Artık telefon görüşmeleri ucuz peki memnunmusunuz?

meduze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2009
201
0
Arkadaşlar,ilk başlarda bunlardan bu kadar ucuzluktan memnun oluyoruz peki bu konuşmalara minumum para ödemeleri bize ne kadar uzağı yakında etse bizlere, ben açıkcası sıkıldım.ınsanın bazı şeylerden kaçması olanaksız artık.Mesela çoğu evli arkadaşlarımız eşlerimizin ailelerinden uzakta durmaya çalışıyor bende dahil olmak üzere....:dilcikar: Ne kadar onlardan uzakta olsak başka şehirlerdede çalışıyorda olsak bu konuşmalar bizleri geriyor,her gün eşlerimizle bizler konuşacak bir şey bulamıyoruz peki aileleri hergün hergün ne buluyorlar evlatlarını arayarak anlamıyorum.Bizimde kaçar bir yönümüz yok bizleride arıyorlar ve her şeyde bir yorum ve bize bir can sıkıntısı.Gerçekten keşke bazen diyorum, eskilerde yaşasaydım uzak şehir de sene 1 defa görseydik diye bu zamandayım biz ne kadar uzakta da olsak gerçekten hergün evimizin içindeler sıkıldım.PEKı SıZLERDEDE BU MUHABBETLER YETTı ARTIK DEDıĞıNıZ OLUYORMU?kafamçokkarıştıArkadaşlar benim anlatmak istediğimi anlamadınız galiba,yada ben anlatamadım.Öyle oluyorki bazen ben kimseyle konuşmak istemiyorum işin stresinden yada iş yerinde bir şey oluyor canım sıkılıyor mesela annem arayınca anneme canım sıkkın anne daha sonra görüşürüz diyorum kapatıyorum ama eşimin ailesi arayınca diyemiyorum ee yarım sasat 1 saat konuşuyorlar e haliyle bende durgun olsam oda sorun ee neymiş ben konuşmak istemiyormuşum soğuk konuşuyormuşum falan.Kötü tarafı burada yorgunda olsak canımız da sıkkın olsa yapacak bir şey yok yine suçlu biziz konuşacazda konuşacaz isteksiz konuşuncada hepsi bir yerden gelin bizi istemiyor.Aslında beni bitiren bu telefon görüşmeleri.ANLADINIZ UMARIM Eşimlede zaten görüşemiyoruz desem yeridir ikimizde yoğun çalışıyoruz bazen sabaha kadar işimizdeyiz evdede olunca eşimle ben muhabbet edemeden telefon da telefon tek tek neredeyse aile fertleri yarımsaat arayla arayıp konuşurlar eşimle, benle ama bana baygınlık geldi yaaaaaa.Kulağımızda telefon artık kulaklarım yanıyor telefon ısınıyor ve her gün ne yaptık ne ettik konuşmaları sıkıldımmmm.Arkadaşlar tamam sizlere garip gelmiş ama sizler telefonda konuşmayı seviyor olabilirsiniz ama ben sevmiyorum.Memur olmadan önce 1 sene büyük firmada yönetici asistanlığı yaptım ve oradaki telefon trafiğinden herkesi idare etmekten saçlarıma beyaz düşmüştü ve yaşımda 19 du düşünün.Eşim onları 3 5 günde aramaya çalışıyor ama hep onlar arıyor.bıktııımmmmmmm......

Son düzenleme:
bende annemden ayrı şehirde oturuyorum hergün muhakkak konuşuruz.aslında ne kadar doğru böyle çok aramak hem sağlık açısından bilemiyorum.eğer bir gün aramazsam hatta arama saatini biraz geçirirsem annem evham yapıp merak eder.aslına bakarsan hergünde aynı şeyleri konuşuruz.nasılsın iyimisin,çocuk nasıl,eşin nasıl vs.bazen bende sıkılıyorum ama annem bu konuda çok hassas.ben bir gün senin sesini duymasam hasta olurum diyor bende kıyamıyorum.bir kere denedim anne gün aşırı konuşalım dedim başladı ağlamaya seni rahatsız mı ediyorum sesini bile çokmu görüyosun bana diye.sonra aynen devam.diğer ablam abilerimle arada konuşuruz en çok amnnemle.

Niye aynı teknoloji ve ucuzuk sizi annelerinize de yakın kılmıyor mu??
Ne güzel annecimle hergün konuşabiliyorum, istediğim an sesini duyabiliyorum...
Bunun için önceden 60-70 lira fatura ödemem gerekirdi, artık 20 liraya istediğim herkesle istediğim kadar konuşabiliyorum...
Eşimin ailesi mi??
Zaten mekan olarak bana yakınlar aramızda 20dklık yl var... Yani telefon benim ailemle iletişimimi kolaylaştırdığı için ben çok memnunum....
Uzakta olan sizin aileniz olsaydı, hergün arayı sesinizi duymak isteyen sizin aileniz olsaydı, aynı yorumu yapmazdınız bence... Haksızlık ediyorsunuz....
ınsanlar sizi seviyore ve önemsiyor olmasalar zaten aramazlardı....

