Aşısız kedi hamilelik

papatyagibi0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2024
23
3
Kızlar selam,
Napacağımı bilmiyorum.
Ailemin bir kedisi var.
Kediden parazit geçebiliyormuş sanırım.
Bir zararı olur mu

Son düzenleme:
Kedi paraziti insana geçtiğini ilk defa duydum gerçekten o kadar sokak kedisi bakarım ki halen var evimde bahçemde bir şey olacağını düşünmüyorum ense damlası dediği gibi arkadaşın alabilirsiniz 600 700 TL bir şey hem iç hemde dış olanından enseden kedinin ulaşamayacağı yere sürün hem içe hemde dışa etki eder vegerinerlerde var parazit ona zarar kilo alamaz hastalanır artı karmasi da yoktur hastalıklara acik halde

Kedi köpek mikrobu hayvan dışkısı ile bulasıyor. Ama tabiki önleminizi alın siz asılarını yaptırın. Bu sürecte kumunu siz değiştirmeyin

Kedi parazitinin size geçmesini istemiyorsanız kuma yaptığı boku avuçlayıp yalamayın

kedi poposunu, sonra da tüylerini yalayarak da virüsleri taşıyabiliyor arkadaslar. ense damlaları var onları kullanın bize veterinerim onlardan verdi. 2 ayda bir kullanıyoruz. ekstra olarak hamile kaldığımda kedime toxoplasma, bana da torch testi yapıldı.(kedimin tüm aşıları tam. mama dışında bir şey yemiyor ve dışarı çıkmıyor buna rağmen veteriner düsük ihtimal de olsa test yapalım dedi) kedimin testi negatif çıktı. bende de bakılan tüm virüslere pozitif koruma çıktı. yani risk yok. ama eğer virüs var ve gebeyken size bulaşırsa çok ciddi sonucları var. babanız da kediye neden aşı yaptırmak istemiyor anlamadım. kedinin sağlığını da cok etkiliyor bu durum.

Toksoplazma için endişeleniyorsunuz sanırım. İç dış parazit maalesef toksoplazma için etkili değilmiş geçenlerde bununla ilgili bi makale okumuştum. Ben de aşıları tam diye rahattım ama okuyunca çok üzüldüm. Dışkısına maruz kalmayın ve ne olur ne olmaz sevdikten sonra ellerinizi yıkayın. Bir de unutmayın ki toksoplazma sadece kediden geçmez. Çiğ et, yıkanmamış meyve sebze vs bunlardan da bulaşır. Hijyene ekstra dikkat ederseniz inşallah maruz kalmadan atlatırsınız.

Yiyeceğiniz yeşilliklerden iyi yıkanmadığı sürece toxoplasmanın size bulaşma riski daha çok fakat kediden size bulaşma olasılığı daha düşük.
Gebelikte zaten toxoplasma testi yapılıyor antikorunuzada ayrıca bakılıyor.
Çiğ et salam falan demişsiniz kedinin poposunu yalamadığınız, kakasını avuçlayıp ellerinizi yalamadığınız sürece iç parazitin size bulaşma olasılığı yok.
Salam konusunda birşey diyemem fakat çiğ beslemesi konusunda babanızı tebrik ederim, bende oğlanları barf ve raw beslerim tek bir gün tenya, kurtçuk görmedim
Nasıl kalacağınızı sormuşsunuz babanızın evinde yatak döşek mutlaka vardır bunları kullanarak kalabilirsiniz babanızda...

Tabii düzenli asi yapilmasi lazım hem hayvanın hemde sizin için ama bu zamana kadar çok kedi baktım coook da tedavi ettirdim şükür bir şey olmadı en son ki baktığım kedi ileri derecede paraziti ve mantarı vardı 2 ay boyunca popoya kremler sürdük şuruplar en son rahimde de sikinti vardı ameliyatla aldılar şükür iyi yani belki rabbim korudu ama 35 yaşındayım şükür daha bir kediden bir hastalık kapmadim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…