber kalkar,aç da olsa,tok da olsa o sofraya oturur.. Kocam da bunu çok yadırgamıştı.. Şimdi o da alıştı ben de alıştım..:smiley-cool:

Aslında bu tür şeyleri takmamak lazım, orası da bizim evimiz sonuçda öyle görüp, açıp dolabı karnını doyurmak lazım, misafirden görmediler seni heralde, ama senide anlıyorum saygı beklerdin ama gerçekten samimiyetten olmuş bence o bakış açısıyla bakmamız gerekiyo, kendime de söylüyorum bu lafları, yanlışa düşüp, kendi moralimizi bozuyoruz bazen, onlar bizi evden görüyolar da ondan.. bak aramış nerdesiniz demiş samimi yani, insan misafiri arayıp öle nerdesiniz demez samimiyetten içini temiz tut öyle görr...

bizdede dün tam tersi oldu

babamlar günü nedeniyle saat 4 civari ailcek yemege ciktik ayipttir soylemesi iskender yedik
kaynanamlarda aksam yemegine bizi bekiyordu
saat 7 gibi oraya gittik
onlar acikmislar tabi hemen yemek hazırladı fln ama biz cok tok oldugumuz icin zar zor yedik sonra cok üzüldüm
hem onlari beklettik hemde az yedik diye
insallah bana darilmamistir :çok üzgünüm:

hem yemeğe davet ediyolar hemde siz gelmeden önce yiyolarrr çok ayıp bişey
evet laaleninde dediği gibi aile kültürü ve terbiyesiinden kaynaklanıyoo...:içelim:
ben çok sinir olurum böyle şeylere çünkü bunu bana yapılan bi saygısızlık olarak görürüm
ben bazı arkadaşlarım gibi hoşgöremicem...
hiç bir insan 20 dk beklemeyle yada 1-2 saat beklemeyle açlıktan ölmezz:kızgın:

takmayın bence dert etmeyin kendinize,
ailelerin kültür ve değer yargıları aynı olmuyor maalesef,
birlik ve beraberlik içinde yemek yemenin tadını bilmiyorsa kayınvalideniz
bu yaştan sonra ona öğretecek değilsiniz...
ona göre sadece karın doyurmak demek ki,
herkes yüreği kadar yaşasın,
Tadınızı bozmayın..

Son düzenleme:
başlığa güldüm ne bileyim beklemiyodum bu tarz terimler.

bende kırılırdım ama siz yiyin demezdim gibimede geliyor.

yemeğe cağırıyorsa ne olursa olsun beklemesi lazım ayıp bişi bence aynı şeyi gelin yapsa of bak gör sen kıyameti ama yememeklede sende ayıp etmişin ben olsam bende oturur yer lafımıda eksik etmezdim

biz belkide sürekli gittiğimiz için artık hepimiz alıştık bu duruma..
kayınvalidem eğer kalabalık olmayacaksak yer yemeğini saat en geç 6da.bizim gitmemiz 7 yi bulur.masa hazır kalır.
biz gidince de önümüze koyar yemeğimizi..
ayn ı şekilde pazar kahvaltılarında da böyleidr.eğer geciktiysek siz başlayın geliyoruz biz deriz.onlar başlarlar.bizde gittiğimizde otururuz hemen..
bence aradaki mesafeyle de ilgili bir durum bu diye düşünüyorum..
bu muameleyi eşimin çekirdek ailesi dışında biri yapsa bende aynı tepkiyi gösterir,yiyemezdim..

Hiç başıma gelmedi o yüzden tahmin bile edemiyorum ama, bir keresinde mantı yapmış, bizde çok geciktik, evi müstakil kapıyı açık bırakmış bende girdim eline tabağı almış içeri giriyordu yemek yiyecekti sanırım ama biz çok geç kalmıştık, kadın iyi sabretmiş, 2 saat beklemiş.
Bende takılmazdım öyle sorunlara herhalde, hem daha iyi oluri kalabalıkta yemek yemeyi sevmem, herkes yesin kalksın biz eşimle yiyelim benim işime glir açıkçası......

X