aşılamaya başlamalımıyım?

sadolin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
142
0
42
merhaba hocam,
ben 2.5 senedir evliyim ve yaklasık 1 senedir korunmuyoruz.biz korunmayı bıraktığımız ilk aylardan sonra adetimde düzensizlikler oluştu doktora gittim folikilistik kist oluştuğunu söyledi doğum kontrol hapı ile kisti yok etti.bir kaç ay sonra gene düzensizlikler oldu tekrar doğum kontrolu hapı verdi ve adetim düzene girdi her ay yumurtlama takibi yapıldı yumurtlama olmasına rağmen gebelik oluşmadı en son ay çatlatma iğneside vuruldum fakat yine olmadı.bu arada eşimin sperm kontrolleri yapıldı onda bir sorun olmadığı söylendi.şimdi doktorum aşılmaya geçmemi istedi sebebi bilinmeyen infertite dedi.fakat benim rahim filmim çekilmedi yada laparoskopi falan istemedi.tüplerimde bir sorun varsa aşılama tutarmı öncelikle buna bakması gerekmezmiydi? şimdi ben beklemedeyim bu 2. ayım ne yapacağımı bilmiyorum aşılmaya başlamalımıyım sizce yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba sadolin;

Yumurtlama tedavisi ya da aşılama tedavisi uygulamalarının başarılı sonuçlanabilmesi için, sizin yumurta üretiyor olduğunuzdan, tüplerinizin açık olduğundan ve eşinizin Kruger kriterlerine göre sperm sayı-hareket ve morfolojisinin (üçünün birden) normal ya da normale çok yakın olduğundan emin olmalıyız. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…