Annemi o kdar seviyorumki o benim canım ve onun olmadığını düşünmek bile beni çıldırtır.Ben anneme çok ama çok bağlıyım o benim hayatta ilk aşkım.Ama annemi canımdanda çok sevsem her gün görüşmem çünkü konuşacak bir şey yok ve ne kadar ana kuzusu olsamda ve annemim tek evladı ben olsamda birbirimize bağlı olsak bile erkek anneleri kadar abartmıyoruz.a.s

Arkadaşlar,ilk başlarda bunlardan bu kadar ucuzluktan memnun oluyoruz peki bu konuşmalara minumum para ödemeleri bize ne kadar uzağı yakında etse bizlere, ben açıkcası sıkıldım.İnsanın bazı şeylerden kaçması olanaksız artık.Mesela çoğu evli arkadaşlarımız eşlerimizin ailelerinden uzakta durmaya çalışıyor bende dahil olmak üzere....:dilcikar: Ne kadar onlardan uzakta olsak başka şehirlerdede çalışıyorda olsak bu konuşmalar bizleri geriyor,her gün eşlerimizle bizler konuşacak bir şey bulamıyoruz peki aileleri hergün hergün ne buluyorlar evlatlarını arayarak anlamıyorum.Bizimde kaçar bir yönümüz yok bizleride arıyorlar ve her şeyde bir yorum ve bize bir can sıkıntısı.Gerçekten keşke bazen diyorum, eskilerde yaşasaydım uzak şehir de sene 1 defa görseydik diye bu zamandayım biz ne kadar uzakta da olsak gerçekten hergün evimizin içindeler sıkıldım.PEKİ SİZLERDEDE BU MUHABBETLER YETTİ ARTIK DEDİĞİNİZ OLUYORMU?kafamçokkarıştı

o zaman sizde pahalı bir tarifeye geçip konuşmalarını engelleyin. :1closedeyes:

yani kusura bakmayın ama ben böyle bir sıkıntı da hiç görmemiştim.
telefon ucuzladı bundan şikayetçiyim, çünkü eşim ailesiyle hergün telefonda konuşuyor.

bu size garip geliyo ya..
siz daha da ilginç bir şey söyliyim o zaman..
annemle aynı şehirdeyiz ve her akşam mutlaka konuşuyoruz.
telefon değil ucuzlamak istediği kadar zamlansın bundan vazgeçmem.
buna tavır yapan kocam da olsa her şekilde karşısında dururum..şakkıdı

yani bence bazen neye yetti diyeceğimizi şaşırıyor gibiyiz..:nazar:

bende annemle hergün mutlak 4 yada daha fazla konuşurum...hattımız ücretsiz...ismini yazmayımda hani polisler..doktorlar..vs.. 3-4 hat alıp ücretsiz konuşuyorlarya bizimkide ondan..benim,annemin,ablamın,eşimin ve abimin hattı var...sınırsız konuşuyoruz..güzel oluyor ama ..sıkılınca hemen annemi arıyorum saatlerce konuşuyoruz..bu arada annemle aramda 1 sokak mesafe var...:)))))) bazen herkezi bağlıyorum..konferans..
yani ben hiç sıkılmadım..iyide oluyor..eşimin ailesindede olsaydı sanırım dert etmezdim..

ben mennunum ailemden uzaktayım farklı sehırlerdeyız mafoldumben

annemle teyzemlerle dayımla ananemle babamla özelikle babamla cok sık her gun konusurm dert ortagım benım mafoldumben

allah razı olsun kampanyalardan mafoldumben

eşim ın ailesi ıle görüşmesı benı ılgılendırmıyo banane naparlarsa yapsınlar :1closedeyes:

bu konu ucuz konuşma amacını aşıp eşinizin ailesiyle konuşma sorununa kaymış biraz ..
telefonla konuşmaktan nefret ediyorum ben.. mecburiyetten taşıyoruz cep tel..ucuz - pahalı farketmedi benim için benim cep tel faturam 150 tl den aşağı düşmedi..
şirket dışında olduğumda cepten arama yapmak durumunda kalıyorum işlerimi halledebilmek için ..
herneyse..
benim takıldığım neden eşinizin ailesi ile konuşması sizi bu kadar sıkıyor?
ağaç kovuğundan çıkadı ya bu insan , annesi..babası onlar..
hergün konuşmalarında ne sakınca var ?
sizinde ilerde oğlunuz olur , sizin gelininizde aynı şeyi size yaşatır ..allahın adaleti budur..
ayrıca bir çok evli arkadaş gibi demişsiniz , evli değlim ..evli çok arkadaşım var..
hiç birinin böyle bir düşüncesi yok..
eşinin ailesi ile hergün konuşması onları rahatsız etmiyor..

X