Aşılama için bana yardım edin

Merhaba, ben özel hastanede yaptırdım. Yapan Dr, devletten özele geçen iyi biri. Başka seçenek yok çünkü Neyse
Reglin 3. günü famera diye bi ilaca başlatıyor. (Letu diye bi ilaç da vardı sanki muadil olarak.)
Dozunu ve saatini dr söyler. Genelde 5 gün kullandırıp sonra alttan ultrason ile muayene eder ara ara. Yumurta büyümüş ve istenilen ölçüye gelmiş mi diye. 1 tane yumurta yeterliymiş ama dr dan dr a değişiyor bu sayı.
Yumurta büyüyünce bu da yumurtlama gününe yakın tarih oluyor genelde.E2 hormonuna bakıyor (yumurta büyüdü ama içi dolu mu diye)

Sonra verdiği saatte çatlatma iğnesi vurdurun diyor. 36 saat sonra da aşılama yapılır. Aşılama yapılmadan 3 saat önce eşin gidip sperm veriyor anlık. Bekletme yok.
Aşılamada bize spektrum denilen bi alet takıyor. (Benim canımı çok acıtıyor. Acı eşiğim düşük)
Eşinin verdiği spermi yıkayıp işlem yapılma haline getiriyor labaratuvar. Dr da 3-4 dk lık işlemle yerleştiriyor rahme spermi. 15 dk kadar olduğun yerde yatıp sonra hayatına devam ediyorsun.
Ama genel olarak ağır iş yapmayıp dinlenerek geçir bu süreyi nolur nolmaz.
Başka Dr lar aşılamadan sonra ilaç veriyormuş. Bana hiç verilmedi.
Polikistik over var sende demişti dr.
Senin Dr sana göre bi harita çizer. İlaçlar değişir belki ama yöntem genel olarak böyle. 2 kere yaşadım ve 2. Nin sonucunu bu cumartesi alıcam inşallah Şimdiden geçmiş olsun, Rabbim hayırlısıyla versin sana da Bana da . Hakeden herkese

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…