Artık soğudum

korunmaya devam et ve cocuk yapmayacagini daha cok genc oldugunuzu kendini gelistirmek istedigini söyle . okumak istiyorsan üniversite sinavlarina hazirlan yada hayalinde bir meslek varsa meslek egitimine yönel. illa bir yerlerden diploman olmasi gerekmiyor . ciraktan baslayabilceginiz bir sürü meslek grubu var. bunlari da istemiyorsaniz oldugunuz yerde ki halk egitim merkezlerini ziyaret et. eminim o yasinin verdigi enerjiyle yapabilcegin , yapmak isteyebilcegin bir sürü secenek bulursun , bagimsizligini kazanmaya calistigini görecek olan kocan da kendine ceki düzen vermeye baslar eger deger veriyorsa , yani her durumda kazancli cikarsin . baktin 3-5 yilda hic bir yere gelemiyorsunuz , meslek edindigin icinde kendine güvenin olur. hersey iyi olsun senin icin .
Öyle dicem gerçekten bende bişeyler yapmak istiyorum en azından küçük bişey de olsa elimde mesleğim olsun isterim . Gerçekten çok teşekkür ederim çok motivasyon verdiniz bana:)

Korkuların sebepleri açıklarsanız biz yardımcı oluruz da neyden korktuğunuzu tam olarak anlamıyoruz ailen ne diyor bu konuda? Sana destekler mi? Evliliğinizde bu zaman boyunca mutlu değilseniz boşanın size bir faydası olmaz tam tersi zamanından olacaksınız
Yani ne bileyim işte insanlar ne der bide ben ayrılmak isteyince karşı çıkarsa ve sonraki hayatım için korkularım. Ailem bana destek ama barış falan diye konuşurlar

19 yaşındaki haliyle nasıl bir olabilir ki, çok normal ilk tanıştığınızdaki kişi olmaması.

Söyleyin çocuk istemediğinizi üzülsün, siz üzülmüyo musunuz sanki o "dağdan geldim" diye bahane edince. Kimse bahane bulamaz yaptıklarına. Düzelmek zorunda. Dağdan geldiyse de artık ev hayatını öğrenecek
Valla haklısınız dedim kaç kere biraz yüzünü fln asıyor ozaman ne zaman olcak diyor falan ama işte anlamıyor

Bir an okurken kendi evliligim sandım.
Adamın mayası bu canım aksini bekleme.
Benim kocam da öyle ne sarılır , ne öper ne elimi tutar. Sorsan içinden seviyor, sevmese evlenir miydi?
Kaç kez konuştum, anlattım ama yok degismiyor çünkü mayası bu. Sende ya bu deveyi gudeceksin ya bu diyardan gideceksin.

Bu arada sonra ne oluyor biliyor musun
Arkadaşın dostuna eşi güzel kelimeler söyleyip sarilirken sen elinde mendil onları izliyorsun.
Aynen öyle valla aynı ya isteğim gitmek ama bir yanım hep kalmakta.. aynen valla insanları görünce diyorum ne güzel seviliyorlar

2 senedir evlisiniz, 22 yaşındasın? buraya kadar normal diyelim hadi. daha öncesinde 6 senedir "tanıyordum" diyorsun. sen 14 yaşındayken neyi kimi tanıyacaksın tam olarak ya? daha siz büyümemişsiniz ne çocuğu sakın topluma çocuk falan kazandırmayın. iletişim çocukla beraber gelir zannediyor :halay: insan arkadaşına bile kıyamayıp sarılır senin "dağdan inmiş" koca da tık yok :KK49:
İstemiyorum zaten ama sonuçta şimdiye kadar tanıdım yani öyle zannettim en azından, aynen öyle ama napabilirim😐

Bence ikisi de dağdan inmiş bu kadar erken evlenmenin mantıklı başka bir açıklaması olamaz. Hadi eski jenerasyonu zorluyorlardı okutmuyorlardı evleneceksin diyorlardı. Bu yeni kuşak nasıl bu kadar evlilik delisi ben anlamıyorum. Yahu üniversite oku bi çevren olsun gençlerle gez dolaş hayatını yaşa dimi.' Yoook ben koca parası yicem, ben evde beklicem ben çocuk doğurcaam' bu moddalar direkt çok rahatsız edici.
Ya haklısınız ama gerçekten bizim ailede gençlerle gezip dolaşmakta biraz zor yani evlenmesem bile gezemezdim istediğim gibi , yaptım bi hata maalesef

Evliliğiniz oturana kadar çocuk düşünmeyin şu anda birbirinizin isteklerini anlamıyorsunuz ilişkiniz biraz daha otursun hem zaten sen de çok küçüksün biraz daha evliliğini düzene sokmaya bak ikiniz de küçüksünüz birkaç sene sonra inşallah onun da huyları törpülenir

X