Aşırı cilt yağlanması nolur yardım edin

lioness88

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2024
3
0
36
36 yaşındayım.cildim hep yağlıydı ama son zamanlarda aşırı yağlanma var bıktım gözeneklerim çok açık utanıyorum insanlar baktıkça.makyajım resmen kusuyor.pko var doğum kontrol hapı kullanıyorum ama faydası yok cilde.son zamanlarda alnımda isilik gibi şeyler çıktı yağdan.bu duruma çare bulan var mı

36 yaşındayım.cildim hep yağlıydı ama son zamanlarda aşırı yağlanma var bıktım gözeneklerim çok açık utanıyorum insanlar baktıkça.makyajım resmen kusuyor.pko var doğum kontrol hapı kullanıyorum ama faydası yok cilde.son zamanlarda alnımda isilik gibi şeyler çıktı yağdan.bu duruma çare bulan var mı
Eşimde aynı durumundan muzdaripti geçen yıl (yaş 35) cildiyeye gitti. Hap verdi ama eşimde karaciğer yağlanması ve kolesterol olduğu için uzun kullanmadı. 3 ay belki zor kullandı ona rağmen şu an cildi bebek cildi gibi. Yani maskeler temizleme ürünleri yeterli olmuyor. Sizde cildiyeye gidin. Bu arada benim eşimde sivilce de vardı özellikle şakaklarında başka ama aşırı yağlı bir ciltti

Eşimde aynı durumundan muzdaripti geçen yıl (yaş 35) cildiyeye gitti. Hap verdi ama eşimde karaciğer yağlanması ve kolesterol olduğu için uzun kullanmadı. 3 ay belki zor kullandı ona rağmen şu an cildi bebek cildi gibi. Yani maskeler temizleme ürünleri yeterli olmuyor. Sizde cildiyeye gidin. Bu arada benim eşimde sivilce de vardı özellikle şakaklarında başka ama aşırı yağlı bir ciltti
Eşinizde gözenek problemi var mıydı peki onada iyi geldi mi ilaç

ayda bir uygun cilt bakımı + cildinize uygun ürünleri kullanmak.

bende de pcos var. cildim yağlı ama dikkat ettiğim sürece sorun yaşamıyorum. ama bir gün rutini uygulamadım mesela dün hemen burnumun ucunda sivilce çıkmış 😩

Kullandığınız ürünleri yazabilir misiniz rica etsem.
la roch’un yüz yıkama jelini kullanıyorum mavi olan. the purest solutions’un kırmızı enzim peelingi var onu kullanıyorum ama haftada bir sadece. enzim peeling yaptığım günler la roch’un cica kremini sürüyorum uyumadan önce. günlük nemlendirici olatak da vichy ya da cream&co’nun nemlendiricisini kullanıyorum.

bu cica krem ciltte oluşan kızarıklıklara, aktif sivilcelere de çok iyi geliyor bu arada. ama sürekli değil, haftada 2-3 en fazla kullanılması öneriliyor yağlı ciltlerde. zaten la roch’un tüm ürünleri termal su ile üretiliyor. yani cildi yormadan yağdan temizliyor -ya da öyle bir vaadi var en azından 😂 ben bunları kullanıyorum bir de dediğim gibi ayda bir cilt bakımına gidiyordum ama hamile olduğum için en son nisan ayında gidebildim. ona rağmen cildimde ufak tefek hormonlara bağlı sivilceler çıktı ama 2-3 güne gittiler. ilaç da kullanıyorsunuz zaten o da içten destekler büyük ihtimalle.

X