aşılama ve tüp bebek

seldafid

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
803
0
merhaba doktor bey;
Ben 32 yaşındayım.
2007 mart ayında dış gebelik ameliyatı oldum. Laparoskopi yapıldı. Ameliyattan sonra 6 ay korunduk 2. altı ayın sonunda hamile kaldım. Kanama şikayeti ile doktora gittim Progestan kullandım 3 hafta dinlendim. Ama maalesef 7 haftalıkken kalp atışının durması nedeniyle Nisan 2008 de kürtaj yapıldı. Sonra 3 ay yine korunduk. Ağustos Eylül aylarındaki denemelere rağmen hamile kalamadım. ekim ayında doktorumu değiştirdim. Yeni doktorum 1,5 cm büyüklüğünde bir çikolata kistim oldunu söyledi.Klomen hapı ve pregnly iğnesi verdi ve üç ay kullanacağımızı söyledi. .Ekim Kasım ve Aralık aylarında ilaç+ iğne tedavisi uygulandı fakat sonuç alamadık. Eşimin sperm testinin sonuçları iyi çıktı. Benden de rahim içi filmi istendi. Onun sonuçları da iyi. Herhangi bir tıkanıklık yok.
Bundan sonraki aşama aşılama olabilir deniyor. Ancak şansımız %20-25 civarında diye biliyorum.
Benim durumumda aşılama yerine direkt tüp bebek uygulaması yaptırmak ne derece doğru olur.Bana önerebileceğiniz farklı birşey olabilir mi?

İyi çalışmalar,

X