Aşırı bulantı ve kusma :(

Geçen günde dediğim gibi bizim ki kadar uzun süreceğini sanmıyorum çünkü benim ki normal bir kusma hali değildi aşırı aşırıydı 17 haftaya giriyorum yeni yeni ağzımdan birşeyler geçiyor düşün bulantı hala var kusma yine öyle ama şükür eskiye nazaran çok fazla azaldı senin bi iki haftaya kadar geçer korkma yeterki yemeğe devam et tuzlu olan şeyleri dene mesela bastırsın vw zencefil al azıcık kes kaynatıp limonla iç çay niyetine acayip iyi geliyor mideye bastırıyor bulantıyı senin aşırı olmadığı için kesin geçirir zencefil hiç bir zararı yok istersen doktorunu da sor oda iç der zaten hem ilaç almamış olursun hem rahatlamış olur

Canm benm inşallah.Siz ne kadar güçlüsünüz.Fazlası dayanlr gibi değil.Ben oğluma hamileyken de 4 aydan sonra artk eski günlerime dönmüştüm hatta o zaman hamlelgmn ilk 4 aynda kusmama ragmen 5-6 kilo almstm çünkü hem yiyodum hem cikaryodum.simdikinde istahm hic yok ve bastan 3-4 kilo verdm bu daha zor geciyo ama 4 aydan sonra bitecek diye düşünüyorum hep.

çok geçmiş olsun sanada cnım inşh çabuk atlatrsın

Benim burda kimsem olmadığı için ne yaparsam kendim yapmam gerek yalnızlık bu anlamda zor sana afiyet olsun bol bol ye 2 ayın tadını çıkar hak ettik biz rabbim nazarlardan korusun bizi

yalnızlık kötü hakkaten şükür bu halimize inşh daha iyi olucaz

Valla ben bazen hep böyle kalacam diyordum inancım çok azalmıştı düzelmek için çünkü kendimi odaya kapatıp saatlerce boş duvara bakıyordum ne tv ne telefon hiç birşey yapmak gelmiyordu hatta bi ara psikoloğa gitmeyi düşündüm o derece psikolojim bozulmuştu yeni yeni insan içine çıkmaya başladım beni arayan herkes benim 9 ay sürdü diyip benim moralimi daha fazla bozuyordu ben de salmıştım artık bu bir hastalık değil bu dünyanın en güzel mucizesinin varlığıyla oluşan geçici birşey Allah’ım hasta olup yatakta kalan insanlara yardım etsin şifa versin bize de bebeğimize bakma gücü

Valla cinsiyet umrumda bile değil yeter ki sağlıklı olsun bu yavrular çektiğimize değsin kız da erkek te baş göz üstüne sen ikili testi filan yaptın mı

kesinlikle öyle ikiside can ♡
Yaptm 13. haftada şükür temiz çıktı sen yaptn mı

Kızlar kasıklariniz ağrıyorsa ya rahim genişliyor diyedir.ya da bir idrar testi yaptırın bir idrar yolu enfeksiyonu olabilir.benimde aynı haftalarda olmuştu idrarda bakteri lökosit çıktı. Şimdi antibiyotik alıyorum ihmal etmeyin

Valla kusmalar öyle aşırı olunca kendimizi unuttuk bir yer iyileşsin derken geri kalanı ihmal ettim dediğin gibi ihmal etmemek gerek saol

Kasık ağrısı bende de oluyor sanırım rahim büyüyor diye ben de sarı akıntı başladı onu doktora sormayı unuttum kabızlıkta çok şurup kullanıyorum arada mecburen
Ya dündendir yine kusmaya başladım gündüz birşeyler yemiştim gece yarısına kadar birşey yiyemedim şiş hissediyordum kendimi gece kustum kaç defa ilginç olan midem boştu ve sanki boğazıma kadar doluydu gibi şişmişti sabah uyandım yine şiş ve yine kustum bu nedir ya yine mi başladı yoksa

Korkarım sende benim gibi olmuşsun ben de öyle oldum Dr gittiğimde idrar testi yaptı çok miktarda bakteri ve lökosit çıktı monurol verdi fayda etmedi 5gundur antibiyotik içiyorum çok şükür bulantılar geçti. Bende kasık ağrısından başka belirti vermedi çok hafif bir yanma vardi

Hatırladığım kadarıyla en son idrar yaptırdığım da bakteri çok fazlaydı ama oda susuzluktan idrar yolu enfeksiyonun en iyi tedavisi bol sıvı alımıdır ilerlemişse seninki gibi antibiyotik kullanımı şart işin kötü yanı benim kusmalarım bitmedi dün geceden beridir 10 defa kustum yine ilaç içecek durumda değilim isyan etmiyorum ama gerçekten tükendim 3 ay olacak böyle olalı düzeldi dedim iki gün sonra yine tam hız devam doğana kadar böyle olacak belli

Gizemtkdmr cnm ihmal etme dr.a git hemen
Benm ara ara kasık ağrım olup geçiyo bebeğin hareketlerinide hissediyorum sanırım rahim büyüyor şeffaf akıntım var biraz. Kusmalarım haftada 1e düştü bulantılar var ama iyice hafifledi ilaçta içiyorum belkide o tutuyo çok şükür hayata dönmüş gibiyim.. Darısı sana inşh biter bi an önce

Aslında iyiydim ne olduysa birden yine başladı ya bitti diyorum iki gün sonra tekrar artık bulandım hiç birşey yapamıyorum durum böyle olunca evden çıkmıyorum inş darısı başıma ama Benimki anlaşılan öyle kolay geçmeyecek çok belli ben kendimi hazırlasam iyi olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…