Asiri uyku ve tembellik

iola

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2008
68
0
37
meltem hanım ben 21 yasındayım ve yasımla hıc bagdasmayan bır tembellık ve uyku sorunum var.gunde 12-14 saat uyuyorum uyanmak ıcın sebep bulamıyorum ya da uyandıgımda yapacagım seylerı uykuya tercıh edıyorum uyandıktan sonra da tembel bır sekılde butun gunu oturarak gecırıyorum.cok cok keyıf aldıgım bır sey olmadıkca ayakta bıle zor duruyorum ders calısacak konsantrasyonum da olmuyor.acaba bır saglık kontrolune ıhtıyacım olabılır mı yoksa psıkolojık mı

aynı sorun bendede var 33 yaşındayım sürekli uyku hali gözümü açamıyorum eğer işe gitmicek olsam bütün gün gece uyurum sabah yataktan zor kalkıyorum birde sanki çabuk sabah olmuşta uykumu alamamışım gibi sinirli kalkıyorum canım hiç bir şey yapmak istemiyor bütün gün aptal gibi dolaşıyorum resmen ayakta uyuyorum sanırım psikolojik bu tür durumlar

aynı sorun bendede var ama şöyle gece sabaha kadar uyumuyorum gündüzde uyyarak geçiriyorum ev işlerim aksadı artık

benimde sorunum aynı yaa...21 yaşındayım ve sabah 7 ye kadar pc başında oturuyorum bazen tv izliorum,gerekmedikçe yerimden kıpırdamıyorum,sürekli bi tembellik halii....ve akşam 5-6 gibi kalkıyorum yine aynı şekilde devam..ve ben bu durumdan artık çok sıkıldım herşeyimi bir sonraki güne erteliorum ve hiç bişi yapmıyoruumm,çok tembel oldum ben yaa:bbo::bbo:

ya bendede aynı sorunlar var sabah 9 gibi yatıyorum akşam 5-6 da kalkıyorum kendimi düzene sokmak için hiç uyumuyorum mesela bütün gün ki erken yatiyim diye yoq kesinlikle uyuyamıyorum iyice kötü oluyorum bu kezde ya :1shok:kafamçokkarıştıbu nasl düzene girer nasl kurtuluruz bilen birileri vardır mutlaka bi yol gösterin çok kötü bişey ev işi bilmemne akşama kalıyo hiçbiryere gidemiyorum gündüzü yaşamak istiyorum artk ama olmuyo ne yapcaz yaa???

Sevgili Dostlar, hepinizin belli ki düzensiz bir yaşamı var. Gördüğüm kadarı ile hiçbiriniz çalışmıyorsunuz. Hepiniz düzenli bir hayata geçip gün içinde kendinizi yorarsanız, akşamları yorgun düşer ve uyursunuz. Her sabah belirli bir saate saat kurun. Her sabah o saatte uyanın ve gününüzü bedensel aktivitenin de yer aldığı bir şekilde yorularak dolu geçirin. Akşam da belirli bir saatte odanıza çekilin. 3 hafta boyunca düzenli bir şekilde bu kurallara uyduğunuzda, şikayetiniz geçecektir.
Sağıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
www.onlineterapist.com

çok denedim bu sölediklerinizi ama olmuyo malesef.zaten uyuyamadığım zaman temizlik yapıyorum hiç durmadan ama gelmiyo uykum malesef dediğiniz gibi saatte kuruyorum ama kesinlikle uyanamıyorum saati duymuyorum bile

ben çalışıyorum hemde 12 saat üstelik gecede uyuyorum benim derdim tüm gün uyumak istemek yani işyerinde bile uyukluyorum sanki gece uyumamış gibi eve geliyorum hemen yattığım halde sabah snki uykumu alamamışım gibi kalkıyorum

Belenay, sizin de bir uyku bozukluğunuz var. Çalışıyor olmanıza rağmen, gece uyumanıza rağmen gündüz halen uyumak istiyorsanız, sizin de uyku bozukluıkları konusunda uzmanlaşmış bir meslektaşıma başvurmanız lazım.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
www.onlineterapist.com

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…