Artık hayvanlara zulüm yapanlar düşünsün

R

REYYAN

Ziyaretçi
senağlamasenağlama TV lerden gördüğümüz ve genelde sokak köpeklerine yapılan hoş olmayan yüreğimizi sızlatan görüntüler dilerim biter. :eek:klava:Kabahatler Kanunu'nun 14. maddesinde yer alan 'hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranan, acımasız ve zalimce işlem yapan, döven, aç ve susuz bırakan, aşırı soğuk veya sıcakta barındıran, bakımlarını ihmal eden, fiziksel ve psikolojik acı çektiren' kişiler de 300 YTL cezaya mahkum edilecek. ZAVALLI hayvanlara yapılan zulümü üzülerek izliyorduk şükürler olsun inşallah uygulanır yetkililere emeği geçenlere TEŞEKKÜRLER a.s.

Bu uygulamanın hayvanlara karşı yapılan eziyetlere son verebileceğini sanmıyorum
Kötülüğü ve vicdansızlığı hiç bir şey durduramaz buna para cezalarıda dahil diye düşünüyorum Paylaşımınız için çok sağolun

300 ytl ceza cezamı yaaa....trafik cezaları vergi borçları bile bu ülkede tahsil edilemezken bunu tahsil etmek için bu cezayı ödemek için kimse sıraya girmez..
bence daha caydırıcı cezalar verilmeli...
kötükedihüso

biz bu kadarmıyız arkadaşlar nerede hayvan severler göremiyorum

En kısa zamanda uygulamaya geçilir işallah
300 ytl az daha fazla olsaydı keşke daha caydırıcı olurdu

bence de bu para cezası çok az.hatta para cezasından daha caydırıcı bir ceza konmalı! bunlar can yaa,savunmasız,masum canlar...

Türkiye'de kanunlarla ilgili pek sıkıntı yok hemen hergun yenı bır kanun cıkıyor..ama asıl problem bunların uygulanmasından kaynaklanıyor..gecen hafta Van'da kaza gecıren bır kopege beledıye ekıplerının ınsanlık dısı davranısları baya konusuldu herhangı bır cezaya tabı tutulduklarını da hıc sanmam..

bence para cezası yetmez hapis cezası olmalı hemde en ağırından canlarım

Okula giittiğimiz yolun kenarına yavru köpek bırakmışlar.Çok küçükler,anneleri yok ve onlar süt çağındalar daha.Her an bir araba çarpabilir.O kadar üzüldüm ki.Onlara iki gündür sütle ekmekten oluşan bir mama hazırlıyorum.Bu yavruları yolun ortasına ölüme terkeden birine 300 ytl çok ama çok az.

300 ytl ceza çok az.Bir canı yakmak, ona kıymak bu kadar ucuz mu ? Ben bu cezanın bile uygulanacağını sanmıyorum .Son derece radikal yaptırımlar uygulanmalı ki , masum kendini korumaktan aciz bu canlılara eziyet eden sapıklar , korkmalı .Bir film çekiminde , gerçekçi olsun diye bir atın sürüklenerek öldürüldüğü , zavallı sokak hayvanlarının ezilerek çöp arabalarına doldurularak götürüldüğü, yolda kedi köpek görünce tiksintiyle bakan insanların olduğu , can dostlarımızın pis bir varlıkmış gibi hiçbir yere giremediği , herşeyin onlara yasak olduğu bir ülkede maalesef hiç bir yaptırımın uygulanacağını sanmıyorum.

haklısın canım malesef insanlarımızda merhamet duygusu yerini yavaş yavaş yitiriyor çünkü insanlara yapılan zulumu görüyoruz insana merhamet etmeyen hayvana edermi inancını yitiren kişiler vahşileşiyor haksızmıyım

Kurban bayramı geldi geliyor acaba neler göreceğiz yüreğimiz öyle sahneler oluyorki dayanmayacak işimdiden tv ler geçen yıllarda yaşanan olumsuzlukları göstermeye başladı bile inşallah bu kanun gerçekten uygulanır

bencede az bir ceza
benimde küçükken gözümün önünde bir köpeği tüfekle öldürdüler bembeyaz karların üstünde hayvan kıpkırmızı kana belendi
biz üzüldük tabiki yengemle nerdeyse ağlıycaz öldüren belediyecide bize bakıp sırıtıyo marifet yapmış gibi
o hayvanın sesinide asla unutamam

insan insana zarar veriyor,eziyet ediyor,öldürüyor:çok üzgünüm:
hayvanlara zarar verilmesi daha basitmiş gibi geliyor bana maalesef
oysa ben sinekleri bile öldüremıyorum ya
acayip bi hayvan sevgim var
keşke herkes böyle olabilse
:sm_confused:

talin ciğim sana katılıyorum günümüzde artık insanın bile değeri kalmadı insan insana kıyarken hayvanları kim sayar