Artık hamile olduğum kesin ama!

N.S.E

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2009
960
0
geçtiğimiz pazartesi devlet hastanesinde ultrasona girdim ve sonucunda bebeğimin kesesi gözüktü ama bebiş görünmüyordu. sat a göre 7+3günlük felandı ultrasona göre 6+5günlüktü.
bebişi göremediğim için bu cumartesi özel hastaneye gittik. ve ordaydı minicik o kalp atışını görmüştüm. o an sevinçten ağlasammı gülsemmi bilemedim. çok değişik bir duygu.
fakat dr bana sat a göre 8 haftalık felan olması gerekiyorken 6 haftalık dedi gelişimi geç oluyor dedi. sizce bu neyle alakalı.
zaman ayırıp okuduğunuz içinde canı gönülden teşekkürler.

canım belki yumurtlaman geç olduğu için döllenme de geç olmuştur, endişelenmek için çok erken, sen mutlu ol ki bebeğin de çabuk büyüsün

canim oncelikle hayirli olsun gozun aydin saglikli hayirli olur insallah gec dollenme olabilir tatlim merak etme buyurde gelisirde olagan seyler bunlar sen stres yapma uzme kendini benimki 4 hafta 3 gunlukken gorunmustu bu hafta icinde kalp atislarini duymaya gitcez nasip olursa ha bi hafta erken dogmus ha bi hafta gec dogmus ne fark eder hayirli saglikli olsunda sen dua et Allah yardimcin olsun sonucta buyuyo yavasta olsa seninle bebisin canindan kanindan ins hersey yoluna girer kib

canım geç yumurtlama olmuş olabilir muhtemelen bide şöle düşün sata göre hamilelik hesaplanıor ama sat son adet tarihinin 1. günü sen o gün hamile kalmıosun ondan itibaren 14-17. gün arasında hamile kalıosun buda 2 haftaya denk gelio bence hesaplama sat tan 14. güne göre yapılsa daha iyi değilmi fisfisfis

kkda cok okuyoruz bu ornekleri, hic uzme kendini, doktorlar boole dior ama sonra her sey harika ilerliyor. bence kendini yipratma hic, gelicek bebek ne derlerse desinler geliyor. bak burdaki orneklere kac kisinin basina geldi sana denenler ama hicbir sey olmadi kotu.bastaki hesaplamalar sasabiliyor. tecrubeli arkadaslar daha guzel aciklayacaktir.

tecrübeli değililm ama bence içini serin tut inşallah herşey yolunda ilerler doktorlar bazen insanı yok yere endişelendiriyor kafanı takma bence
Allah'ım Hakkında hayırlısını versin herşey gönlünce olsun a.s.

Allah Hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin

cnm ultrasonlara sakın aldanma.ben 20 haftalık gebeyken.bana dr 29 haftaklıksın dedi:):):)bende çok şaşırmıştım.sonra başka bi dra gittim.ve sürekli o dr a muayene oldum.doğumumada kendi drum gelmişti.kendini hiç üzme ve düşünme.hayırlı doğumlar şimdiden

canım eğer ilk kontrolden ihtibaren hep gerideyse bu geç döllenme demek oluyor yani bebeğin sata göre beklediğin tarihten iki hafta sonra doğacak demektir başka birşey yok benimde sata göre şuan 26. haftada olmam lazım ama 24. haftadayız kafana takacak bişey yok yani.Rabbim sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin canım

mrb kızlar aranıza yeni katıldım bende 6 haftalık gebeyim doktoun demesine göre ama benim bebeğimde ultrasonda görünmedi sonra vajinal muayne oldum onda göründü.daha kan pıhtısı şeklinde .görünce içim rahatladı sanırım bu hesaplama işi doğru değil.çünkü bebeğimin 6 haftalık olmasının imkanı yok:CüvCüv:

zaman içinde bebek haftası ile uyumlu hale geliyor merak etme benim de bebeğim 6 hafta olması gerekirken 4 hafta 4 günlüktü şimdi 28. haftamızdayız çok şükür haftasıyla uyumlu kuzucum. Rabbim hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin.

canım hiç merak etme bu çok sık yaşanan bi durum arkadaşlarında dediği gibi geç döllenme olmuştur canım ... hiç kafaya takılcak bi durum değil keyfine bak bebeğine ve kendine çok iyi bak

Son düzenleyen: Moderatör:
ayy canımmm çoook sevindimm bak çok şükür korkmana gerek kalmadıı..senle özelden konuşmuştukk çok şükür allaha hiç dert etme geri olmasını kalp atışı duyuldu ya o yeteşir ilerleyen haftalarda cnmm

ya dr lar adetinin ilk gününden hesapladıkları için onlara göre 8 haftalık ama bebek 6 haftalık o yüzden öyle diyolar adetinin ilk gününde hamile kalmıyosunki o yüzden takılma böyle şeylere büyür gelişir o allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin

Allah'ım hepinizden binlerce kere razı olsun. tek tek yazan zamanını ayıran herkese çok teşekkürler ediyorum.
Rabbim hepimize hayırlısıyla bebişlerimizi kucağımıza alacağı günleri göstersin. o mis gibi kokusunu duyurtmayı nasib eylesin inşşşşş..
hepinizi candan öptüm. çok sağolun.. :Saruboceq:

cancer evet konuşmuştuk. şimdi içim daha rahat yüreğime buz gibi su serpildi. Allah'ım sana da en güzelini nasib eylesin inş.

canım sanırım geç döllenmeden dolayı öyle geride kalıyo..tebrikler canım..Rabbim sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin...amiiinn..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…