Askerlikten muaf

Hilal su

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2024
10
2
24
Merhabalar. Bilgisi olanlar yardımcı ola bilir misiniz. Tanıdık biri askerlik yapmamak için kendini hasta göstererek(aklı dengesi bozuk gibi ) askerlikten muaf oldu. Suç oldugunu düşünüyorum. Şikayet olunursa sıkıntı olurmu? Mahkeme süreci falanda oldu gitmedi konu öyle kapandı.

Nasil kendini öyle gosterdi? Zengin bir ailenin oglu mu?
Çürük raporu almak icin sahte belge alan zaten benim görüsümde çürüktür

Merhabalar. Bilgisi olanlar yardımcı ola bilir misiniz. Tanıdık biri askerlik yapmamak için kendini hasta göstererek(aklı dengesi bozuk gibi ) askerlikten muaf oldu. Suç oldugunu düşünüyorum. Şikayet olunursa sıkıntı olurmu? Mahkeme süreci falanda oldu gitmedi konu öyle kapandı.

Askerlikten muaf olmak o kadar basit bir şey değil. Kendini hasta göstererek muaf olması söz konusu olmaz. Hastane geçmişi, kullandığı ilaçlar hepsine bakılıyor. O muaf yazısı geldiyse mutlaka muaf olması için bir neden, bir şey vardır. Zaten artık bedelli askerlik var, muaf olmak için kırk takla atmaya gerek yok kredi çeker bedelli yapardı en kötü.

Kapanmaz o. Muayene etmeden bırakırlar mı adamı. Belki bilmediğiniz birşey vardır bipolar gibi.
Nasıl oldu bilmiyorum. Doktorlar tarafından konusturuldu evde soylediyi içeri girdiğimde kendi normal değilmişim gibi davrandım dedimisi belki inandılar yada bilemiyorum inanmış gibi yapıp başında mi attılar. Mahkeme bitti ona eminim. Şuan bilmek isdediyim şikayet olunursa tekrar muayine mülakat gibi süreç tekrar yasanirmi oldu bitti der kapanirmi?

Nasıl oldu bilmiyorum. Doktorlar tarafından konusturuldu evde soylediyi içeri girdiğimde kendi normal değilmişim gibi davrandım dedimisi belki inandılar yada bilemiyorum inanmış gibi yapıp başında mi attılar. Mahkeme bitti ona eminim. Şuan bilmek isdediyim şikayet olunursa tekrar muayine mülakat gibi süreç tekrar yasanirmi oldu bitti der kapanirmi?

Ya, sağlık raporunu öyle kolay verseler sence bedelli askerlik diye bir şey çıkar mı? Devleti, askerin yetkilisi personeli sence saf küçük çocuk mu?

Ne kadar kötü niyetli bir insansın. İnsanların her şeyini didik didik etmek ne kadar hadsiz ve çirkin bir davranış.

Askerlikten muaf olmak o kadar basit bir şey değil. Kendini hasta göstererek muaf olması söz konusu olmaz. Hastane geçmişi, kullandığı ilaçlar hepsine bakılıyor. O muaf yazısı geldiyse mutlaka muaf olması için bir neden, bir şey vardır. Zaten artık bedelli askerlik var, muaf olmak için kırk takla atmaya gerek yok kredi çeker bedelli yapardı en kötü.

Benim eşimin kalp sorunu var ona rağmen muaf olmadı 1 sene sonra tekrar muayeneye giricek. Yani bana yalan gibi geldi

Ya, sağlık raporunu öyle kolay verseler sence bedelli askerlik diye bir şey çıkar mı? Devleti, askerin yetkilisi personeli sence saf küçük çocuk mu?

Ne kadar kötü niyetli bir insansın. İnsanların her şeyini didik didik etmek ne kadar hadsiz ve çirkin bir davranış.
Kötü niyetliyim? 4 yaşında çocuğu anneden almaya çalışan bi adama karsimi ? Bence böyle durumlarda hak ediyorlar

Birde muafiyet için kendinde doktor seçmiyorsun şans eseri bir doktor geliyor. Sonrasında kurula cikiyorsun. yani içeride adamın olsa bile çok düşük bir ihtimal

Kötü niyetliyim? 4 yaşında çocuğu anneden almaya çalışan bi adama karsimi ? Bence böyle durumlarda hak ediyorlar

birincisi dört yaşındaki çocuğu hiçbir mahkeme annenin kusuru yoksa, babaya velayeti vermez.

İkincisi insanların devletin işi gücü yokmuş gibi, senin bu bilip bilmediğin konuyla ilgili şikayetinle uğraştırmak kötü niyet. Büyük ihtimal zamanında öğrendiğinde ses çıkarmadın, şimdi işine gelen konuyu kullanmaya çalışıyorsun.

bu kisi kim?
oyle kolay oldugunu sanmıyorum. belki bir ozru problemi vae soylemek istemedi.
benim cevremde askere gitmeyen cok fazla erkek var curuk raporu oldugu icin. birinin skolyozu var-disardan asla anlamadim. birinin gözü problemliymis (gozluk bile takmiyor), sevgilim tek bobrekli vs. bir suru neden var askere gitmemek icin. belki onunkisi toplumda onu utandiracak bir seydir paylasmak yerine salak bir bahane bulmustur

İçerde adamı yok zaten
Yok seçenek olarak söyledim yani şikayet etseniz ya gerçekten rapor aldıysa bu defa o kişi size düşman olucak ve devlettende bunun cezası mutlaka olur size karşı yalan beyan diye yani kesin emin olmadan şikayet etmeyin derin

birincisi dört yaşındaki çocuğu hiçbir mahkeme annenin kusuru yoksa, babaya velayeti vermez.

İkincisi insanların devletin işi gücü yokmuş gibi, senin bu bilip bilmediğin konuyla ilgili şikayetinle uğraştırmak kötü niyet. Büyük ihtimal zamanında öğrendiğinde ses çıkarmadın, şimdi işine gelen konuyu kullanmaya çalışıyorsun.
Karşı taraf iftiralarla gelince sende elinde olanı ortaya dönersin. Rabbim yinede yaşatmasin ama olurda başına gelirse o zaman konuşuruz

Oyle kolay kolay alamaz curugu kesin vardir zihinsel bir problemi. Askeriyeye sikayet edeyim pesinde kosmak yerine velayet davasinda kullanin. “Bakin bu adamin akli dengesi yerinde degil askere de almadilar, cocugu yatili almasin” gibi mesela avukatinuza danisin.

X