asıl sorun

Merhaba İxsir
İnfertilite tedavisinde anne ve baba adaylarının detaylı bir incelemeden geçmesi, hangi yöntemin seçilmesi gerektiğini belirlemek için son derece önemlidir. Bahsettiğiniz 24 saat canlılık testi, sperm yeteneği hakkında bilgi veren incelemelerden sadece birisidir. Bu test sonucu zayıf çıkan spermlerde zaman zaman anti-sperm antikorları da görülmektedir. Bu da spermlerin zaman içerisinde hareketliliklerini kaybetmelerine neden olmaktadır.

Bununla beraber, klasik tüp bebek yönteminde başarıyı etkileyen çok sayıda faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin hepsi incelense ve normal bulunsa dahi halen %5 oranında bir döllenme olmama ihtimali bulunmaktadır. Bu nedenle günümüzde birçok tüp bebek merkezi, mikroenjeksiyon tedavisini daha yoğun kullanmaya başlamışlardır.

Sizin de durumunuz göz önüne alınırsa, tekrar tedavi almayı düşünüyorsanız mikroenjeksiyon uygulanması yerinde olacaktır.

Dr.Kerem Dirican
Maya Tüp Bebek Merkezi

ilginiz ve yardımınız için çook teşekkür edrim .......calışmalarınızda başarılar dilerim....nice insanlara umut oluyorsunuz:hooray:

i.gunler 22yasındayım ve esımdekı varıkosel nedenıyle sperm azlıgı ıle tup bebek yaptırmaya karar verdı drmuz 14yumurta topandı 7sı dollenıp 3 embırıyo transfer edıldı ve transfer ıslemınde sonra 3saatlık evıme yolculuk ettım sımdı 6cı gun olmasına ragmen adet belırtılerım seyr edıo acaba teste baktırsam sonuc cıkarmı yolculugun etkısı olurmu tskler

Merhaba duygu_22,

Sonuç yanıltıcı olabilir, size önerim, istirahat halinde ve ilaçlarınızı düzenli alacak biçimde sonucu beklemenizdir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

iyi günler doktor bey benim eşim 3 yaşından beri böbrek rahatsızı ve rahatsızlıgı atak yaptıkca ilaç kullanıyor senelerdir kullandıgı ilaçlar sipermlerini etkilemişmidir veya etkiliyebilirmi 6 aydır korunmuyoruz

Merhaba mitharas,

Hangi ilaçlar olduğunu şu an net olarak bilemiyorum, ancak uzun süreli ilaç kullanımlarında gördüğümüz gibi spermlerin etkilenmiş olma ihtimali var. Size önerim, etkilenmenin varlığını, varsa da boyutunu en doğru olarak öğrenebilmemiz için, eşinizin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında sperm sayı, hareket ve morfolojisinin Kruger kriterlerine göre incelenmesini sağlayınız.

Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

cevabınız için çok teşekkürler doktor bey
benim bir arkadaşımda çift rahim var yeni ögrendi bir aydır klomen kullanıyor 9 aydır korunmuyor çift rahimli oluşu hamile kalması için bir sakınca yaratırmı

X