Artık soğudum

Nasıl boşaniyim ki herkes çok saçma bulur bide korkuyorum..
şimdi ertelersen 2-4 sene sonra muhtemelen patlayacaksın dayanamayacak hale geleceksin. Çekişmeliye gitseniz 6-8 senede boşanırsın anlaşmalıya varamazsanız. Neden herkes saçma bulsun ki anlaşamadık ayrıldık diyeceksin sülale ne der diye yorma kafanı yoksa ilerde kafanı duvarlara vurarsın. Bu adamdan bi umudunu bekleme ilerde daha da beter oluyor. Katlanırım diyorsanız siz bilirsiniz elbette. Aile terapistine gitmeniz tek başına çabalamasıyla olmaz eşinizin de çabası önemli bu süreçte çocuk yapmayın aile terapistine gidin ama yarım bırakmayın derim ben size iki seçenek sundum gerisi size kalmış bize laf söylemek düşmez

Çocuk, iyi evlilikleri bile zorlarken kötü evliliklere neler yapar bir düşün. Yaşın çook genç çocuk için çok uzun seneler var önünde şimdi evliliğine odaklan olmayacak gibiyse yeni bir yola gir.

Öyle gerçekten bende istiyorum boşanmayı yani ben anlaşılmak sevilmek istedim ama olmuyor ben zorla olsunda istemiyorum, umudum yok zaten inancım yok artık ondan ama işte sadece korkum var. Haklısınız gerçekten peki sizce terapist sunmalimiyim yoksa ayrilmalimiyim olmuyorsa lütfen çok kafam karışık, çocukta istemiyorum şuan

Çocuk, iyi evlilikleri bile zorlarken kötü evliliklere neler yapar bir düşün. Yaşın çook genç çocuk için çok uzun seneler var önünde şimdi evliliğine odaklan olmayacak gibiyse yeni bir yola gir.
Nasıl yeni bir yola gireyim ki korkuyorum

Yani ben bu nesile hayret ediyorum. 22 yaş 2 senelik evlilik. 6 sene tanışıklık dediğiniz daha çocukluk zaten. Başka bir şey değil. Terapistle görüşün bari. Ama sakın çocuk yapmayın. Ya çocukla bu evliliğe hapsolursunuz ya da boşanır ve bir ömür tek başınıza çocuk sorumluluğu ile ezilirsiniz. Eşiyle ilgilenmeyen adamın çocuk isteği evlat sevgisinden değil muhtemelen etrafta kısır demesinler kadının da ayağı bağlansın diyedir. Çocuk yokken terapist bir işe yaramadı ise boşanır geçersiniz. Mesleğiniz var mı peki? Sizin yaşınızda insanlar yeni mezun falan oluyorlar üniversitesiden.

Peki ne yapayım:/
çok gençsin madem mutlu değilsin evliliğin bu raddeye bu kadar kısa sürede geldi boşanmayı düşünmelisin kesinlikle. çocuk olmadan hayatını daha zor bir raddeye getirmeden bunu düşün. genç bir kadınsın mutlu olman gerekiyor her anlamda cinsel de dahil.

Nasıl yeni bir yola gireyim ki korkuyorum
Şimdi anlattıklarına göre ben boşan veya boşanma gibi bir yorum yapamam net bilmiyoruz yaşananları sen biliyorsun. Mutlu olamayacak gibiysen yaşın küçükken kendi yolunu çiz demek istiyorum.

Yanlış yaptım pişmanım zaten o yaşta evlendiğime ama çok geç malesef görüşücem terapistle, çok doğru malesef, mesleğim de yok okumadım yani az çok çalıştım ama işte fabrikada markette

Düşünüyorum zaten ama biraz zor gibi bakalım bide insanlar ne der diye çok düşünen biriyim malesef

Şimdi anlattıklarına göre ben boşan veya boşanma gibi bir yorum yapamam net bilmiyoruz yaşananları sen biliyorsun. Mutlu olamayacak gibiysen yaşın küçükken kendi yolunu çiz demek istiyorum.
Olamicak gibiyim ama nasıl bosanirim onuda bilmiyorum korkuyorum biraz

Olamicak gibiyim ama nasıl bosanirim onuda bilmiyorum korkuyorum biraz
Valla güzelim önünde verimli güzel yaşların duruyor. Canına tak ettiyse hiiç sıkma kendini. Çocuk olmadan boşanmak sevgiliden ayrılmak gibi, öyle komplekslere girme hiç. Seni gazlamak istemiyorum mutlu musun değil misin hiç çekemeyecek gibi misin bunları kendin değerlendir. Tabi koşulların da önemli aile evine dönebilecek misin vs. Ama korkulacak hiçbir şey yok emin olabilirsin. Boşanan kadınlar yeniden doğuyor.

Gerçekten mutlu deyilim yani olduğum günler oldu ama sanki her an biticekmiş gibi çünkü artık istemiyorum gibi aile evine donebilirim ama insanlar ne der korkusuda var tabi yani bilmiyorum pişman olur muyum. Teşekkür ederim bu arada benimle konuştuğun için

İnsanlar en fazla 2 ay konuşur bu hayatı sen ömür boyu yaşayacaksın. Onlar 2 ay konuşmasın diye bir ömür mutsuz olmaya değer mi? Kimse seninle o evin içinde oturup o hayatı yaşamıyor herkes kendi hayatına bakıyor en fazla 10 dk konun geçer kapanır..
Rica ederim ne demek kardeşim yaşındasın belli ki etrafındakilerle bunları konuşamıyorsun ki buraya yazmışsın. O sebeple tüm samimiyetimle yazıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…