artık pes ediyorum

fiko

deniz'in annesi
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
279
0
43
slm.bugün herşeye çok kızdım.bebeğim 5 aylık sayılır.2700 kg 37.haftada doğdu.ilk ay 850 grsonra 1600kg 800kg 400kg 380kg diye devam ettik.kilo az alıyor diye benim yemediğim kalmadı.bebeğime mamada başladım ama bugün dr 380 gr deyince kafamdan aşağıya kaynar sular döküldü.ne yaptıysam nafile.allaha şükür sağlıklı bir bebek ama neden zayıf anlamıyorum.şu an 6680 gr.çok üstüne düşüyorum artık bırakacam sakınan göze çomak batıyor.hiç aslında öyle bir anne değilim ama onunla aynı zamanda doğanları görüyorum tombiş tombiş.benimki kara kuru bişey.çok üzülüyorum zayıf diye ama allahada şükrediyorum canı içinde olsunda büyür.ama nasıl isterdim şöyle ele kola gelsin:eek:klava::nazar:

canım ya üzülme bebeginin kilosu öyle aman aman kötü degiil normal degerler burda bakabilirsin doktorunda ne söylediyse beslenme konusunda yerine getir. sen moralini bozma a.s.

AYLAR KİLO(gram) BOY(cm) BAŞ ÇEVRESİ (cm)
Doğum 2.475- 4.000 49- 52.5 32-37
1. ay 2.800- 4.600 51.5- 56.8 34-39
2. ay 3.500- 6000 54- 59.5 36- 41
3. ay 4.000-7.000 54-64.5 36.8- 41.5
4. ay 4.600- 7.500 56- 67.5 39-43
5. ay 5.200- 9.000 58- 70 39.5- 44
6. ay 5.400- 9.200 58-70.5 39.6-44.6
9. ay 6.400-10.800 61.5-75.5 41.4-46.2
12. ay 7.000 –12.000 64,5-80 42,4-46,9
15. ay 7.700- 13.000 68-84.5 42.8- 47.8
18. ay 8.250- 13.700 71-88.5 43-48.3
21. ay 8.700-14.400 73.5-92
24. ay 9.150- 15.100 76.5-95

Canım Allah bağışlasın bebeğin çok tatlı :nazar:
Bebeklerin 5 aylıkken doğum kilolarını ikiye katlamalarının yeterli olduğunu duymuştum.
Doktorun bu duruma ne diyor. Zaten 4. aydan sonra kilo alımları da yavaşlarmış.
Bence de kafana takma oluruna bırak. Allah sağlık sıhhat versin gersi boş.

Önemli olan sağlıklı olması,bırak kilolu olmasın annesi.çokt a tatlı maşallahh.allah bağışlasın..

canım benim oğlumda 2600 doğdu 12 nisan doğumlu şuan 6200 bende kafayı yemek üzereydim ama dediğin gibi bir türlü olmuyor sağlıklı maşşallah ne yapacaz bilmiyorum artık

:))) sorunlar hep aynı benim kızımda 8 nisan doğumlu 6650 kilo doktor habire kilo kontrolüne çağırıyor 10 günde 150 gr almış doktor beğenmedi tetkikler istedi kan tahlili, idrar kültürü vs. ama çok şükür temiz çıktı çok iştahsız bir bebek devit 3 vitamini yerine multitabs verdi iştah açmakta yardımcı olurmus dedi ama kızım hala iştahsız elimde kaşığı görür görmez ağzını kilitliyor napalım bizimde şansımıza bebekelrimiz iştahsız olcaklarmış. mama yedirirken nasıl üzülüp sinirlendiğimi bir ben birde Allah bilir anlıyorum seni hemde çok iyi olmayınc aolmuyor dediğin gibi Allah can sağlığı versinde varsınlar zayıf olsunlar napalım...

arkadaşların dediği gibi sağlıklı olsun yeter annesi...
o büyür kocaman bir kız olur seni utandırır...
bu arada mama ne kullanıyorsunuz? mamasını değiştir bence...

Canim saglikli olsun gerisi onemli degil.Sonucta sen elinden geleni yapiyorsun.Vicdanin rahat olsun.

Benim kizda oyle cok sisman degil zayifta degil 5 aylikken 6800 du simdi 7 kusurdur.Ama etrafa bakinca oyle tombik bebekler goruyorumki benim kiz gozume zayif gorunuyo.Kimseyle kisyaslama bebegini canim unutma her bebek farklidir ve kendine ozeldir...

mamasını bebelac veriyorum ama öyle aman aman çok yemiyo.yani aslında mamayı tek başına yemiyo.içine bisküvi veya meyve koyuyorum.dün dr kaşık maması önerdi.onada başladım.kabızlığı vardı yoğurdu inek sütünden değilde mamadan yapmamı söyledi.verdiklerimi yiyor ama çok hareketli hiç durmuyoki.şu an ücretsiz izindeyim iznim bitince onu başkalarına nasıl bırakırım bilmem.ben bile kendime güvenemezken:KK43:((((((((((((

mamasını bebelac veriyorum ama öyle aman aman çok yemiyo.yani aslında mamayı tek başına yemiyo.içine bisküvi veya meyve koyuyorum.dün dr kaşık maması önerdi.onada başladım.kabızlığı vardı yoğurdu inek sütünden değilde mamadan yapmamı söyledi.verdiklerimi yiyor ama çok hareketli hiç durmuyoki.şu an ücretsiz izindeyim iznim bitince onu başkalarına nasıl bırakırım bilmem.ben bile kendime güvenemezken:KK43:((((((((((((

geçenlerde de mama konusunda konuştuk burda ben kızıma herşeyi denedim hiçbiri doyurucu olmadı...
dr umuz SMA yı önerdi ve bütün beslenme sorunlarımız ortadan kalktı kilosu da normal seyrinde...
sende bir dene canım istersen...

CANLARIM BENİM TOPİĞİ OKUYUNCA İLK BEBEĞİM AKLIMA GELDİ
2.400 grm doğdu cadı kızım hiç unutmam hiçbişi giydiremezdim küçücük bişidi bide inattı memeyi zor emer mama yemez 6 aylıkken anca 6 kilo olmuştu
1 yaşındaysa 9 kiloydu kafayı yiyecektim onunla bir kase mamayı 45 dk yerdi
20 günde bi doktora giderdik neler yapmadım ne ilaçlarkullanmadım ama olmadı olmadı
ağlardım üzüntümden ama bi okadarda çevikti cadı 8 aylık yürüdü 11 aylık şakır şakır konuşuyodu
bu iştahsızlık 2 yaşına kadar sürdü 2 yaşından sonra bende üzerine düşmeyi bırakmıştımama
bu cadıda bir iştah ben önemsemiyorum ya ne bulsa yerdi tombiş bişi olmuştu
yani demek istediğim olmayınca olmuyor canlarım hiç üzmeyin kendinizi sağlıklı olsunlar zamanı gelince onlar ağzının tadına uygun olanı yemesini biliyorlar
hem zayıf bebekler çok daha çevik ve uyanık oluyorlar tecrübe konuşuyor canlarım çünki 4 bebe büyüttüm ama en nazlısı büyük kızımdı şu an 15 yaşında sizde benimgibi onlar büyüğüdüğünde keşki kendimi üzmeseydim diyeceksiniz onun için bırakın yemek istediği kadar yesin kiloyuda en askeri neyse onu alsın inanın bana zorlamayla olmuyor ben çok denedim

canım benim yaa sağlığı yerindyse boşver kilosunu.. hiç kafana takma bence...

aynı sorunu paylaşıyoruz bu nedenle seni çok iyi anlıyorum.yalnız benim kızım 3.800 kg doğdu.5.ay bittiğinde 6.660 kg idi.bizim durum daha vahim yani.çünkü dr doğum kilosuna göre hesaplıyor.mamayı yapıyorum;yarısı çöpe gidiyor.Zaten 90-120 cc yapıyorum onu bile bitirmiyor.yemeyince yemiyo yani

buğün milupanın sitesini aradım canım bebek uzmanıyla görüştüm hiç kafana takma doğum kilosuna göre kilo alımı çok iyi dedi ama gel sen bana sor onu kafayı yicem valla

benim kızımında kilo alımı ilk aylara göre çok azaldı dr kilosu iyi diyor doğum kilosu 2280 gr şimdi 7 kilo.ama boyu bir ayda çok uzamış 5 cm uzamış sanırım boya veriyor geçen ay 63 cm di şimdi 68 cm çok hareketli mamayıda yaptığımda hepsini yemiyor

demekki bu kızların hepsi böyle cadılar.şimdiden böyleler büyüdüklerini düşünemiyorumkafamçokkarıştıbenim elime sopayı aldıracakkaydirigubbakcemile:eek:klava::1hug:

cANIM benım benımkı de 3 kılo dogdu suan 5 bucuk aylık 6600 ben dert etmıyorum
saglıgı yerınde cok sukur

benim kizim da 3 Ekim de 6 aylik olcak.Suan ki kilosu tahminimce 8300.Pürelere yeni basladim sayilir o da sadece 60-80cc yiyor cani isterse tabi:-))))

X